reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

oki anabuba,malej wybijają sie jedynka i dwójka na dole:)pomaga se wszystkim co ma pod reką:)a rechabilitantka zauwazyła ze siega po zabawki które sa na odleglosc polozone i do gory obiema rekami siega po nie:)
 
reklama
no zabki,przesrane mam bo karmie piersią i mi brodawki zaciaga dzasłami:(anabuba czy mozna pic alkochol jak ona bierze te tabletki?oczywiscie okazjonalnie.bo kolezanka powiedziala mi ze nie mozna.ze ja ja karmie piersia i ze to ma wpływ na to.orientujesz sie może?wogule sama za niedługo zrobie sobie sama badania na ta tarczyce bo waga stoi mi w miejscu po porodzie i dziwnie sie czuje czasami,kuje mnie coś pod sercem i bardzo nerwowa jestem:(a nie obrzeram sie.nawet ostatnio nie jem juz słodyczy,ani niesmaruje chleba i ciemny chleb jem.troche sie boje ze przezemnie moze ta tarczyce ma:(
 
Wsienko przede wszytskim jak karmisz peirsia to w ogole nie powinnas pic aloholu bo przechodzi on o mleka i moze miec zly wplyw na rozwj dziecka w ogole
nie zamartwiaj sie ze ma chora traczyce przez Ciebie
tak juz jest i tego nie zmienisz.nie mysl o tym;)
 
Witam, jestem nowa i chciałabym spytać bardziej doświadczone w tym temacie mamy o czym mogą świadczyć następujące wyniki badań:

TSH 4,918 uIU/ml (norma 0,470 - 4,640)
fT3 6,29 pmol/l (norma 2,23 - 5,34)
fT4 13,9 pmol/l (norma 9,1 - 23,8)

cholesterol 134 mg/dl
trójglicerydy 93 mg/dl
HDL 38mg/dl
LDL 77 mg/dl

Synek ma 15 miesięcy, waży 8300, mierzy 75 cm.
Urodził się z wagą 3,688 i 56 cm, w pierwszych miesiącach waga oscylowała w granicach 50 centyla, w siódmym miesiącu spadła do 25 centyla, a już w dziesiątym miesiącu waga i długość ciałka spadły poniżej 3 centyla. Od kilku miesięcy synek ma skłonności do zatwardzeń mimo, iż w jego diecie nic się nie zmieniło. Ma ogromne problemy ze spaniem, nazwałabym to nawet zaburzeniami snu. Wstaje kilka razy w nocy z płaczem, czasem takim, że pomaga tylko wybudzenie. I tak noc w noc.

Jak narazie te płacze nocne i zaburzenia snu są niezdiagnozowane, uzyskuje odpowiedzi, że to ząbki, lub coś się śni, przeżywa dzień w ten sposób.

Czy podobne objawy mogą świadczyć o tym, że coś się dzieje z tarczycą?
 
takie wyniki badan moga swiadczeyc o problmach z traczyca dlatego zalecam jak najszybsza kontrole u ednokrynologa.
a w jakim stanie jest skora synka i wlosy?czy skora nie jest szorstka?a wlosy bez polysku?
a czy jego glos nie stal sie jakis ochrypniety?
 
Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o skórkę to nie jest szorstka, może miejscami sucha np na brzuszku najbardziej to widać, włoski nie są do końca matowe, ale suche, bardzo delikatne, głos nie zmieniony, czasami zachrypnięty ale to tylko podczas jedzenia. martwi mnie bardzo, bo coraz gorzej wygląda sprawa spania, dziś i wczoraj to wstawałam do niego co pół godziny.. Później cały dzień jest płaczliwy, nic go nie interesuje, tylko by siedział na rękach... No i nic prawie nie je, zupki 3 łyżeczki, bułki dwa gryzki, tylko kasza na noc cała zjedzona...


Mamy już umówioną wizytę u endokrynologa, prywatnie, bo państwowo to za długo, ale i tak musimy czekać do czwartku.

