reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wprowadzanie NOWYCH POKARMÓW...kiedy,jakie?

nasz jadlospis jest bardzo podobny do tego Alicji od Renee

7 mleko 200
10 kaszka na wodzie+owoce ze sloiczka pół na pół razem 200
13 obiadek ok.220ml zalezy od apetytu
16 mleko200
19 owoce z biszkoptem, kanapka albo jakisz sloiczek z jogurtem a ostatnio i z twarozkiem
20,30 mleko + kaszka jakies 220ml

i tez wiecej niz 5 posilkow
dochodza jeszcze chrupki kuk. i biszkopty do raczki
do picia woda przez caly dzien, a raz dziennie soczek,
no i oczywiscie chce jesc jak tylko rusze buzia:no:

ostatnio kupilismy soczek z gerbera z mieta super gasi pragninie polecamy
 
reklama
A ja dzisiaj zrobilam Piotrusiow "danonka". Utarlam twarozek z zoltkiem i zmieszalam z kaszka. Sprobowal i spojrzal na mnie z mina Juliusza Cezara wypowiadajacego slowa: ''I ty, Brutusie, przeciw mnie?" :baffled:
 
ja mam 5 posilkow:
- 8 butla 240 ml mleka
-11.30 kleik z owocem 140 ml mleka + owoc ze sloiczka
-14 obiad 190 ml sloiczek
-16.30 owoce sloiczek caly lub jogurt z owocami
-19 kasza 200 ml wody +mleko+ kasza i tyle czasem ciastko na zagryche i duzo plynow :-D
 
Dziewczyny,
ja tylko na chwilenke! Po porade!

Sara od kilku dni strasznie slabo je, a od wczoraj to prawie nic. I nie chce pic :baffled: Zaciska usta i za cholere nie da sie jej nic podac.

Dzisiaj przez caly dzien wypila 70 ml mleka i zjadla ok. 60 ml kaszki na gesto! :szok:
Boje sie, ze moze sie odwodnic...
Co ja mam zrobic?? Po czym poznac, ze dziecko jest odwodnione???
Przeciez sa takie upaly...
Jak na zlosc teraz 3 dni pod rzad pracuje do 180tej, nie mam jak sie stad wyrwac. Zaraz sie porycze! Dzwonilam do pediatry. Da nam skierowanie na morfologie, ale i tak bede jej mogla ja zrobic dopiero w piatek :szok:
Moja mama juz rece zalamuje, bo Sara caly dzien dzisiaj ryczy!

Doradzcie mi cos, bo zaraz tu wykituje ze strachu o moje serduszko male!
 
Sandra, Piotrek tez od wczoraj nie chce jesc! Az mnie szlag trafia, tak sie drze, jak widzi miseczke z jedzeniem. Ale on pije duzo wody i czesciej przytula sie do cycka. A odwodnionemu dziecku zapadaja sie oczka. I jak sie "uszczypnie" skore po obu stronach pepka, to ona zostaje taka sklejona. Moze niech jej Twoja Mama zwilza usteczka gazikiem, skoro nie chce normalnie pic. Zawsze cos tam zlize i polknie.
I nie panikuj, Kochana! Badz dzielna!
 
W jakims artykule znalazlam jeszce to:

U niemowląt i małych dzieci odwodnienie przejawia się w początkowym okresie zmianą zachowania tj. maluch może być marudny, a następnie staje się apatyczny. Wraz z pogłębianiem odwodnienia u dziecka dochodzi do: przyśpieszonego oddechu, zapadnięcia oczu i ciemiączka, suchego języka i błon śluzowych jamy ustnej, zagęszczenia śliny, a skóra na brzuszku marszczy się w fałdy.

I tzreba sprawdzac w pieluszce, czy zmienila sie ilosc oddawanego moczu. Jezeli siusia normalnie, to nie jest odwodniona.

Sarka, nie strasz Mamusi!
 
Nie wiem czy z nia do szpitala pediatrycznego nie pojade wieczorem :szok::szok::szok:
Bo ona od wczoraj jest straszliwie marudna i wydaje mi sie, ze sika duzo mniej niz zwykle i ma straszne problemy ze zrobieniem kupki....:-:)szok::-:)szok::-(
Boze drogi, zawalu zaraz dostane!
 
Juz dzwonilam do szpitala. Od 18 bedzie na pogotwiu w Bielsku pediatra, mamy przyjechac.... Mam jeszcze pol godz.pracy...Zaraz tu zemdleje z nerwow.... I zaraz sie porycze...
 
Sarunia...Biedactwo:-:)-:)-:)-:)no::no::no::no: Sandra, wszystko bedzie dobrze, trzymam kciuki i mocno Cie sciskam... Daj znac co i jak, jak tylko bedziesz mogla...
 
reklama
Mam nadzieję że nic groźnego z tego nie wynikło chociaz teraz non stop cos sie dzieje. Mojej znajomej mała tez od kilku dni nie chciała jesc i pic.Wiem ze pojechała z nia do szpitala ale jak sie skonczylo niewiem. Sandra napisz zaraz jak z Sarunia,.

Moja mała od dwóch dni w ogóle nie chce mleka chyba ze w nocy przez sen. Wcina tylko zupki moje i chleb no i na szczescie pije. Kurcze słoiczkowego jedzonka nie chce wiec codzien musze jej gotowac
 
Do góry