reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

no wiem wiem, u nas tez robią przewaznie od 30 tyg. ale u mnie ze względu ze biore fenoterol pierwsze mialam w 27 tyg, dzidzius spory i serduszko nie uciekalo. ale na usg tez wychodzilo wysokie tętno. 155. nie wiem czemu w szpitalu nie zwrócili na to uwagi ja dopiero wczoraj spytalam czy to normalne a oni mówią ze za wysokie,no nic w poniedzialek bede to konsultowac z profesorem
 
reklama
oli- badanie cukru robi sie do 28 tygodnia! bo to ostatni dzwonek na rozpoczecie diety, dlatego u mnie taka panika i w poniedzialek mam sie stawic na odddzial na konsultacje.
 
syla28 mi na ostatniej wizycie położna przyłożyła "suszare" :-) bo czekałam na lekarza i wpisała mi w karcie ciąży tętno płodu ok. 140.
 
A u mnie kOchane Wrześniówki nie ma poprawy, więc chyba jutro szpital:-(Boje się żeby przez ten pęcherz znow nie było akcji z nerkami...Wszysto sobie już prawie przygotowałam- piżamki, skrpetki, kosmetyczkę..echhh :no:
Poza tym rozpoczął się u Nas remont pokoju dla dzidzi, cały dom w bałaganie...
Olgha koty są przecudne. Ja mam dwie kocice- dachowce, ale przesłodkie. Jedna akceptuje tylko mnie, nikomu nie da się pogłaskać nawet, a do mnie przychodzi się tulić i mruczy tak słodko...
 
syla mi KTG robili w szpitalu 3 razy dziennie, robi się jes od 28 tygodnia skończonego, ale nie dlatego że wcześniej jest niemiarodajne (bo "norma" jest od 90 do 160 ze względu właśnie na to że serce malucha nie potrafi utrzymać stałego pulsu) tylko dlatego że po prostu wcześniej ciężko tętno wyłapać na półgodzinny pomiar. Młoda np jak mi podłączali to 5 min leżała spokojnie, po czym zaczynała uciekać i kopać w peloty, więc trzeba było kombinować żeby był ładny pomiar.
co do wartości, to u Marty wychodzi różnie, od 135 mniej-więcej do ponad 160 chwilami. najczęściej było to ok 140-145, ale w ciągu pół godziny pomiaru co chwilę warotść się zmieniała. każdy pomiar oglądał później lekarz dyżurny (ze względu na skurcze) i mówił czy ok czy nie. u nas puls Młodej i ruchy były ok, skurcze były nie ok :wściekła/y::no:
 
Witaj Gemini81

Jeżeli chodzi o wózki to ja wypatrzyłam całkiem fajny na allegro ze skrętnymi kołami.Ma to znaczenie gdy jest dwójka dzieci ponieważ nie będziesz tak bardzo dźwigała podnosząc i nadrzucając wózek.Nazywa się polski bliźniak wielofunkcyjny i kosztuje 750 zł.Drugi godny polecenia ale bez skrętnych kół i troszkę droższy to Tako Duo Driver, kosztuje 1100 zł.

Witaj Aga1480

Fajnie że chcesz nam posłużyć pomocą.Mam takie pytanie - słyszałam że na początku bliźniaków nie powinno się rozdzielać i powinny spać w tym samym łóżeczku.Jaka jest twoja opinia na ten temat.

Drugie pytanie mam takie - czy ta poduszka w kształcie półksiężyca do karmienia rzeczywiście jest taka dobra i jak ty sobie radzisz z karmieniem dwójki małych smyków.

Kolejne pytanie - jak to stwierdzić czy bliźniaki są jednojajowe bo ponoć takowe są moje dziewczynki.

