reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy do diety maluszków:) kiedy i od czego zacząć

reklama
Ja Hani podaję gluten od 2 tygodni, kiedy skończyła 4 m. Dostaje 2-3g czyli 1/2łyż. /dobę. Agape ma rację, zmienił sie kalendarz żywienia i po wielu badaniach stwierdzono, choc nie na 100%, że wczesne podanie glutenu może zapobiec celiaklii. Znalazłam kaszkę manną bobovity, ale są też z nestle.
 
Witam wszystkie Mamy. Moja córeczka je deserki Bobovity łyżeczką i chyba nawet jej smakują ale nie chce jeść zupek. Czy macie jakiś sposób żeby podać jej zupkę?
 
poczekaj jeszcze troszkę, najpierw podaj sama marhewke, potem moze byc zupka jarzynowa, bo ma dużo marchewki którą dziecko już zna.... a potem po wolutku wprowadzaj reszte.....
mój nie przepada za zupkami ze słoiczków woli jak sama mu ugotuje...... ale jak trzeba to pół słoiczka zje......
 
Moja Milenka wciąż jest na piersi ale zna juz smak marchewki , jabłka, zupki jarzynowej. Problem ,że łyzeczka ani ani wszystko pluje a ja dalej próbuje codziennie choć odrobinę żeby zjadła. Smakują jej nowe rzeczy bo jak dodam troszke wody lub mleka i podam zupke przez butelke to wtrynia wszystko bez ale. Co robić zeby polubiła łyzeczkę?Wypycha języczek i tyle.
 
Michałek je zupki z mięskiem,zaczęłam od królika-bo nie alergizuje.Ale teraz to już różne jadła-gotowe z gerbera i z bobovity,ale więcej z gerbera,zaopatruję się w nie bezpośrednio u producenta-w Rzeszowie jest "gerber".Poza tym,deserki oczywiście ,soczki ,kaszka bananowa-ryżowa i jabłkowa też mu smakuje.
Z podawaniem łyżeczką to jest tak,że trzeba się uzbroić w cierpliwość,próbować nawet ,gdy dzidziuś nie chce,podawać nad języczek,delikatnie przyciskając języczek łyżeczką i kerując ją ku górze,po kilku próbach powinno pójść coraz lepiej.Ja czasem,gdy się śpieszę,a zupka jest kremowej konsystencji to daję ją przez smoczek z większą dziurką-sama ją zrobiłam,ale na ogół łyżeczką i już dobrze sobie radzimy
 
My jemy lyzeczka i Dominik sam otwiera buzke na widok samej lyzeczki :) nie mielismy wogole problemow. Kupilam mu ostatnio kubek niekapek ale jak narazie samo wsuniecie do pyszka mu sie nie podoba bo ustnik jest gumowy i mu sie nie podoba ;-)
Poczekam jeszcze i znow sprobujemy
A tak to juz jadl zupki sloiczkowe z cielencinka, kurczakiem, indykiem; deserki: jablko, winogron, gruszke , brzoskwinie lubi z biszkoptem ale bezglutenowym, wlasnie mam zamiar mu podac kaszke manne ale wczesniej ugotuje mu zupke i dodam pol lyz.
Jak bylam ost u lekarza to lekarz nawet jest za tym aby niemowle dostawalo sloiczki bo teraz to jedzenie jest nafaszerowane chemia , antybiotykami. Ale juz mu gotowalam marchewke z ekologicznej uprawy i wcinal az mu sie uszy trzesly :-)
 
Dawno mnie nie było na forum... ale mam problem podobnie jak agulek75 tyle ze ja juz próbowałam chyba wszystkiego nie chce jesc zupek i tyle probowałam i ze słoiczka i sama gotowałam i nicdeserek zje a zupke juz nie..
 
reklama
Znajoma mi powiedziala ze od 6 miesiaca mozna podawac żółtko jaja kurzego na wolno.Podajecie swoim dzieciaczkom???bo ja troszke sie boje ze to za wczesnie.Chociaz moja zaglada mi do taleza i chetnie oblizuje łyżke moją ale jeszcze sie obawiam podawac jajko.
A tak wogule to tez nie chce teraz jesc.Zabki rosna ale nie placze i nie marudzi tylko nie ma apetytu.Nie wiem czy to od tego czy znowu jej cos dolega.
 
Do góry