reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy

No a tatuś Victorka znowu pokazał co potrafi.Kupił sobie(powtarzam sobie)słodkości.Cholera tu nawywa się to całuskami a w Polsce nie mam pojęcia.To jest pianka oblana czekoladą i na wafelku takie dość wysokie-może skojarzycie.No i oczywiście dał synkowi bo dlaczego by nie.On ostatnio miewa często takie pomysły.Victor szczęśliwy Rozgniatał to na buzi,stole,rozmasowywał-co by mama też miała zajęcie.Zjadał ze stołu później,z ręki i rękawów.Później fotki wkleje bo mam.Brrrrrrrrrrrrr z tymi pomysłami.
 
reklama
Gratulacje dla tatusia za pomysłowość:-D:-D przy Ali niestety nie da się zjeść nic słodkiego bo robi awanturę i też chce ale to może i dobrze bo może ja przestanę podjadać słodkości a to poprawi moją figurę:tak::tak::-);-)
 
Nie ma to jak tatuś:-) a ja właśnie ustaliłam "porządek" drugich śniadań dla Poli co by niani było łatwiej: i tak: w pon.: owoce, wt.: nabiał +owoce (jog. nat. ew. danonek), środa: warzywa: świeże na parze-zależy, czwartek: kluseczki z danonków, piątek ryż z owocami:-) hmm, chyba mało warzyw-ale w sumie te są zawsze w obiadku:-)
 
Papajka - co to są kluseczki z danonków?? A macie może przepisy dla skazowców?? Moja Ingunia nie może w ogóle nic z mlekiem. Spróbję jej kupić kozi serek ale trochę się boję czy na niego też nie będzie uczulona. Już swoje przeżyłam z tą jej skazą - w wieku 16 dni zwymiotowała krwią i zabrało ją pogotowie.
 
a więc tak Asiun: mieszamy żółtko plus 2-5 danonków (w zależności od wielkości porcji/apetytu:-) plus mąka-ilość taka by masa była gęsta i wrzucamy do gotującej wody formując kluski wielkości ok. 3 cm. Gotujemy ok. 6-8 minut. fajnie smakują z owocami albo innym deserkiem:-) przepis pediatry-dodam.
 
Asiun, jak znajdę linki to Ci podam, jak chcesz to przeslę Ci na maila książkę z przepisami na dania z Nutramigenem. Dziewczyny, mamy skazowców, a próbowałyście podawać Sinlac? To jest naprwdę smaczne i dzieci nawet starsze chętnie to jedzą. Polecam, Olek się tym zajada!
Asiun, koziego mleka i sera nie polecam, jest tłusty, dużo za tłusty jak dla takiego malucha i też może dawac objawy skazy.
Jednak to dobrze, że Olo nie jest żebrak. Teraz uczy się skórki od chleba. Wszystko u niego idzie wolniej, ale za to konsekwentnie daję mu codzień kawałek i z czasem zacznie jeść.
Moja mama jest jednak kochana: podaje tak jakjej powiem i nic ponad to. Żadnego pojadania nie ma!
 
Vici no tak,faceci maja swoje szalone pomysy :szok: tylko szkoda ze nie potrafia przewidziec konsekwencji.....:-( Robcio ostatnio zaserwowal malemy kawior,na szczescie tylko odrobinke.
Papajkakonkretne te drugie sniadanka macie,nie powiem :szok:
 
Irlandia - Sinlac podawałam - niezbyt jej smakował - Ingunia chyba nie przepada za słodkim, woli popieprzone)))

Papajka - fajny przepis, dzięki, podrzucę bratowej na pewno się ucieszy, bo Inguni niestety nie mogę czegoś takiego zrobić.
 
reklama
Papajkakonkretne te drugie sniadanka macie,nie powiem :szok:

To jest na razie plan wstępny Buba-bo do tej pory to raczej owoce/warzywa/odrobina jogurciku/1-2 łyżeczki danonka-tak to wygląda. ale z pewnością ulegnie modyfikacji bo niania umie robić pyszną jajecznicę na parze:-) poza tym na razie Poli nie trzeba tyle kalori:-) taki plan byłby fajny jakby zaczęła biegać-to o czym pisałaś-wtedy 2 śniadanie byłoby sycące:-) tym niemniej powinnam jej pokazać teraz jak się robi niektóre potrawy-bo potem mnie już nie będzie:-(
 
Do góry