reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe dania do jadłospisu

Ja po długim czasie dla odmiany kupiłam Julce na obiadek słoik i nie spojrzałam w sklepie na skład.
Otóż chodzi mi o Spaghetti z kurczakiem po 8 miesiącu. W składzie ma ser żółty. To nasze maluchy mogą już ser? :eek:
Pewnie nie potrzebnie panikuję, ale Julka wydaje mi się ciągle takim małym bobaskiem, który jest na wszystko za mały ;-)
 
reklama
U nas też przygaduszki typu że głodze filipa..i co sie widzimy z teściową..co chwilę mu coś próbuje dać do jedzenia "bo on chce" i na pewno jest głodny.....e szkoda gadać i już się tym nie przejmuje..nie ma co...
a posiłki...mniej więcej na jak u was :-)
 
Black ja daje młodemu serek pokrojony w mikrokosteczke z chlebkiem szyneczka i podeptanym jajkiem (głównie żółtkiem)

Mamjakty ja robie jajecznice na teflonie z całego jaja z odrobina masła
 
Ja już głupieje i im więcej Julce mogę dawać jedzenia tym coraz bardziej się boję, że jej zaszkodzi.

My też jajecznicę robimy na telfonie jak Madzia_33, raz już Julka białko też jadła i nic jej nie było
 
w sumie racja - szybciej będzie zrobić na teflonie :tak: - dzięki ;-)
Ola też jadła już białko - do barszczyku czerwonego jej dałam jajeczko - i jej nic nie było :-)
omleta tez w sumie można by spróbować zrobić - w sumie ja sama jakoś nie robię sobie omletów :zawstydzona/y: dlatego na to nie wpadłam :sorry: a to się samo jajko rozbełtane na patelnię daje? czy mąkę do tego? czy jak? :zawstydzona/y:
 
A ta jajecznice to serwujecie jako który posiłek???Bo chciałabym Natalce ja zrobić ale nie wiem z czym zamienić...A czy takie jajko nie będzie mniej sycące jak miska mleka z płatkami czy musli???Ja mam tak posiłki poustawiane,że nie chcę jej dokarmiać między posiłkami:sorry2:
 
jajówa z chlebkiemna sniadanko ale najczęsciej dokarmiam jeszcze kaszą bo tego poki co zbyt wiele nie je

Princess a jakie łatki mi musli jej dajesz??
 
ja podaje takie specjalne dla niemowląt po 10 mcu.U mnie to firmy cow&gate czyli polskiej bobovity (ten sam producent).Polecam-mojej niuni smakuje bardzo.A płatki daję ryżowe (takie dla dorosłych) z kozim mlekiem;-)
 
reklama
Ja robie małemu albo jajecznice albo omlet...mąki do tego nie trzeba...wystarczy wrzucic jajka do jakiejs miski rozbełtać i wlać na patelnie i póki jest miękki w środku wrzucić dodatki...potem zwinąć i mmmm pycha :-)
U nas nie przechodzą za bardzo dania takie dziecięce....tzn Piotrek nie lubi dań bez smaku...Robie mu mieszanke warzywną plus mięsko i albo jajo albo cóś w dodatku i niby dwa dni pod rzad je to samo ale jak chciałam przemycić mdłe to nie ruszył...a darł sie jak opętany z głodu...no więc szybkie doprawienie i uśmiech na buzi :dry: :-D to ciekawe bo nie uczyłam go jedzenia takich smakowych rzeczy...on bardzo długo na słoiczkach jechał...nie wiem skąd mu sie to wzieło....
Słoiczki też odpadły bo nimi ulewa...no jeśli mi sie nie chce gotować to stanowią bazę...do tego mam zawsze w lodówce ugotowane warzywa dla P więc dorabiam i dosypuje z Nestle Puree Dyniowe i pychota :-)

No to ide te jaja robić...a ledwo żyje bo w nocy 4 godziny pospałam....
 
Do góry