reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

***Wprowadzamy nowe papu dla Naszych Bobasów***

Kamui, szczerze mówiąc ja nie trzymam się żadnych tabel ani wytycznych. Działam instynktownie;-) Każde dziecko jest inne i każde ma inne zapotrzebowanie na jedzonko. Kiedy Inga skończyła 3 miesiące zaczęłam jej wprowadzać soczek z marchewki, po ok. półtora tygodnia dostała deserek marchewkowy I on zastąpił jej jeden posiłek mleczny), za jakiś czas zaczęła dostawac obiadki i tak zaczęłam rozszerzać jej dietę. Teraz ma 4,5 miesiąca i od dziś zaczynam wprowadzać obiadki z mięsem. Co do kleku, myślę, ze możesz spoojnie dawać małemu kilka łyżeczek. Inga na 160 mleka dostaje ok 5 łyżeczek kleiku kukurydziango (ryżowy jej nie smakował)
 
reklama
Kamai ja nie trzymam sie tabel,nawet nie za bardz mnie one interesuja jak juz wprowadzilam jedzonko naszej corci

jesli chodzi o mleko kolejne to my poprostu na nie przeszlysmy wczoraj, bo nan1 sie skonczyl i kupilismy juz nan2

deserki,obiadki,soczki moja corcia juz je i pije te dla dzieci 4 miesiecznych i zaczelam juz jej nowosci wprowadzac dla 6 miesiecznych dzieci,bo tu w Norwegi o dziwo nie ma nic dla 5 miesiecznych bobaskow
a moja mala juz pojadla wszystkiego po iles razy dla 4 miesiecznych dzieci,nic jej nie jest wiec jemy juz produkty dla 6 miesieczniakow
i jest rowniez wszystko ok

co do glutenu to np.moja Hania od ok.miesiaca dostaje troszke chlebka jak my jemy np.sniadania
ja jej skubie i daje teka ociupinke

poprostu robie wszystko na wyczucie,jak cos corce zaszkodzilo to jej to przestalam dawac i tyle,i sproboje za jakis czas

tak robilam ze starsza corka i tak robie teraz z mlodsza
moje dzieci nie cierpia na zadne alergie wiec tez w tej kwesti jestem spokojna,bo co innego jakby byly alergikami.......

no to tyle :happy2:
 
kamui ja sie nie sugeruje zadymi tablemi:-) u mnie jest tak Adas jak miał ponad 4 miesiace to skonczył nam sie NAN1 bo milismy zapas i zaczełam kupowac i mu dawac NAN2. a zjada on 150-180ml wiec tymi ilosciami zalecanymi bym sie nie sugrowała:-) potem wprowadziłam jabłuszko i deserek i soczek pare dni potem marchewke i reszte...po kazdem wprowadzeniu robie kilka dni przerwy i obserwuje:-)
 
Widze dziewczyny ze Wasze maluszki sporo juz maja urozmaicen. Moj ma mala wysypke na buzi caly czas i za cholere nie wiem od czego juz odstawialam to jabluszko, to marchewke i nic....a w sumie tylko to dostaje albo w postaci soczku albo przecieru i jedyna kombinacja jaka mial do tej pory to zupka marchewkowa z ryzem.
Na prawym policzku caly czas ma taki liszajek z ktorego co jakis czas odchodzi skorka caly czas natluszczam i nic......

Jezeli chodzi o mleko ja caly czas jade na Pepti1 na recepty i raczej dlugo bede musiala jechac na tym.

POZDRAWIAM
KARINA
 
Widze dziewczyny ze Wasze maluszki sporo juz maja urozmaicen. Moj ma mala wysypke na buzi caly czas i za cholere nie wiem od czego juz odstawialam to jabluszko, to marchewke i nic....a w sumie tylko to dostaje albo w postaci soczku albo przecieru i jedyna kombinacja jaka mial do tej pory to zupka marchewkowa z ryzem.
Na prawym policzku caly czas ma taki liszajek z ktorego co jakis czas odchodzi skorka caly czas natluszczam i nic......

Jezeli chodzi o mleko ja caly czas jade na Pepti1 na recepty i raczej dlugo bede musiala jechac na tym.

POZDRAWIAM
KARINA

Karina a dosypujesz może kleiku do mleka? Słyszałam, że kukurydza też jes dośc uczulająca.
Moja Inga też dzisiaj wysypana cała:baffled: Nie wiem po czym. Może po tej wczorajszej jagnięcinie:baffled:
A ja podałam dzisiaj dwa flipsy kukurydziane hit dnia tak zjadała że hej:-D
Beata u nas też dzisiaj była premiera flipsów:-) Inga zjadła dwa (właściwie zmymlała;-)). Ale miała radochę:-)
 
reklama
Bira tylko obawiam się że nocna kaszka kukurydziana i te flipsy a zjadła z6 chyba (tak domagała się)lekko ją zatwardziły ale objawów uczulenia nie zaobserwowałam
A na obiadek była marchewka z ziemniaczkami Hippa bardzo jej smakowało(może ta marchewka też lekko zapierająco podziałała)
 
Do góry