A czy te badania wskazują ewidentnie na niedoczynność tarczycy?
Martwi mnie, że synuś jest taki maleńki, (ja prawie 180, mąz trochę ponad, prawie 3 letnia córcia między 75 a 90 centylem), a tu nagle mały poniżej 3-ego...
 
skoro \Ty i maz jestescie wysocy to faktycznie moze byc u niego zaburzony metabolzim
a jezeli cierpi na zaparia to tymbardziej.
do czwartku wytrzymasz.
czy to ewidentna niedoczynnosc-nie wiem,ale tak mi sie wydaje.od tegojest lekarz zeby to ocenic.poza tym j mam jeszcez w tych sprawach male doswiadczenie

co do marudzenia-to moze jakas choroba go bierzez?bo jak jest niedoczynnosc nieleczona to dzieci raczej sa ospale.byc moze faktycznie to zzeby,a moze bole wzrostowe?
najlepiej znalzezc mu jakies zajecie-moze tanblica znikopis?kredki?
sprobuj go zawinac w koc tak jakbys robila nalesnika i lekko go uciskaj czy laskocz tak przez zabawe:)powinien sie toche wyciszyc;)

co do jedzenia-moje corki tez co jakis czas maja dziwne menu ze nie chca jesc tego co wczesniej.jak synek chce mleko to daj mu mleko nawet 3 razy dziennie.nie zaszkodzi;)
 
Witam, jestem nowa i chciałabym spytać bardziej doświadczone w tym temacie mamy o czym mogą świadczyć następujące wyniki badań:

TSH 4,918 uIU/ml (norma 0,470 - 4,640)
fT3 6,29 pmol/l (norma 2,23 - 5,34)
fT4 13,9 pmol/l (norma 9,1 - 23,8)

cholesterol 134 mg/dl
trójglicerydy 93 mg/dl
HDL 38mg/dl
LDL 77 mg/dl

Synek ma 15 miesięcy, waży 8300, mierzy 75 cm.
Urodził się z wagą 3,688 i 56 cm, w pierwszych miesiącach waga oscylowała w granicach 50 centyla, w siódmym miesiącu spadła do 25 centyla, a już w dziesiątym miesiącu waga i długość ciałka spadły poniżej 3 centyla. Od kilku miesięcy synek ma skłonności do zatwardzeń mimo, iż w jego diecie nic się nie zmieniło. Ma ogromne problemy ze spaniem, nazwałabym to nawet zaburzeniami snu. Wstaje kilka razy w nocy z płaczem, czasem takim, że pomaga tylko wybudzenie. I tak noc w noc.

Jak narazie te płacze nocne i zaburzenia snu są niezdiagnozowane, uzyskuje odpowiedzi, że to ząbki, lub coś się śni, przeżywa dzień w ten sposób.

Czy podobne objawy mogą świadczyć o tym, że coś się dzieje z tarczycą?

Witaj!!!
W niedoczynności tarczycy z niedoboru jodu FT3 może być wysokie lub podwyższone i w przypadku twojego synka tak właśnie jest, poza tym FT4 to mniej czułe badanie i w przypadku niewielkich przekroczeń TSH (tak jak u was) zazwyczaj jest w normie (tzw subkliniczna niedoczynność). Ponad to to przekroczenie TSH u twojego synka jest pierwszym i podstawowym wyznacznikiem do stwierdzenia niedoczynności, ale żeby nie być tak "szybkim" trzeba popatrzeć jeszcze na objawy synka a te z kolei wskazują wyraźnie na problemy tarczycowe a dokładniej na niedoczynność ale nie jest powiedziane, że ją ma ha!!!! skomplikowane to trochę! w każdym razie ja na twoim miejscu zrobiłabym kolejny komplet badań (wiem, że to kosztowne, ale warto) a lekarka moich dzieci dodałaby do tego USG tarczycy
mi to wygląda na niedoczynność, ale lekarzem nie jestem i ręki nie dam sobie obciąć za taką "diagnozę"!
Koniecznie daj znać co zdiagnozował lekarz i czy zalecił suplementację


a tak na marginesie WITAM WSZYSTKICH!!!! Wróciłam i czytam, odezwę się wkrótce!!!
 
reklama
Do góry