reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

Dzięki dziewczyny, od razu lepiej się robi jak ma się do kogo zwrócić z tą samą chorobą
magdulichaa właśnie nie pomyślałam o tym żeby robić notatki od jutra zabieram się za prowadzenie :tak: dzięki za podpowiedź :tak:
a jeśli chodzi o dawkę to właśnie tyle dostaje ale tylko do poniedziałku 12, 5, od wtorku ma już podawać 25
 
reklama
izabell to jak juz zwiekszysz dawke to obserwj czy z kolei nie jest jakas starsznie pobudzona,czy nie drzy(ale nie z zimna),czy nie oddycha jakso szybko-bo to moze byc jak bedzie za duza dawak.ale chyba powinna byc dobra.na prawde ciesz sie ze o tak szybko

Ty masz normlanie jeszcze noworodka w domu:-)
a moja panna to juz taka agentka ze sozk.kokietka,tancerka i cycek-nie moge sie od niej ostatnio uwolnic:rofl2:
no i zaczela odmieniac ladnie,mowi-mama,mamo,tata,tato,dziadzia,dziadzio,dzis nawet dziadziu:-Dale babcia nadal jest baba:-)
i wreszcie na kota wola cici a nie ała:-)
i ładnie mowi halo,ała,oko,kaka(na kaske moja siostre),lala,ala,aza,po,papa a zamiast tak mowi pa i kiwa glowa:-) i cos tam jeszcze pewnie.
sama sie pieknie posluguje i lyzka i widelcem,
rysuje piekne petelki:-)
 
Czesc dziewczyny. Długo mnie tu nie bylo. nazbierało sie troche problemow. M in stracilam prace. :/ jestem na utrzymaniu meza. ale... i tak chcialam zmienic.. wiec moze nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo ??? Echo serca Gabi wypadło chyba ok bo przez poł roku dziurka w przegrodzie piedzykomorowej zmiejszyla się o połowę> kardio kazała przyjsc do piero za rok i mowi ze jest dobrej mysli !!!!! Odnosnie endo to po raz pierwszy mamy teraz taką długo przerwe - 3 miesiace. wizyta dopiero w sierpniu a mnie korci zeby sama poleciec do labo i zrobic prywatnie jej badania.. chociaz z mała wszystko OK :-) ale wiecie jak to jest... człowiek sobie swoje mysli... POZDRAWIAM.
Dla NOWYCH wystraszonych mam - moja córka ma 13 miesiecy a wydaje mi sie ze bedzie z niej konkretny umysł scisly - hehe.
 
cześć dziewczyny właśnie jestem na forum pierwszy raz i chcę Was zapytać o kilka sprawa dotyczących wrodzonej niedoczynność tarczycy, zacznę od początku . Mój syn Adam jest wcześniakiem urodził się 31 tygodniu ciąży . Stwierdzono u niego po kilku tygodniach niedoczynność tarczycy skierowano nas do endo . Na początku były to małe dawki letroxu 25 . Tsh się podniósł i był w normie , co jakiś czas na wizyty lekarsie i dawki są podnoszone ( jak jest większa dawka to przybiera na wadze ) W tej chwili Adam bieże 37,5 letrokxu ( poniedziałek , środa , piątek ) w pozostałe dni 1 cała tabletka 25 letrokx.Adam obecnie ma mały apetyt , jest chudy i ma wysypkę w niewielkich ilościch na łydkach i rękach . Czy coś stosujecie na tą wysypkę ? Czy wasz dzieci też mają mały apetyt ? Mało piją ? Ogólnie pisząc o nim rozwija się prawidłowo , biega , skacze jest dzieckiem ruchliwym i to gadułą . Prosze o kontakt . Kolejną wizytę mam za miesiąc . W mieście gdzie mieszkamy niema endo dla dzieci . Jeżdzę z nim do Koszalina .
 
cześć dziewczyny właśnie jestem na forum pierwszy raz i chcę Was zapytać o kilka sprawa dotyczących wrodzonej niedoczynność tarczycy, zacznę od początku . Mój syn Adam jest wcześniakiem urodził się 31 tygodniu ciąży . Stwierdzono u niego po kilku tygodniach niedoczynność tarczycy skierowano nas do endo . Na początku były to małe dawki letroxu 25 . Tsh się podniósł i był w normie , co jakiś czas na wizyty lekarsie i dawki są podnoszone ( jak jest większa dawka to przybiera na wadze ) W tej chwili Adam bieże 37,5 letrokxu ( poniedziałek , środa , piątek ) w pozostałe dni 1 cała tabletka 25 letrokx.Adam obecnie ma mały apetyt , jest chudy i ma wysypkę w niewielkich ilościch na łydkach i rękach . Czy coś stosujecie na tą wysypkę ? Czy wasz dzieci też mają mały apetyt ? Mało piją ? Ogólnie pisząc o nim rozwija się prawidłowo , biega , skacze jest dzieckiem ruchliwym i to gadułą . Prosze o kontakt . Kolejną wizytę mam za miesiąc . W mieście gdzie mieszkamy niema endo dla dzieci . Jeżdzę z nim do Koszalina .


