reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

Oczywiście, że będzie wszystko w porządku, a dzieciaki mega inteligentne będziemy miała, oczywiście już mamy!:tak::-D!!!

A u mnie masakra, mam w domu ospę x 2 tzn najmłodsza i syn, koszmar jakiś!!!! Syna tak wysypało, że krosty ma wszędzie (dosłownie wszędzie), wszystko go swędzi, jest marudny, kapryśny i ma dość!!!

Co do Magdy wyników wyszły takie:
TSH 0,447 (norma 0,27 - 4,7) tj 4 %
FT4 17,03 (norma 9 - 20) 76%
fT3 3,20 (norma (1,45 - 3,48) 76,35%

i mamy utrzymać Euthyrox 50 i za miesiąc zrobić kolejne badanie, bo przy tym wyniku powinna mieć dawkę zmniejszoną, by poprzez to podnieść nieco TSH, zobaczymy co pokażą wyniki za miesiąc!

pozdrawiam was!:-)
 
reklama
Magdulicha czyli skaldasz dla najsterszej tak?
a dla reszty tez skaldaj.nic nie masz do stracenia;)
moja wiek kostny miala jak miala rok i byl ok.a Twoej dzieci co ile maja robiony?
dobrez ze mi powiedzialas o tych kontrolach u sacjlsitow,postaram sie nie zapomniec.
ja w srdoe jade na komisje powtorna z Weronika i zobaczymy.trzymajcie kciuki

Co do wieku kostnego to Magda miała po skończonych 2 latach (dokładnie 2 i pół roku) i teraz jak będzie miała 4,5 roku, ale lekarka mi powiedziała, że to ze względu na to, że tamten wynik wyszedł nie taki jak powinien:-(

Teraz właśnie Szymon będzie też miał robiony wiek kostny i USG

I jak z tą komisją??? daj znać
 
A powiedz mi jeszcze jak wygląda taka komisja, w sensie badania dziecka, w sensie oceny jego choroby, jak to wygląda, przychodzisz z dzieckiem i co?:confused2:

hhehee taki pic na wode:-)

u nas i powiatowym i w wojewodzkim jets tak samo-idziesz do lekarza z dzieckiem i on wypytuje o czesc rzeczy,ale jak maja duza dokumentacje to malo pytan zadaja,no i jeszcze do pedagoga ktory tez ocenia rozwoj dziecka.kazda wizyta trwa z 10minut,czasami dluzje
i tyle,cala komisja
 
Witam
Moja córeczka ur 3.07.2009, w 6 dobie dostałam telefon w sprawie testu z bibułki wyszło tsh 80. Byłam w strasznym szoku pierwsze dni były ciężkie ale teraz powoli zaczynam oswajac się z tą chorobą. Nikola lek dostała w 8 dobie życia kolejny badanie potwierdziło pierwszy wynik niewiem nwet jaki był wynik poniewż liczłam jeszcze że po tym badaniu okaze sie że mała jest zdrowa no ale niestety tak sie niestało i łzy same płyneły do oczy ledwo na wizytę się umówiła. Do poniedziłku ma dostawać dawkę 1/2 tabletki a od wtorku po całej.
Kontrol mamy dopiero 1 września i niewiem czy to nie za długo. Jeste ma teapie poszukiwania endokrynologa na razie byliśmy na wizycie w olsztynie.
Mała ma jeszcze 31.07 echo serca na wszelki wypadek bo w pieszej dobie życia jakieś szmery było słychać w drugiej lekarz już nie słyszał ale na wszelki wypadek lepiej Nikole przebadać :tak:

dodam że w ciąży nie dostałam nawet żadnego skierowania na hormony, chyba lekarz sugerował się poprzednią ciążą bo synek zdrowy i bez żadnych problemów była poprzednia ciąża w sumie ta też. A teraz ja sama się zastanawiam czy nie zrobić sobie badan na hormony :confused2: Teraz na pewno każdą ciężarna która będzie w moim otoczeniu uczulę na badania na hormony.
Dziewczyny jeśli chodzi o tą komisję czy trzeba jakoś specjalnie czekać do jakiegoś wieku dziecka :confused2:
 
