reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy - propozycje cwiczen, diet...

Oj mi mi przybyło 8kg:szok: a to dopiero 22tydz
w brzuszku na wysokości pępka mam 95cm
TRICOLA a jak to jest z tymi biodrami bo piszesz jeszcze o pupie hmmm i tak se myslę że ja chya nie biodra tylko tyłek se mierze, szukam najwięszkszego miejsca haha i mi wyszło 99cm
uda tez mi przybrały w najszerszym miejscu mam 58cm
 
reklama
Hehehe a ja przed ciążą 42-43, a teraz prawie 51 więc 8 na plusie ;))) W ogóle tego nie widac, po prostu nareszcie wyglądam "normalnie"
 
Oj mi mi przybyło 8kg:szok: a to dopiero 22tydz
w brzuszku na wysokości pępka mam 95cm
TRICOLA a jak to jest z tymi biodrami bo piszesz jeszcze o pupie hmmm i tak se myslę że ja chya nie biodra tylko tyłek se mierze, szukam najwięszkszego miejsca haha i mi wyszło 99cm
uda tez mi przybrały w najszerszym miejscu mam 58cm

Te biodra to po prostu mierz tam gdzie nosisz spodnie biodrówki. Najprościej tak to wytłumaczyć. Ja tez sobie wczesniej mierzyłam najszerszy pukt na posladkach :-)
 
A ja przytylam 2-3 kg, wiec nieduzo. Chociaz jak bylam kilka dni temu na USG to doktor sie mnie spytal czy jestem w 30 tyg ciazy, bo mam taka pileczke z przodu. A potem po badaniu spytalam go czy naprawde uwaza moj brzusio za duzy jak na 20 tydzien, a on zaczal sie smiac i powiedzial, ze jest BARDZO duzy. Eh. A mnie on cieszy, tylko boje sie co bedzie za kilka tygodni... :-p
 
W takim razie jest nas KILKA, ktorym sie juz 8 kg przybralo :)
W kazdym razie ja nie wiem jak mozna wytlumaczyc to zjawisko - bo wcale wiecej nie jem niz jadlam przed ciaza, a kilogramy jakos przybywaja. W sumie to nawet myslalam, ze powinnam jest wiecej, bo wedlug diet ciazowych powinno sie spozywac w kolejnych miesiacach nieco wiecej kalorii - ale jakos ja nie mam takiej potrzeby... nic, zobaczymy co bedzie w kolejnych miesiacach :)
 
angelika82 u mnie jest tak samo,jem tyle samo co przed ciąża,unikam słodyczy i 8 kg na plusie,troszkę to dziwne:-).Ale widocznie taka nasza uroda :-).
 
U mnie 7kg na plusie, więc podobnie :-)
W pasie przybyło prawie 20cm, ale ja tego nie widzę i nadal uważam, że brzuszka ciążowego brak :wściekła/y:

Dziewczyny, nie dziwcie się, że przybywają kilogramy mimo tego, że nie jecie więcej :happy:
Znalazłam takie coś:

"Na przyrost masy Twojego ciała składa się następujące elementy:
dziecko – 3,5 kg,
łożysko – 0,7 kg,
płyn owodniowy – 0,9 kg,
macica – 1 kg,
gruczoły piersiowe – 0,25 kg,
objętość krwi – 2 kg,
tkanka tłuszczowa – 3 kg.
Dla Twojego zdrowia niekorzystny jest nadmierny przyrost masy ciała, ale nie wolno Ci koncentrować się na tym, by nie przytyć zbyt dużo. Pamiętaj, że wkrótce po porodzie większość matek wraca do wagi sprzed ciąży, szczególnie jeśli karmią piersią. W tym czasie wzrasta bowiem zapotrzebowanie organizmu na energię i w pewnym stopniu może być ono pokrywane z zapasów zgromadzonych w postaci tkanki tłuszczowej podczas ciąży."


Także bez obaw :blink:
 
U mnie 7kg na plusie, więc podobnie :-)
W pasie przybyło prawie 20cm, ale ja tego nie widzę i nadal uważam, że brzuszka ciążowego brak :wściekła/y:

Dziewczyny, nie dziwcie się, że przybywają kilogramy mimo tego, że nie jecie więcej :happy:
Znalazłam takie coś:

"Na przyrost masy Twojego ciała składa się następujące elementy:
dziecko – 3,5 kg,
łożysko – 0,7 kg,
płyn owodniowy – 0,9 kg,
macica – 1 kg,
gruczoły piersiowe – 0,25 kg,
objętość krwi – 2 kg,
tkanka tłuszczowa – 3 kg.
Dla Twojego zdrowia niekorzystny jest nadmierny przyrost masy ciała, ale nie wolno Ci koncentrować się na tym, by nie przytyć zbyt dużo. Pamiętaj, że wkrótce po porodzie większość matek wraca do wagi sprzed ciąży, szczególnie jeśli karmią piersią. W tym czasie wzrasta bowiem zapotrzebowanie organizmu na energię i w pewnym stopniu może być ono pokrywane z zapasów zgromadzonych w postaci tkanki tłuszczowej podczas ciąży."


Także bez obaw :blink:

To prawda ale tak niby ma byc na koncu ciazy,ja tez juz 6+ z Viki do konca przytylam 17 kg teraz bedzie troszke pewnie mniej ale to jeszcze niewiadomo,ja ostatnio najwiecej przybralam w ostatnich miesiacach ciazy,a w szpitalu zgubilam tylko 5 kg,pozniej doszly spacerki i poszlo,udalo mi sie zrzucic prawie wszystko z wyjatkiem 2 kg. teraz bedzie pewnie podobnie wiec sie nie zabardzo martwie...:-D
 
reklama
dziewczyny ile przytyłyście do tej pory..bo ja jak zaszłam w ciąże to rzuciłam papierosy i przytyłam 7 kilo....to chyba za dużo:-(
 
Do góry