Witaj na forum! Po pierwsze mam pytanie w jakim wieku jest syn? i jakie ma aktualnie wyniki badań?
Po drugie często przy niedoczynności tarczycy pojawia się anemia, kiepski apetyt, a co za tym idzie ogólne osłabienie organizmu,
co do wysypek, bardziej przypisywałabym to jakiemuś uczuleniu pokarmowemu, przeanalizuj dietę dziecka, może je coś uczulającego? często taką wysypką dzieci reagują na "smakowe" mleka, typu waniliowe itd
poza tym przy prawidłowo dobranej dawce tyroksyny dziecko ma normalny apetyt (o ile nie ma anemii) i pije ok 1 litra dziennie , jeśli uważasz, że dziecko mało pije, zrób dzienny bilans płynów, podobnie z jedzeniem zapisuj ile je i na koniec dnia podsumuj, czasem wydaje nam się, że dziecko nie ma apetytu i mało je a tymczasem w ciągu dnia sporo się tego nazbiera,

tyle mogę napisać na chwilę obecną, napisz coś więcej o dziecku, w jakim jest wieku, ile waży, jak się rozwija, jakie miał ostatnie wyniki, kiedy miał robioną morfologię i jakie były wyniki, czy ma zaparcia?
 
Poza tym właśnie brak apetytu jest jednym z podstawowych objawów niedoczynności, czyli już tu trzeba by się zastanowić nad tym, czy dziecko ma dobrze dobraną dawkę hormonu

dla przypomnienia objawy niedoczynności tarczycy:
Objawy ze strony skóry:

  • nietolerancja zimna,
  • suchość skóry i włosów,
  • obrzęk dłoni, twarzy, powiek,
  • łysienie i cienkie włosy,
  • utrata brwi,
  • bladość,
  • żółtawy odcień skóry,
  • zmniejszona potliwość.
Objawy ze strony układu sercowo-naczyniowego:

  • upośledzenie kurczliwości mięśnia serca,
  • niewydolność serca.
Układ nerwowy:

  • upośledzenie sprawności intelektualnej.
Układ narządu ruchu:

  • osłabienie siły mięśni.
Układ pokarmowy:

  • zaparcia,
  • wzdęcia,
  • brak apetytu.
Objawy psychiczne:

  • zmniejszenie koncentracji,
  • spowolnienie myślenia i mowy,
  • senność, trudności w obudzeniu,
  • brak ambicji.
 
No dziewczyny moja Alicja skonczyła dzis 4 miesiące :-) i własnie dzis zaczeła sie przerwacac z brzuszka na plecki, komicznie to wyglądało za pierwszym razem :-D
do tego wszystkiego zaczęło jej sie podobac piszczenie i rano o mało nie wylałam kawy jak mi zapiszczała z nienacka, smiechu bylo co niemiara.
Magdulichaa napisała objawy niedoczynności tarczycy i powiem Wam, że Alicja nie ma ani jednego z tych objawów hmm, nawet lekarka mi juz powiedziała, ze ona w ogóle nie wyglada na "tarczycowca" .
A co do nowych mam, tez jeszcze niedawno byłam tu nowa i pełna obaw i pytan, ale dziewczyny sa ogromnie pomocne , a jak sie poczyta wczesniejsze posty to człowiek podnosi sie na duchu niezmiernie, ze bedzie i u mnie dobrze. takze głowa do góry.
Pozdrawiam serdecznie papa
 
Magdulichaa napisała objawy niedoczynności tarczycy i powiem Wam, że Alicja nie ma ani jednego z tych objawów hmm, nawet lekarka mi juz powiedziała, ze ona w ogóle nie wyglada na "tarczycowca" .

emma, bo skoro dziecko jest dobrze "prowadzone", ma dobrze dobraną dawkę tyroksyny to nie powinna mieć żadnych objawów, no chyba, że są jakies skoki hormonów itd, w prawidłowo leczonej niedoczynności wszystkie te objawy ustępują i bogu dzięki, że większość dzieciaczków tak dobrze jest leczonych!

i brawo dla córeczki, widzisz jaka dzielna z niej dziewczynka!!! SUPER!!!
 
reklama
emma, bo skoro dziecko jest dobrze "prowadzone", ma dobrze dobraną dawkę tyroksyny to nie powinna mieć żadnych objawów, no chyba, że są jakies skoki hormonów itd, w prawidłowo leczonej niedoczynności wszystkie te objawy ustępują i bogu dzięki, że większość dzieciaczków tak dobrze jest leczonych!

i brawo dla córeczki, widzisz jaka dzielna z niej dziewczynka!!! SUPER!!!

no wlasnie mialam napisac to samo!:-)
moja Weronikatez super sie rozwija.co do apetuty to od yurodzenia miala wilczy apetyt:-D na samej piersi w ciagu 3 pierwszych mieisecy przybrala z 3500g na 7kg:szok::szok::szok::szok: czyli 2 razy tyle co przy urodzeniu:-)
teraz ma 1rok i 9 miesiecy i wazy 15,5kg-16kg i ma 90cm wzrostu(ale to po tatusiu\).nie jest gruba tylko taka zbita.jak ma za mala dawke to zaczyna miec zaparcia ale poza tym jest ok.nie pije za dzuo,nigdy duzo nie pila,no ale zajada 2razy dziennie po 25mleka,do tego 0,5litra zupy (czasmi mniej),czasami je 2 razy zupe no i przy upalach moze wypije 750picia ,a jak jest chlodno to 250.ale jak widac jej starcza.

co do wysypki-to raczej alergia pokarmowa,tymbardziej jak piszesz an lydkach i rekach.warto by isc do alergologa,chyba ze sama dojdziesz na co uczulenie droga eliminacji.nmoja Weroiak ma alergie na mleko krowie i caly nabial i na pare innych rzeczy typu truskawki kakao iczekolada itd.na cszezcsie gluten i jajka moze


Magdulicha bylas juz na komisji?dla reszty dziecaiczkow tez bedziesz skladac?
 
Do góry