reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy do diety maluszków:) kiedy i od czego zacząć

Słuchajcie dziewczyny:tak:
Jeśli karmicie piersią to sie tak nie śpieszcie na siłę z tymi nowymi pokarmami,bo Wy możecie zacząć nowe rzeczy od 6go miesiąca dopiero nawet-od ukończenia 6go mies.:tak:
Ni i możecie dodać troszkę Waszego mleczka do potrawy,by był znajomy smaczek:tak:.
Mój Misiak je zupki jarzynowe ,przeważnie z Gerbera,ale tez z BoboVity,a je te zupki z butli avent i trójprzepływowego smoczka-nie ma nic lepszego,tam są trzy przepływy,jak mu słabo leci to przekręcam w trakcie karmienia na inny poziom,tak samo jak za mocno:tak:Zupka po podgrzaniu jest rzadsza,a ja jeszcze dodaję do niej 30ml mleka-bebilonu pepti,bo narazie nie mam cierpliwości do podawania łyżeczką,pluł,bo jeszcze nie potrafi,a z butli wytrąbi cały słoiczek-czyli mu smakuje.Jak podrośnie to powoli będę znów łyżeczką.Soczki też pije z trójprzepływowego,bo sa gęste,więc tam poziom drugi np. kaszki ryżowe z jabłkiem i malinkami też z butli,ale oczywiście przez trójprzepływowy smoczek.Deserki łyżeczką-bo dużo ich nie zjada-np.pół słoiczka na dzień.Ogólnie wszystko kupujemy gotowe-zupki i soczki-Gerber i BoboVita:tak::-)Z herbatek to pije z hippa-rumianek,albo koper,albo ułatwiająca trawienie-tam jest rumianek ,koper i anyż.Dziś pił też z melisy i rumianku:-)
 
reklama
Ja się nie spieszę wręcz przeciwnie uparcie czekam do końca 6 m-ca. Próbuję jej tylko czasami dać pić przez butlę, ale ona nie chce tej butli albo nie umie ssać smoka:confused:. Może być problem jak skończy pół roczku bo wtedy już musi jeść coś innego, a nie tylko cyca:nerd:
Pediatra kazała mi podać niedługo trochę kaszy mannej albo biszkopcik. Mam jej dać nie wcześniej jak w 5 m-cu i nie później jak w 6.
 
dzisiaj dawalam ewie strzykawką marchewke z jabluszkiem na sile:-(ale jadla dosyc chetnie wiec chyba poprostu nie lubi łyżeczki.Na sam widok łyżeczki placze.Dawalam jej pustą do zabawy by sie przyzwyczaila to bawila sie łyżeczka ale jak mam jej dac jesc to wrzask:-(
a jje baaaaaaardzo malutko,bo zaledwie 90 ml na jedno posiedzenie.Biedulka moja.
 
Odp: Praca w ciąży
Zima moze spróboj karmic z kubeczka z dziubkiem lub z łyżeczki.
Jest to pracochłonne i troche czesochłonne ale mysle ze warto.
Nam juz idą zemby wiec jeśli chodzi o cherbatke raz na czas to z kubeczka takiego z madeli z profilowana taką faldką do buzi.

Ja pracuje od poczatku maja. Na szczescie mam prace w dommu.
Tylko raz na kilka dni musze pojechac do klientów. Ale staram sie tak to sobie ustawiac, żeby Misia mogła zosać z m lub z moja mama.
Ja sciagam pokarm wiec karmia ja moim odgrzanym mleczkiem.
Jak maja czas to łyzeczką lub kubeczzkiem jak Misia bardzo sie domaga papu to butla ;)

troch sie gubie w twoich wypowiedziach, tu piszesz ze karmisz z takiego kubeczka a zaraz ze dopiero go zamierzasz kupic... tu, ze mala za cholere nie chce butli a tu ze jednak je... po co sciemniac? pozdrawiam lutowki.
 
Miałysmy ten kubeczek pozyczony od znajomych i kilka razy dostala z niego cherbatke ale to było jakis czas temu. Później wróciłysmy tylko do cyca bo nic innego nie było potrzebne wiec kubeczek oddałysmy i teraz sie nad nim zastanawiam nad zakupem.
Teraz dzieci mają juz wuekszy temperament wiec nie wiem czy dadza sie z takiego cudaczka kubeczka nakarmic dlatego pytam czy któras z dziewczyn go uzytkowała.

Misia piła mi wczesniej z butli bez problemu i cherbatki i moje mleczko.
Później miała przerwę i teraz nawet nie chce patrzec na butelke.

jak bys czytała regularnie i dokładnie to bys wiedziala o co chodzi.
 
czytam reguralnie i dlatego zwrocilam uwage =] bo po twoim poscie rozgladalam sie za takim kubkiem jak mialam problem z mala, dletego mnie zdziwilio,ze dopiero masz zamiar go kupic. najwyrazniej niepotrzebnie zwrocilam uwage.
 
reklama
Do góry