Narazie tyle :-) czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

Romcia81
Witaj, no to odpowiadam juz na pytani, bardzo ciesze się, że mogę się na coś przydać:tak::tak:
1.Ja w ogóle nie rozdzielam maluchów, nie są jednojajowe ale uwielbiają ze sobą przebywać. Na początku były tak maleńkie, że spały w jednym łóżeczku o standartowym rozmiarze, im bliżej siebie tym były spokojniejsze:tak::tak::tak:Dziś, ponieważ są większe, śpią w kojcu-metr na metr razem i nawet kie
dy są bardziej ruchliwe i jeden drugiemu nogi na głowie kładzie, żadnemu to nie przeszkadza:-D:-D:-D
2.Młodych juz nie karmię(mają skazę silną) ale kiedy karmiłam, poduszka-rogal świetnie sie spisała, karmienie spod pachy to bardzo dobre rozwiązanie, karmisz jednocześnie, nie tracisz czasu. Mało tego, rzeczywiście podczas karmienia na takiej poduszcze, odpoczywaja plecy. Ponadto w późniejszym etapie podpierałam maluchy o ten rogal, aby nauczyły się siadać, niejednokrotnie ja korzystam, leżę na niej, pogkładam pod nogi. Warto kupić, polecam:tak::tak::tak:
3.Ponoć bliźniaki jednojajowe są w jednym worku owodniowym i mają jedno łożysko. Moje miały osobne worki i swoje łożyska. Innych cech nie znam:-):-)
 
Romcia, ja właśnie nad tym Tako duo driver się zastanawiam, choć Tako właśnie wypuściło też nowy model, duo jumper, który ma skrętne kółka, tylko jest strasznie szeroki... A kiedy Ci powiedziano, że Twoje córeczki są jednojajowe? Mnie w 14 tygodniu mówiono, że są dwuowodniowe, dwukosmówkowe, więc pewnie dwujajowe, a w 21 tygodniu okazało się, że jest jedno łożysko i w końcu stanęło na tym, że nic nie jest oczywiste.

Aga, ja też właśnie chętnie bym się dowiedziała czy małe powinny na początku spać w tym samym łóżeczku, a więc czekam z niecierpliwością na odpowiedź. A czy rodziłaś naturalnie czy przez cc?
Pozdrawiam!!!
Witaj,przygotuj się że nie donosisz do końca:tak::tak::tak:Moje młode urodziły się w 34 tyg. Odeszły mi wody, pojechałam do szpitala, dostałam zastrzyk na rozwój płuc maluchów i kroplówkę coby powstrzymało skurcze. zrobili usg, okazało się że jeden maluch ułożył się poprzecznie:szok::szok::szok:(wcześniej oboje główkami w dół byli) ja byłam przygotowana na naturalny poród. Kroplówka nie pomogła, zaczęłam rodzić, więc oni szybko ZOP dali i na stół. teraz nie żałuję, malce nie były zmęczone porodem ani ja. Chłopy jak na bliźniaki wielkie były- 2.200 i 2.350. dostały po 9 pkt. po 5 dniach wyszliśmy do domu:tak::tak::tak:Dziewczyny trzeba bardzo dbać o siebie!!!! Nie przemęczajcie się i ściskajcie nogi:-D:-D:-D, żeby maluszki jak najdłużej były w brzuchu. jedzcie dużo nabiału, w końcu to dwoje dzieci, ja piłam prawie 2 litry mleka dziennie i maluchy mają mocne kostki i w ogóle sa kurde silne, aż za bardzo:-D:-D:-D
 
eh.. poczytalam troche tego :-p
Ja tez nie mialam badanego cukru i nie wiem czy tu nawet to robia...:sorry:

jagooodka ano rozpoczete zakupy, dzis jeszcze spioszki kupilam :-):-):-) juz wpadam w szal zakupowy :rofl2::rofl2::rofl2:

i cos mialam jeszcze napisac,ale zapomnialam :sorry:

jutro mnie nie bedzie najprawdopodobniej,wiec milej niedzielki i do zobaczenia w poniedzialek :happy::rofl2:
 
reklama
hej kobietki ja po chwily przerwy (znow problemy z kompem) wracam. Jestem juz po wynikach na obciazenie glukaza 50, wynik po godzinie 119. Ach nie wiem czy pamietacie kiedys wam pisalam o pzamykanych dzwiach w calym bloku, napisalam email do strazy u nas byli sprawdzic i teraz wszyscy w blokach dostali papierki ze drzwi maja byc otwarte aby umozliwic wysjscie ewakuacyjne niestety nie wszyscy sie do tego stosuje szczególnie elita z domofonem masakra co za ludzie,ale i tak jest lepiej jak bylo. Dzidzia w brzuszku fika dobre koziolki wydaje mi sie ze jest duzo bardziej aktywna niz jagodka w brzuszku jak byla. :-)
 
Do góry