Witam
Moja córeczka ur 3.07.2009, w 6 dobie dostałam telefon w sprawie testu z bibułki wyszło tsh 80. Byłam w strasznym szoku pierwsze dni były ciężkie ale teraz powoli zaczynam oswajac się z tą chorobą. Nikola lek dostała w 8 dobie życia kolejny badanie potwierdziło pierwszy wynik niewiem nwet jaki był wynik poniewż liczłam jeszcze że po tym badaniu okaze sie że mała jest zdrowa no ale niestety tak sie niestało i łzy same płyneły do oczy ledwo na wizytę się umówiła. Do poniedziłku ma dostawać dawkę 1/2 tabletki a od wtorku po całej.
Kontrol mamy dopiero 1 września i niewiem czy to nie za długo. Jeste ma teapie poszukiwania endokrynologa na razie byliśmy na wizycie w olsztynie.
Mała ma jeszcze 31.07 echo serca na wszelki wypadek bo w pieszej dobie życia jakieś szmery było słychać w drugiej lekarz już nie słyszał ale na wszelki wypadek lepiej Nikole przebadać :tak:

dodam że w ciąży nie dostałam nawet żadnego skierowania na hormony, chyba lekarz sugerował się poprzednią ciążą bo synek zdrowy i bez żadnych problemów była poprzednia ciąża w sumie ta też. A teraz ja sama się zastanawiam czy nie zrobić sobie badan na hormony :confused2: Teraz na pewno każdą ciężarna która będzie w moim otoczeniu uczulę na badania na hormony.
Dziewczyny jeśli chodzi o tą komisję czy trzeba jakoś specjalnie czekać do jakiegoś wieku dziecka :confused2:

wszytskie przechodziłysmy to samo co Ty,ale uwierz mi ze bedzie dobrze.6 doba to bardzo szybko-u nas bylo 14dni.
co do komisji-zeby sie na nia stawic trzeba miec jakies dokumenty,czyli dziecko musi troche pochorowac niestety.od kardiologa jezeli bedziecie chodzic,czy od neurologa,czy od kazdego innego lekarza zbieraj dokumenty.jezeli panstwowa przychodnia to mozna skerowac karte jezeli prywatny gabinet to albo karat albo wpisy w ksiazeczce.no ja na Twoim miejscu poczekalabym nie wiem ok.pol roku,moze ciut mniej zeby sie troche dokumentow uzbieralo.

co do badan,matka nie musi miec problemow z tarczyca zeby dziecko bylo chore,ale wiecie tak sobie mysle ze to sporo winy wubuchu w czarnobylu i niby my jestesmy zdrowe ale z pewnoscia w naszych organizmach zaszlo sporo mutacji (juz o zanieczyszczeniu srodowiska nie wspomne).
ja bylam urodzona 5 lat przed czarnobylem,ale moja siostra cioteczna jest dzieckiem czarnobylu (85rok) i od urodzenia jakies tam problemy z terczyca miala.i dzieci urodzone tez w te kilka lat po wybuchu mysle byly tez mocniej narazone na mutacje bo w koncu gleba tez byla skazona.
 
izabell będzie dobrze, oswoisz się z chorobą i wszystko się unormuje!
i tak masz szczęście, że tak szybko mała ma podawane leki, a jaką dawkę dostaje? 12, 5? co moge powiedzieć z doświadczenia to, to, ze uważnie obserwuj córkę i rób notatki tego jak się zachowuje, ja reaguje, jak je, ile je, ile śpi, jak śpi, czy sen jest taki 'spokojny, czy "nerwowy", notuj sobie, to ważne, bo u tak małych dzieci bardzo ważna jest obserwacja mamy............, i nie martw się będzie dobrze!!!
 
reklama
izabell będzie dobrze, oswoisz się z chorobą i wszystko się unormuje!
i tak masz szczęście, że tak szybko mała ma podawane leki, a jaką dawkę dostaje? 12, 5? co moge powiedzieć z doświadczenia to, to, ze uważnie obserwuj córkę i rób notatki tego jak się zachowuje, ja reaguje, jak je, ile je, ile śpi, jak śpi, czy sen jest taki 'spokojny, czy "nerwowy", notuj sobie, to ważne, bo u tak małych dzieci bardzo ważna jest obserwacja mamy............, i nie martw się będzie dobrze!!!

dobrze mowisz.jezeli nagle corka zacznie robic kupki raz na 2 dni lub miec problemy z wyproznienie to moze swiadczyc ze ma za mala dawke,lub gdy bedzie zbyt apatyczna,bedzie ciagle spala itd.
no i jakby co my tu jestesmy wiec mozesz smialo pytac o wszytsko:-)
 
Do góry