reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy - propozycje cwiczen, diet...

reklama
:tak:
zapomniałam dodać że piersi są cały czas gorące
a ja nic tylko się drapie i drapie
co może to podrażnienie załagodzić???

przestań drapać ;-) a tak poważnie to współczuje , też mnie swędzi wszystko choć cała sie lepie od oliwki, a na łydkach to mi sie już strupki porobiły od tego drapania:dry::dry: postanowiłam sobie jednak że brzuszka i piersi niebęde drapać za nic w świecie.
 
Mam Kuzynkę - panią doktor która kilka miesięcy temu została mamą i z tego co pamiętam odnośnie swędzenia w ciąży to u Niej miało to związek z niewydolnością wątroby oraz z wysokim stężeniem hormonów. Pamiętam że Ona od ok 28 tygodnia ciąży miała z tym problem, leżała kilka tygodni w szpitalu na ostrej diecie.... a jedyny objaw tego u Niej to było właśnie swędzenie...
 
Nocanka dałaś mi do myślenia. Nie martwiłam się od czego mam to swędzenie. Po prostu myślałam, że tak ma być i już; że to pewnie przez to że "rosnę" i skóra się musi w szybkim tempie rozciągać. A to może faktycznie coś poważniejszego.
Za parę dni będę robić badanie krwi i moczu to może coś wyjdzie. Za dwa tygodnie mam wizytę u lekarza więc z nim porozmawiam.
 
Mnie na szczęście nic nie swędzi, i mam nadzieje że tak zostanie. Właśnie wróciłam z "glukozy" - fuj! Ale mi niedobrze........:wściekła/y:
 
Kwiatek, a moze Cie tak swedzi po tym kremie modelującym biust? Z tego co pamiętam to takie kremy działają napinająco na skórę, a to akurat teraz może dać efekt odwrotny do zamierzonego, bo skóra i tak jest napieta...spróbuj zwykłego nawilzającego kremu albo balsamu (nivea np) albo kremu dla ciężarówek...
 
To prawda z tymi kremami. Ja na większość mam uczulenie i właśnie objawia się to pieczeniem i swędzeniem skóry. Także bez obaw, wystarczy ostawić! :tak:
 
Hej dziewczyny tak a propos rośnięcia to gdzie wyczuwacie czubek macicy u siebie??? Ja jestem w 20 tyg i wyczuwam go 10 cm powyżej pępka a jakieś 2 tyg temu wyczuwałam go ok 2 cm poniżej. Czy to normalne, ze tak szybko rosnie???
 
Ostatnia edycja:
Nocanka dałaś mi do myślenia. Nie martwiłam się od czego mam to swędzenie. Po prostu myślałam, że tak ma być i już; że to pewnie przez to że "rosnę" i skóra się musi w szybkim tempie rozciągać. A to może faktycznie coś poważniejszego.
Za parę dni będę robić badanie krwi i moczu to może coś wyjdzie. Za dwa tygodnie mam wizytę u lekarza więc z nim porozmawiam.

Kwiatek, ja bym była raczej spokojna, bo jednak Ciebie swędzi ta skóra punktowo, tylko na piersiach, więc to naprawdę musi być od rozciągania. Podobnie będzie Ciebie pewnie swędział brzuszek. Ogólnie takie różne swędzenie jest możliwe w ciąży - tak jak włosy zaczynają bądź przestają się przetłuszczać, albo nagle dostajemy pryszczy :-D
Ale faktycznie, kremu modelującego chyba nie powinnaś używać, ale bardziej mi tu chodzi o jego skład - czy nie ma w nim skladaników, których stosowania powinno się unikać w ciąży?

Hej dziewczyny tak a propos rośnięcia to gdzie wyczuwacie czubek macicy u siebie??? Ja jestem w 20 tyg i wyczuwam go 10 cm powyżej pępka a jakieś 2 tyg temu wyczuwałam go ok 2 cm poniżej. Czy to normalne, ze tak szybko rosnie???

Samara, strasznie coś wysoko - chyba to jakis inny organ Ci się zaplątał ;-) Ja jestem w połowie 20. tygodnia i dno macicy sięga mniej więcej pępka. Ale to, że macica się podnosi oznacza, że jakieś inne flaczki również - mają mniej miejsca, więc kumulują się tuż pod żebrami.. :eek:
 
reklama
Dwa tygodnie temu jak bylam na badaniu tu doktorka znalazla dno macicy dokladnie tam gdzie ja znajdowalam. Teraz tez wydaje mi sie, ze wyraznie wyczuwam dno tak wysoko. Jutro ide na badanie to sie okaze. Ale wogole to mam ogromny brzuch. Jak mówie ludziom , ze mam termin na czerwies to wielkie oczy robia. Moja kolezanka jest w koncu 7 mies i ma mniejszy brzuch niz ja.
Ale moze taka juz moja uroda bo w pierwszej ciazy w szpitalu polozne pytaly czy przyszlam blizniaki rodzic.
 
Do góry