reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

reklama
Fajne jest poznawanie swojego dziecka, wiem już ze Roksanka nie lubi za cieplej wody i musi jej być dużo. Jak stosujemy sie tego to od kilku dni nie płacze przy kąpieli, tylko jak ja wyjmujemy z wanny:tak: i w ogóle jest goraca dziewczyna nie lubi jak jej jest za cieplo bo zaraz krzyczy.
Co do spania to od poczatku mala ladnie przesypia noc budzi sie 2-3 razy, zalezy o ktorej usnie.Ale nie chce spac zaraz po kapieli. A w dzien ostatnio malo spala, ale dzis caly dzien spi, chyba przez ta pogode.
A na boczkju spi prawie caly czas( czesto jej sie ulewa), w dzien klade Roksi na plecki
 
Hm a u nas położna mówiła żeby właśnie kłaść na boczek tylko pilnować żeby leżała raz na jednym raz na drugim. Czy już któraś z was była na usg bioderek? czy dziecko musi spac żeby zrobili to badanie?
Nasza Majka budzi się w nocy co 4 a czasem co 5 godzin na karmienie i przewinięcie (w tej właśnie kolejności bo po obudzeniu jest tak głodna że wyje jak syrena, dopiero po podkarmieniu daje się przewinąć i dopiero dojada i zasypia) Rano po karmieniu za to często nie zasypia, a jak zaśnie to na 2 godzinki i znowu trzeba ją podkarmic i śpi wtedy znowu z przerwami co 4 godziny do kąpieli. Kąpiemy o 19.30 i po kąpieli zasypia.
czy wasze szkrabiki w przerwach dziennych leżą sobie spokojnie? Majka jak nie śpi to płacze strasznie i nic na nią nie działa, karuzelki, miśki, grzechotki.
 
Moja Julki generalnie spi calkiem nieźle. Trzymamy sie od początku w miere mozliwości wieczornych rytualów. Budzi się na karmienie ok 3, 4 i spi do rana. Czasami wieczorami ma problem z zasnieciem ale nawet jak tak jest to do północy i tak zasypia. Wtedy karmienie sie przesuwa nawet w okolicę 5.
W dzien różnie. Ucze ją samodzielnego zasypiania we własnym łózeczku i generalnie sie udaje. W dzien potrafi sobie w nim leżec i podziwiwć swiat bez ryku. Generalnie sa dni gdy spi prawie non stop z przerwami na cycka i takie gdy jest więcej aktywna i troche marudna. No ale caly czas sie siebie uczymy :)
kasiunia fakt to jest pieekne, ze mozna odkrywac preferencje takich malych istotek. Poznawac co lubia a czego nie...cudnie :)
Chociaz macierzyństwo to cholernie ciężka robota :)
 
Kasiunia123...z moja Mayka jest identycznie. kapiemy ja ok 19.00 , pozniej jedzonko...ale po karmieniu niestety nie chce spac. Usypia dopiero ok 24.00...pozniej budzi sie ok 3.00, 4.00 nad ranem i 6.00, 7.00 na kolejna porcje mleczka. ;-)
 
Kasiunia123...z moja Mayka jest identycznie. kapiemy ja ok 19.00 , pozniej jedzonko...ale po karmieniu niestety nie chce spac. Usypia dopiero ok 24.00...pozniej budzi sie ok 3.00, 4.00 nad ranem i 6.00, 7.00 na kolejna porcje mleczka. ;-)

My tez kąpaliśmy ok 19, ale od 2 dni zmieniliśmy godzinę kąpieli na 20:30 i córcia do 22:00 już śpi i staram się żeby ok 3 godzin przed kąpielą nie spala.
 
Hm a u nas położna mówiła żeby właśnie kłaść na boczek tylko pilnować żeby leżała raz na jednym raz na drugim. Czy już któraś z was była na usg bioderek? czy dziecko musi spac żeby zrobili to badanie?
Nasza Majka budzi się w nocy co 4 a czasem co 5 godzin na karmienie i przewinięcie (w tej właśnie kolejności bo po obudzeniu jest tak głodna że wyje jak syrena, dopiero po podkarmieniu daje się przewinąć i dopiero dojada i zasypia) Rano po karmieniu za to często nie zasypia, a jak zaśnie to na 2 godzinki i znowu trzeba ją podkarmic i śpi wtedy znowu z przerwami co 4 godziny do kąpieli. Kąpiemy o 19.30 i po kąpieli zasypia.
czy wasze szkrabiki w przerwach dziennych leżą sobie spokojnie? Majka jak nie śpi to płacze strasznie i nic na nią nie działa, karuzelki, miśki, grzechotki.

My byłyśmy już na USG bioderek i dziecko nie musi spać, moja się obudziła jak ja rozbierałam i cale badanie przepłakała...
Roksanka od kilku dni nie placze już tak czesto jak nie spi, lezy sobie sama grzecznie i smieje sie do misi w karuzeli, albo gada z mamusia:tak:
 
reklama
Wow, trochę czasu mnie tu nie było, a właściwie byłam tylko szybko czytałam co tam u Was i dzieciaczków, ale czasu na napisanie już za bardzo nie starczało:-):-)Co do spacerków to my z Amelką chodziliśmy, ale przy obecnej jesiennej zimie to sobie daruję i na razie porządnie wietrze pokój:tak::tak:Wiecie dziewczyny, wszyscy mówią, że najgorsze pierwsze 3 miesiące jeśli chodzi o kolki, płacz i częste budzenie się, tak więc z każdym dniem jesteśmy bliżej:tak:;-)Amelka też miała kolki i problemy z oddawaniem gazów i kupiłam kropelki Bobotic , dużo pomogły, więc jak macie też takie problemy , może warto spróbować:tak:Moja mała też ma sapkę, nie ma katarku a niekiedy coś jej tam w nosku chrapie, ale lekarka bez problemu ją zaszczepiła i zaleciła kropić wodą morską, a jeśli chodzi o to jak śpi moja mała to w dzień po trzy godzinki, potem się budzi i czuwa tak koło godzinki i znów lulu, w nocy wstaje trzy razy, więc tak naprawdę się nie skarżę:tak:Tylko martwi mnie ta jej waga, ale gdyby nie była pojedzona to chyba nie spałaby po trzy godzinki, jak myślicie??
 
Do góry