reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

Dzięki Leyna za odpowiedź! Powiem że zmartwiłaś mnie troszkę, bo w duchu liczyłam, że to mi sie tak zdaje i że Bartatina jest wystarczjąca. Nie ukrywam cena tego wózka jest bardzo atrakcyjna! a i prowadzi się leciutko.... Jest na pasach i można dziecko pobujać... No cóż, chyba mnie czeka kolejna wyprawa do sklepu.
Deltim Premier niestety odpada-strasznie mi się go prowadzi przez te skrętne koła, a jak je zablokuję to jest jeszcze gorzej (taki słabeusz jestem ;) )
Muszę zatem poszukać Roana Maritę gdzieś w sklepie, żeby go zobaczyć "na żywo" i wtedy będę rozmyślać który kupić;)
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
 
reklama
z moich "doświadczeń" poszukiwaczki idealnego wózka ;) nie ma takowego :p
interesowałam się Bartatiną, Fokusem i Maritą właśnie, jako wózkami, które mają gondolę, żeby przezimować małego
Bartatina odpadła jako najwęższa - my z mężem jesteśmy dość duzi i nie przewiduję, że maly będzie należał do małych, a jak go opatulę w zimie w kombinezonik, spiworek to chcę, żeby jeszcze miał ciut miejsca :) no i nie ukrywam, że te paski też nie do końca mnie przekonały, zwłaszcza w wersji spacerowej
Fokus ma rewelacyjnie cicho składającą się budkę, wagowo wygląda też najlepiej z zestawu, bo wózek głęboki to 14 kg a spacerówka 12 kg
Marita mimo braku pasków (ma wahacze) daje się bujać - tak jak Bartatina - minusem jest głośna budka i waga w porównaniu z Fokusem: głęboki 15,5 kg, spacerówka 15 kg
Fokus jest ciut mniejszy od Marity: na pewno niższy, gondolka minimalnie węższa i krótsza, nie ma regulowanej rączki i o ile mnie pamięć nie myli to nie ma regulowanego oparcia w gondoli; jest za to chyba tańszy od Marity

my po długich wahaniach zdecydowaliśmy się na Maritę,
ważne jest to, żebyś mogła obejrzeć wózek na żywo i zobaczyć jak się go prowadzi, a już najlepiej jakby można było postawić te wózki obok siebie i porównać - my mieliśmy taką okazję
 
Agucha pisze:
Bardzo prosze o opinie mamusie ktore uzywaja albo uzywaly INGLESINA espresso albo Chicco Ponee XS

Agucha, ja chciałam kupić espresso jako drugi wózek, taki do samchodu, ale na stronie producenta wyczytałam, że on jest dla dziecka, które waży do 11 kg. Widziałam go na żywo, jest malutki. No i nie kupiłam mimo, że nadal bnardzo mi się podoba. Kupiłam inglesinę max, nie jest tak ładna, ale za to mojej córeczce jest w niej wygodnie. I ma szanse poużywac go dłużej niż kilka miesięcy.
Jeśli chcesz inglesinę to polecam też zippy - jest super, tylko, ze droższa. Ja chciałam tańszy wózek, mam już duża emmaljungę i póki co nie mam zamiaru jej zmienić, a boję się, że gdybym wy,yśliuła drugi włózek za ponad 1000 zł to usłyszałabym, że chyba oszlałam ;)
 
Leyna pisze:
Jeśli chcesz przezimować dzieciaczka w gondoli to wybierz Fokusa. Większą gondolę ma Deltim Premier (ale jest cięższy od Fokusa no i ciut droższy) oraz Roan Marita

przepraszam że się wtrącę, ale focus i premier mają dokładnie tą samą "górę" czyli gondole i spacerówki są dokładnie w tych samych wymiarach - te wózki różnią się tylko i wyłącznie stelażami - focus ma mniejsze kółka i materiałowy kosz ( przez co jest lżejszy) a Premier ma większe kółka i metalowy kosz ( przez co jest cięższy) ale za to ma przednie kółka skrętne.

ja używam focusa dwa lata - polecam - drugie dziecko też w nim będize jeździć.
 
cóż.. kłócić się nie mam zamiaru, ale w sklepie obok siebie stały Deltim Fokus i Deltim Premier, więc wiem co widziałam
jak dla mnie ten drugi ma minimalnie większą gondolę
 
Dzięki Dziewczyny za rady! Jeszcze musze się zastanowić co zrobię - na szczęście mam jeszcze trochę czasu (do końca września) na rozmyślania. Szkoda, że w Krakowie nie ma sklepu gdzie były by te trzy wózeczki razem... (Marita, Focus, Bartatina Plus). Pozdrawiam cieplutko;)
 
witam wszystkie mamy :)
cale 40 stron czytania normalnie nie wysiedze tyle - moja fasolka nie lubi bardzoooooo jak ja siedze. Posiada ktoras mama wozek Graco de luxe lub Vivo? lub cos podobnego potrzebuje wielofunkcyjny bez fotelika ( samochodu brak )
 
cześć,
Leyna i agamamaani faktycznie, jak kupowałam Fokusa, to miał taką samą gondolę jal Premier. Ale to było ponad rok temu. Zajrzałam na ich strone internetową i teraz te wózki mają różne gondole.
A tak swoją drogą to z Fokusa byłam bardzo zadowolona. Teraz przesiedliśmy się na Deltima Kazoo i też sobie chwalę.
Pozdrawiam
Giza
 
A moze ktos posiada Chicco Ct 0.1 albo starszy model Chicco C1 Trio i mogl by podac jakies "za" i "przeciw". Szczegolnie chodzi mi o te male kolka. Jak sie sprawuja na naszych drogach?
 
reklama
olka ja co prawda nie mam chicco ale mam spacerówkę deltim kazoo i ona ma stosunkowo duże kołą, mniej więcej jak chicco i odradzałabym dla niemowlaczka taki wózek, zresztą jak widzę jesteś z krakowa ja też :) i niestety na nierównościach trzepie jak czort, my mieliśmy do 6-7 miesiąca tako z dużymi pompowanymi kołami i to był czad ;D jak czołg jechał po tych wertepach, także dla maluszków jednak pompowane koła są dużo lepsze

olka a wogóle to zapraszam na wątek mamy z Krakowa
 
Do góry