reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Taki ryż dmuchany nie?! Ja właśnie Ali ostatnio kupiłam i ciągle jej podjadamy, a to ja a to mąż. Ostatnio jak już nic nie chciała na kolację to przygrzałam mleko i wrzuciłam ten ryż zamiast płatków - pycha i Alcia zjadła o dziwo...
Napoje w woreczkach mniam pamiętam jak wszyscy straszyli, że to rakotwórcze ha ha I słonecznik w małych paczuszkach, gdzie był jakiś obrazek (niby zdj) jakiejś gwiazdy - zawsze czatowałam na mojego M. JAcksona. I te prasowanki na podkoszulki co się żelazkiem przylepiało. Jakoś sobie dawaliśmy radę, a teraz jest wszystko. Najbardziej ubolewam, że nie pamiętam tych wierszyków na skakankę czy na gumę do skakania (tu pamietam tylko "raz,dwa,trzy" jak sie skakalo ha ha)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Faktycznie cicho tu.... Wczoraj Alicja przegryzła sobie smoczka (zrobiła dziurkę) i płakała całą drogę powrotną od koleżanki,bo jej nie pasował, więc zlitowałam się i kupiłam w aptece nowy. Niestety ciut inna końcówka naprawdę mała różnica, ale Alcia i tak zauważyła jej nie spasował... A ponieważ ostatnio dość intensywnie ząbkuje awantura była na całego, aż o 23 padła. Dziś drzemka popołudniowa też bez smoczka. Z jednej str. się cieszę, bo i tak planowałam na 1,5 roczku zlikwidować smoczek, z 2giej trochę mi jej żal, bo akurat ząbkuje i może by się przydał... ale sama go w jakiś sposób odrzuciła więc walczymy. Dziś nawet spokojnie usnęła mam nadzieję, że nocka będzie spokojna.
Dziś też korzystając, że miałam wolne wybrałam się z Alcią na basen, jeju jak ona uwielbia wodę, jaka radość, jakie piski. Niestety przymuszona do stroju kąpielowego wpadłam w kompleksy i zaś zabiorę się za dietę co by jeszcze trochę zrzucić do lata. Któraś pytała o efekty to już tu napiszę, że już ważę mniej niż przed ciążą, ale wciąż ponad normę;-) Na Dukanie w 2mies. - 8kg. To tyle dziewczyny piszcie częściej i dawajcie przepisy, miałyśmy się wymieniać pomysłami, a tu cisza, a ja wciąż nie wiem co ALi gotować....
 
oj, cicho tu....
my nie mamy problemu ze smoczkiem, bo Zuzka nigdy go nie miała :no:

świetny pomysł z basenem, też bym się chętnie wybrała, ale u nas zlikwidowali zajęcia z niemowlakami , dzwoniłam kilka m-cy temu na 3 baseny i nigdzie nie było.
U mnie waga też z przed ciąży, zresztą już 2 m-ce po porodzie wchodziłam w stare dżinsy,
ale moim obecnym kompleksem ( po rocznym karmieniu piersią) są mniejsze piersi niż przed ciążą :-(
jedziemy w sierpniu na wakacje do Turcji i nie wiem ja się pokażę w stroju, płaska jak decha,
Zuzka cały tłuszcz z cycek mi wyssała z mlekiem :crazy:

przepisy - w głowie pustka, też nie mam pomysłów, przedwczoraj jak zrobiłam placki (na zwykłym mleku) to zuzka jak dorwała to nie miałam sumienia jej zabrać, wtryngoliła 2 szt i spała w nocy jak suseł do 8 rano ;-)
 
Ostatnia edycja:
Co do przepisów to ja też mam głowę pustą :) Sama już nie wiem co dawać:confused:.
Dobrze, że niedługo będzie trochę nowalijek to rozwiąże się chyba problem ;-).

Ze spaniem-to ja już nie wiem co robić. Mały ani jednej nocy nie przespał jeszcze:sad:. Ciągle się jeszcze budzi. Podczas badania wspomniałam o tym lekarce- a ona na to- "No, powinien już przesypiać całe noce" i na tym się skończyło. Powinna go skierować na jakieś badania czy coś:confused:. Echhh....służba zdrowia...
Kochany z niego synuś, bo kiedy jest śpiący to sam się kładzie do łóżeczka, leży sobie i zasypia:tak:. A wieczorem to jeszcze nam "papa" robi i dopiero się kładzie:-D.

U nas dziś jest super pogoda! Cieplutko, słonecznie! Aż chce się wyjść z domu!:-)

Aaaa...i Babeczki- Wszystkiego Najlepszego z okazji Naszego Święta!:-D;-)
 
MOja Ala też jeszcze nie przespała całej nocy, ale jakoś się tym specjalnie jeszcze nie martwię. Każde dziecko jest inne już nie raz się przekonałam, że czasem trzeba cierpliwie poczekać. Teraz pozbyłyśmy się smoczka to może rzadziej będzie się wybudzać. (Przedtem budziła się szukając smoczka, czasem jak nie znalazła sama ja musiałam pomagać). Kolejna spokojna noc za nami! A Borysek używa smoczka?
CO do nowalijek to raczej bym odradzała, bo one są najbardziej pędzone chemią.

A co do basenu to ja nie byłam na specjalnych zajęciach, tylko tak sama z Alusią się popluskać.
Dziewczyny wszystkiego najlepszego!!!!!!!
 
Witam o poranku :) Zuzka śpi już od dawna całą noc, ale nie przejmowałabym się jakby jeszcze się budziła. Może ząbki bolą i dlatego wasze maluchy śpią niespokojnie?

niestety lekarze mają w wielkim "poważaniu" wszystko czym tylko zawraca się im głowę, najlepiej 2 minuty wizyty, recepta i do widzenia, następny proszę!

Mój chrześniak 2,5 lat jeszcze do niedawna budził się 2 razy w nocy na kaszę z butli (smoczek w tej butli był wielki że palec przechodził) jak odstawili butlę to i noce całe są przespane.

Nowalijki, mniam mniam ;-)
 
A to takich nowalijek tylko pozazdrościć:)
Witajcie, ALa mi wymiotowała w nocy:( tak jakby się czymś struła, nie dużo, potem dałam jej wodę i znowu wymiotowała(to się działo24-1 w nocy) Po 6 rano dałam jej mleko i kurcze niedawno wstałyśmy i Ale je zwróciła. Nie wiem w sumie co mam robić, czy coś jej podać, czy przeczekać?! Rotawirus to chyba jeszcze ma się biegunkę i częstsze wymioty nie?! Zaraz poczytam. A Wy napiszcie jak mogę ulżyć mojej Alci, bo strasznie mi jej żal...
 
reklama
Do góry