reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Dzieki:)
o wlasnie dziewczyny moze mi pomozecie:D bo zastanawiam sienad imieniem;] ladniejsze Ania czy Wiktoria?? bo nie moge sie zdecydowac:( a moze macie jescze jakies inne propozycje?:) z góry dzieki pozdrawiam:))

mamy taki wątek odnośnie imion, dla porządku proponuje tam poruszac takie tematy:tak:;-)a swoja droga Ania i Wiktoria brzmi super:-):tak:
 
reklama
Witam, co do głaskania to prawda, lekarze głaskają w czasie porodu przy skurczach, bo są silniejsze, ale jeśli brzuch twardnieje, ma sie częste skurcze, to może jednak by nie głaskać.
Ja dziś jestem po zakupkach, wiec dla dzidziulka już chyba wszystko gotowe, bo brakowało trochę "chłopięcej" części.
No i wrzucam zdjecia Bartulka w odpowiedni wątek:)
Pozdrawiam i ide odpoczywać po ciezkim dniu!
 
Mnie tez lekarz powiedzial zeby sie nie glaskac...a tym bardziej nie wcierac zadnych kremow i kremikow...(...)
.

Dziewczyny nie nakręcajcie się wzajemnie, bo to do niczego dobrego nie prowadzi. Pytałam dziś mojego gina o to głaskanie brzucha - owszem, nie wolno, ale w czasie skurczów, bo to powoduje jeszcze mocniejsze kurczenie się mięśni. Podczas porodu np. często położna dotyka i uciska brzuch, żebyh wywołać skurcze, więc żeby sobie nie zaszkodzić lepiej teraz nie głaskać, nie dotykać, nie ugniatać, ale TYLKO w czasie skurczów, normalnie można głaskać i nawet pobudzać dziecko do aktywności poprzez delikatne ugniatanie brzuszka (jeśli nie jest napięty oczywiście).
.

To ja juz nic nie rozumiem....:confused::confused::confused::confused::confused:

Ale jeśli chodzi o kremy i kremiki....na właśnie miałam o tym pisać, bo coś zauważyłam i tak do końca nie wiem czy to ma coś wspólnego...
Jak nie wklepię kremu ( a używam Ziajka przeciw rozstępom) to mam wrażenie że moje maleństwo częściej się rusza niż po zastosowaniu kremu. :confused::confused::confused:
Teraz jestem znowu na etapie obserwacji, bo przez dwa dni pod rząd wsmarowywałam krem ( nie smaruje brzucha tak żeby wywołać ciepło, tylko żeby krem lekko sie wchłonął) i mój mały akrobata baardzo sie uspokoił, co zaczęło mnie martwić....:confused::confused::confused:
 
o fuj fuj fuj Fleksja puszcza okropne bąki :baffled:
ale już znam przyczynę... Pedigree... na początku jej dawaliśmy i kilka bąków się zdarzyło.. później na spróbowanie dostaliśmy od weterynarki takie specjalne jedzonko... było ok.... ale stwierdziliśmy że za drogie... potem kupiliśmy royal canin i też nieźle to tolerowała... a teraz skończyło się royal nie miał kto do zoologicznego jechać a u nas w sklepie tylko pedigree.. no i mała już po 2 porcjach i nie umiem z nią w pokoju wysiedzieć... jestem pewna, że to od tego bo nic poza suchą karmą jej na razie nie dajemy... masakra jakaś... nie chcę tu robić anty reklamy bo możliwe, ze na każdego piska to działa inaczej... ja wysiadam... :baffled:
 
no wlasnie teraz jest 5756484 julek. imie jest sliczne ale ja chcialam takie ktorego nie bedzie mialo za duzo dzieciaczków:) i mysle ze Wiktoria bedzie dobre:) a na drugie dam Ania:) ladnie prawda?::tak::tak:
Ania było bardzo popularne 20 lat temu a teraz jednym z najpopularniejszych imion jest właśnie Wiktoria :tak:


dziewczyny jak odczuwacie skurcze czy tylko jako twardnienie brzucha? Bo ja dzisiaj cały dzień odczuwam coś jakby kłucie w szyjce a gin mówił że jest coraz krótsza i martwię się bo nospa zupełnie mi nie pomaga :-(
 
indygo hm mi sie wydaje ze wiktori jestteraz mało przynajmniej ja sie nie spotykam ale moze masz racje. ;] chociaz to nie zmienia faktu ze narazie nie mam inengo pomyslu:]
co do skorczow to ja ich nie odczuwam jescze. brzuch tez mi jescze raczej nei twardnieje czasem tylko czuje jak jest napiety . a jesli skrawca ci sie szyjka to musisz duzo odpoczywac ! !:tak: ja zazywam tez asmag forte prawie od poczatku ciazy to jest magnez w tabletjkach .
 
reklama
Do góry