reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy do diety maluszków:) kiedy i od czego zacząć

moze trzeba było jeszcze raz przetrzec.
choc nie wiem jakie grudy mogly sie po zamrozeiu zrobic :/


banan z morela nie smakował, ale samo jabłko to by wtrynila nawet cały słoik ( 3 łyzeczki narazie wystarcza )
 
reklama
rozgladalam sie za zupkami jarzynowymi ale jest tylko z gerbera, i zawiera skrobie kukurydzianą, po kleiku kukurydzianym mialy wysypke.
...
Jeszcze z Bobovity jest" Zupka jarzynowa ze świeżych warzyw" . W składzie jest woda, marchew29%, ziemniaki17%, skrobia pszenna bezglutenowa, por 2,5%, olej sojowy. Dla dwójki warto gotować:)zwłaszcza,że warzywka masz z pewnego żródła:)
 
hej,ja podaję Milence wszystko po czwartym miesiącu,ale np.po bananie miała taką kaszkę podskórną na twarzy,po gruszce też i była wysypana czerwonymi kropkami pod bródka,na zgięciu prawego ramienia i pleckach.Mój M twierdzi,że to potówki(bo to były miejsca które się pocą ,a na pleckach leży).Sama nie wiem:-(.Jak Wy sądzicie?tutaj do lekarza z tym nie pójdę ,bo oni nawet chyba nie wiedzą co to potówki i alergologa tu nie mają.No i ostatnio bolał ją brzuszek,płakała 10 razy gorzej niż jak miała kolkę,dopiero jazda samochodem ją uspokoiła,i wiem,że to po gruszce(bo ogólnie gruszka ciężka dla żołądka),dlatego już jej nie dostanie narazie.Dziś pierwszy raz jadła krem marchewkowy z jarzynami z gerbera,bo tylko gerbera w polskich sklepach można tu kupić.No i gotuję dla niej na parze ziemniaka,brokuła i marchew,zalewam to przegotowaną wodą i do blendera-zajada się tym niesamowicie:-):-).Pije soczki marchewkowy i jabłkowy z hippa,bo wodą pluje i nie chce kubeczka do buzi brać jak tylko wodę poczuje,ale jak nawet rozcieńczowy soczek z wodą jest ,to potrafi 100 ml na raz wyciągnąć z kubka:-)
 
Ostatnia edycja:
od sokow jest refluks.Za czesto bym nie podawala.

Moja wogule sokow jeszcze nie dostawala,przyzwyczaila sie do wody i tylko to pije.Nawet herbatek ziolowych nie chce.
 
To musze poszukac tej zupy jarzynpwej, bo narazie tego nie widzialam, a sklad by im odpowiadal, kupilam tez ziemniaki ze szpibakiem, zupke bede im gotowala sama, ale awaryjnie wole miec sloiczek, a jakies urozmaicenia sloiczkowe sie przydadza.
 
dzieci musza poznawawac nowe smaki zeby później nie mówiły, ze nie lubia.
Michasia dzisiaj dostała braokuły. Średnio jej smmakowaly ale jutro bedziemy próbowac znowu.
 
hej.Gluten to chyba całkiem później-10 miesiąc? nie pamiętam.
Ja mojemu misiakowi od dwóch dni podaje już jarzynową z królikiem ze słoiczka \,wprawdzie jest po 5tym mies ale ja tam szybciej wprowadzam,jak dawniej było,mój to chłopisko duże i potrzebuje mięska już,zresztą za dwa tyg skończy 5mies.Smakuje mu bardzo i nic mu nie jest.Poza tym królik nie uczula,bo kurczaczek to już różnie bywa.No i soki marchew jabłko,banan,dynia,jagoda-z tymi owocami już pił i ok. kaszka jabłkowa i malinowa na bebilonie pepti
Całuję ,pa
 
reklama
co do glutenu to podobno coś się zmieniło trzeba pierwszy raz podać nie wcześniej niż w 5 m-cu i nie później niż w 6. Tak mi pediatra mówiła i dała mi nawet ulotkę. Ja dziś pierwszy raz dałam Majce obce:-D jedzenie właśnie kaszkę manną na moim mleczku i o dziwo była pozytywnie nastawiona.:-)
 
Do góry