reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Nie no cala otoczke mi chwyta , u mnie to tragedia pierwsze zassanie.... jak pijawka, potem jej zabieram daje znow i pieknie idzie, pozniej to bajka... tylko to pierwsze ... a ma buzie szeroko otwarta, tez z babeczka przykladalysmy do piersi, do brzuszka bla bla powiedziala mi ze dobrze wszystko robie, mam takie tylko brodawki i juz... :eek:

Za mna dzis juz wizyta z Healt visitor, moja Midwife i jeszcze babeczka z karmienia i wolne haha

A i apropo kladzenia dzidziusiow w lozeczku,bo ostatnio byla o tym mowa.... wlasnie mi powiedziala polozna ze kladziemy na brzuchu, jesli sie samo obroci to spx, ale nie kladziemy na boku :eek: A ja kladlam i Natale moja tez, bo kiedys mowili,ze na boku, jesu zwariowac mozna z nimi :sorry:
 
reklama
Witam:-)U nas beznadziejna pogoda, pochmurno, deszczowo i ciemno na dworze, pogoda typowa do spania, ale jak tu spać jak się ma takie małe złotko w domku:tak::tak:
Dziewczyny ile śpią wasze maluchy?? Moja mała wczoraj zasypiała góra na pół godzinki, później czuwała i dawała czadu przez jakieś dwie godzinki i znów drzemka półgodzinna:szok:Wydawało mi się, że takie malce to powinny spać jakieś 20 godzin na dobę;-)
princi mnie na początku jak mała chwytała brodawkę to aż ciarki przechodziły i oczywiście od razu czułam jak produkuje się pokarm w drugiej piersi, ale po jakimś miesiącu całkiem przeszło, teraz nawet nie mam twardych piersi i stąd te moje obawy, że pokarmu mogę mieć za mało:tak:Mnie też położna mówiła, że nie wolno kłaść dziecka na boku a przynajmniej nie za często:eek:A w ogóle to moja mała więcej przekrzywia główkę na lewo i oczywiście wyczytałam w internecie, że to może być asymetria:szok:Popadam już chyba w jakąś paranoję, wszystkie choroby potrafię znaleźć u swojego dziecka:crazy:
szyszunka chyba muszę wziąć z ciebie przykład i do wszystkiego na spokojnie podchodzić, w końcu to już moje drugie dziecko, a skoro dałam radę z pierwszą to dam i radę z drugą;-):tak:
 
No właśnie, czy są wśród nas jakieś studentki? Jak sobie radzicie z laktacją? Odciągacie pokarm w uczelnianych ubikacjach, czy rezygnujecie z wykładów?
 
PRINCI MAGDACHA bolą was piersi czy macie popękane brodawki?

Ja mam popękane brodawki a właściwie to mam na nich brak skóry. Wczoraj jak była doradca to nam ładnie poszło karmienie. A potem i dzisiaj to nie bardzo nam idzie. Igorek jest przyzywczajony do własnego sposobu ssania i nie umiem go zmusić do prawidłowego chwytania piersi. :-(
 
tfu chcialam sie poprawic.... polozna powiedziala ze kladziemy dzidzie na pleckach a nie na brzuchu...:sorry: a dlaczego to nie wiem, pewnie tak jak szyszunka wczesniej pisala ze wzgledu na stawy biodrowe...

a ja mam poranione brodawki, chyba sie goja juz, ale kurde wooooolno jakos ! :eek:

dobra dzidzia na cyca wola... a dopiero usiadlam hyhy
 
Princi- ja też kładę Borysa na boku- raz na jednym raz na drugim- tak na zmianę...dlaczego nie można?

mi polozna tez kazała kłaść małego na pleckach, właśnie ze względu na stawy biodrowe...... powiedziała, ze jak będę na USG bioderek to ortopeda odrazu pozna, że dziecko było kładzione na boku, wiec PLECKI ..... :tak::-D:tak:
 
reklama
Po tym jak Laila ostatnio 2 razy w 1 dzień chlustnęła na leżąco -kładę ja w nocy tylko na boku-oczywiście na zmianę -w dzień różnie-czasami plecki ,czasami bok.
Królewna nadal grzeczna ,czasami tylko pomruczy jak kupka nie może wyjść ale nadal nie słyszałam prawdziwego płaczu:-)
Ustaliła sobie już idealnie rytm karmienia i często co do minuty się budzi -w nocy potrafi przespać 5 godz.nawet ,2 razy dziennie ma okres dłuzszego przebudzenia i wtedy ładnie sie bawimy ,poza tym śpi słodko:-DWkrótce wybieramy sie do przychodni sprawdzić ile przybrałą ,ale na moje oko tłuszczyku przybywa z dnia na dzień:-D
 
Do góry