reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

ja korzystałam z ZZo. Dostałam go w ostatnim możliwym momencie. Ulga naprawdę była niesamowita. Teraz też się na nie zdecyduję. Przyznam się szczerze, że nie miałam żadnych problemów z parciem. Tylko zabolało mnie cięcie krocza i zszywanie. Brrr... aż mnie dreszcze przeszły na samą myśl o tym. Zmieniając temat jak się dzisiaj czujecie? Ja paskudnie, jakbym jakiegoś doła łapała.........:-(
 
reklama
ze srodkow przecibolowych jest jeszcze pethidine-to jakas pochodna morfiny

Pethidine

a zoo to ten epidural tak? i to jest w kregoslup? To ja dziekuje:no: i podobno potem nie mozna sie ruszac

a raczej mam w planach wykozystac techniki ktore pokazali mi na lekcji jogi-ciekawe czy pomoga:confused::sorry2:
 
Oj tej pochodnej morfiny to ja chyba wolałabym unikać :)
może łatwiej będzie podjąć decyzję po tych moich czwartkowych zajęciach szkoły rodzenia. Bo na razie im dalej tym większy mętlik w głowie...a może tak zaufać intuicji??
 
Czy obrazicie się jak na małą chwilkę do Was dołączę??

Tak jak i Wy przekonywałam samą siebie, że wcale nie potrzebuje znieczulenia, że dam sobie rade sama, przecież tak długo sie przygotowuje i nie mogę sie doczekać na naszą małą królewnę.... I co sie okazało? Miałam tak niski próg bólu, że bez ZZO chyba bym postradała zmysły...;-) Po zastrzyku (przy bólach porodowych to jak ukłucie komara) oczy od razu mi się szerzej otworzyły, od razu sie rozluźniłam, z 4 cm zrobiło się 8 i Maja zaczęła się pchać na świat :tak: Chcę tylko powiedzieć, że moje plany a poród to dwie różne historie i czasami tylko wyjście awaryjne ma sens...

Pisze to u was, bo moja Maja urodziła się we wrześniu 2008, a juz za chwilę będzie miała roczek...

Powodzenia Mamuśki, baby silne są :tak::-)
 
soyyo nie strasz mnie tymi igłami bo ja będę mieć cc i nie mam za bardzo wyboru i już powoli świruję jak to będzie, bo podobno po paru godzinkach dają dziecko matce , a kobieta po cc nie może się ruszać, bo wszystko ją boli, ale szpital jest "przyjazny dziecku" i niby ta bliskość jest najlepsza dla matki i dziecka, tylko ciekawe jak psychicznie kobieta znosi to jak maleństwo płacze a ona się ruszyć nie może żeby je wyciągnąć z wózka i przytulić:crazy: Olgha spokojnie wiem, że niektórym czop może wypaść nawet na ładnych pare dni przed porodem a każdy dzień na wagę złota:tak::tak:A ja w ogóle nie mam apetytu, już drugi dzień nie jadłam obiadu, jem tylko lody i nektarynki:baffled:No i stresuję się czy dotrzymam do wtorku a chciałabym bo wtedy jest już moja gin a jakoś tak raźniej byłoby gdyby ona robiła mi to cc:baffled:A odnośnie porodów kleszczowych to oglądałam kiedyś o tym program i podobno mają być wycofywane, bo dzieciaczkom nieraz działa się krzywda:no:
 
przespanej nocki Wam życzę kobitki :)
ja właśniejestem po gimnastyce przy goleniu. małża nakłoniłam do ogolenia mnie międdzy nogami bo tam to kompletnie już nie daję rady. ale już nigdy więcej go nie poproszę:dry: ile ja się nasłuchałam.. bożeee.. "ale ty masz pomysły z tym goleniem"... "no jak ja mam cie tam ogolić"... "żadna kobieta w ciąży nie goli się między nogami w 9 miesiącu"... spytałam czy mu nie będzie wstyd jak pojade do szpitala z zarostem mamuta w kroczu to mi powiedział "a czemu mi ma być wstyd? to twoje ciało".. i taka gadka z facetami. ale ogolił ile mógł bo stwierdził, że boi się zaciąć mnie gdzie niegdzie...
dobranoc wszystkim mamusiom i dzidziusiom:)
Olgha trzymam kciuki! pewnie pójdzie sprawnie jak się już zacznie:tak:
 
agawa spoko ta do cc była całkiem całkiem :-) ja zwracałam uwagę na tą do normalnego znieczulenia bo raczej taki poród będę miała - no i nic więcej nie będę mówić na ten temat - obiecuję
a co do przytulania i całęj otoczki po cc to podejrzewam że też kwestia przebiegu całego zabiegu i tym co potem, koleżanka marcowa zaczęła normalnie rodzić, później znieczulenie było z cesarką i chyba po 2 pełnych dobach wyszła w sumie chyba 3 dni wyszło jak patrzeć na daty więc spoko agawa nie stresuj się - będzie dobrze - ja sobie cały czas tak mówię
 
Ostatnia edycja:
nemesis, ja dzisiaj też zrobiłam z M kosmetyczkę :-)
strasznie sie z niego smiałam bo miny robił przy tym goleniu nieziemskie :-D
z jednej strony chciał być bardzo poważny i chciał wykonac zabieg sumiennie i nie pozacinać mnie, z drugiej widziałam, że sytuacja dla niego bardzo nietypowa i nie przywykł do robienia takich "rzeczy" miedzy moimi nogami :-)
ubaw miałam niezły :-D

dobrej nocki
 
reklama
a ja się rano sama ogolilam - trwalo to okolo godzinki siedzenia w wannie nad lusterkiem ale chyba dalam rade :) po tym jak mezus ostatnio mnie ogolil wolalam teraz sama sie nagimnastykowac...mam nadzieje ze to ostatnie golonko

swoja droga nie rozumiem tego - faceci gola sie codziennie - powinni to robic perfekcyjnie z zamknietymi oczami

dobrej nocki wszystkim zycze:) we Wroclawiu tak cudownie pada..
 
Do góry