reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

reklama
ja az z ciekawosci poszukalam cos o tej lewatywie u dzieci i podobno stosuje sie to na zaparcia ale w OSTATECZNOSCI kiedy czopki i nic innego nie dziala. dla dziecka jest to bardzo nieprzyjemne. Wykonuje się ją wtedy, gdy dziecko ma długotrwałe zaparcie lub przed specjalistycznym badaniem lekarskim, w czasie którego jelita powinny być puste.

Dziecko układa się na boku. Gumową gruszkę wypełnia się ciepłą wodą z dodatkiem soli. Końcówkę gruszki natłuszcza się wazeliną i delikatnie wkłada do odbytu, potem powoli wpuszcza się płyn. Po opróżnieniu gruszki na kilka minut należy zacisnąć pośladki dziecka. Płyn podrażnia ściany jelit i malec powinien się szybko wypróżnić.

tak wiec nie rozumiem zszokowania Mili tym ze wiekszosc mam jest zdziwiona lewatywą, ty ją Mili sama robisz synkowi?
 
to ja jeszcze ad lewatywy dodam cytat z publikacji "... Niezależnie od przyczyn dziecięcych kłopotów z wypróżnieniem, istnieje bardzo ważna zasada: w żadnym wypadku nie wolno samodzielnie podawać maleństwu środków przeczyszczających lub lewatyw. Taką decyzję (i to w sytuacji, gdy naturalne metody przezwyciężenia dolegliwości zawiodą) podejmuje wyłącznie lekarz....Jak zatem radzić sobie z zaparciami? Lekarze w początkowym okresie leczenia zalecają zwykle wprowadzenie soków owocowych zawierających sorbitol, w tym - w zależności od wieku dziecka - jabłkowych, gruszkowych. Dobre efekty przynosi spożywanie suszonych śliwek czy moreli."
 
ja az z ciekawosci poszukalam cos o tej lewatywie u dzieci i podobno stosuje sie to na zaparcia ale w OSTATECZNOSCI kiedy czopki i nic innego nie dziala. dla dziecka jest to bardzo nieprzyjemne. Wykonuje się ją wtedy, gdy dziecko ma długotrwałe zaparcie lub przed specjalistycznym badaniem lekarskim, w czasie którego jelita powinny być puste.

Dziecko układa się na boku. Gumową gruszkę wypełnia się ciepłą wodą z dodatkiem soli. Końcówkę gruszki natłuszcza się wazeliną i delikatnie wkłada do odbytu, potem powoli wpuszcza się płyn. Po opróżnieniu gruszki na kilka minut należy zacisnąć pośladki dziecka. Płyn podrażnia ściany jelit i malec powinien się szybko wypróżnić.

tak wiec nie rozumiem zszokowania Mili tym ze wiekszosc mam jest zdziwiona lewatywą, ty ją Mili sama robisz synkowi?

Tak.Gdy miał 3 miesiące miał ciągły problem z kupką.Więc po co mi ma dziecko się męczyć jak nawet czopki nie pomagały.Lewatywa jest na 1 roku ratownictwa medycznego-a że to studjuje i musiałam zaliczenia zrobić z lewatywy to umiem to zrobić.Owszem nie wpuszczałam mu nic do dbytu bo bez lekarza nie można i też nie robiłam gruszką a termometrem.Końcówkę termometru delikatnie wkłada się w pupę dziecka i delikatnie robimy ruch okrężne.Takie coś można robić max 2 razy w ciągu jednego dnia ale RAZ W TYGODNIU!!!!!!Bo można zwieracze dziecku uszkodzić!
Moja mama też tak mi robiła ciotka dla siostry też,szwagierka dla synka swojego.U nas to nic dziwnego dla tego byłam zaskoczona Waszą reakcją.
 
mili ja tak robiłam starszej. nie mialam pojecia ze to sie nazywa lewatywa. lekarz mi podpowiedziala jak mala miala problemy z kupcia.

wszystkim chorowit260 życzę dużo zdrówka. a za błędy przepraszam. awaria klawiatury.
 
Mili w takim razie to nie lewatywa o czym mówisz, jak ja nieraz małej temp. mierzyłam w pupie to kupke zrobila tylko ze nie robilam tych ruchow okreznych.
 
To nie jest lewatywa ! lewatywa z tego co wiem polega na wpuszczeniu czegos no chybaze sie myle. Jak dla mnie to jest cos w stylu masazu odbytu w celu pobudzenia czy nie wiem jak to inaczej zdefiniowac dziwi mnie ze na studiach nazywaja to lewatywa pierwsze slysze


U nas dzis lato :tak: 30 stopni bylo na sloneczku dookola ludzie w krotkich rekawkach i to cieple powietrze :-) bylisy na dworze caly dzien od 10 do 18 z przerwa pol godzinna na zupke w domciu :tak: Michal padl jak mucha na noc ;-) tylko latalam go ze 3 razy przebierac bo ciagle byl za grubo ubrany i mial kark mokry niepotrzebnie polarowa bluze zakladalam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry