reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

teddy - oczywiście że są takie wózki - cała masa (impalst Driver X3, X4, Bebecar Traker, bebe Confort - stelaz Trophy, Deltim Premier, X-lander XA oraz X3). Cześ ma skrętną oś część ma skrętne kólka przednie :)
jak widać takie rzeczy nie tylko w erze 8)

mrowa - bebecar mi odpowiada a jakże, wszystkio jest lux - oprócz ceny!!! (dlatego myślę nad używanym)

Aska - o Implascie bardzo źle się dziewczyny wypoiwadłą na BB (ja też o nim myślałam, ale zrezygnowałam)
Jego minusy to moim zdaniem:
- brak możliwości zablokowania przedniej skętnej osi
- bardzo ciężko się go prowadzi mimo skrętnej osi
- jest dość cieżki, co przy jego średniej skrętności staje sie wadą.

Byłam dziś w sklepie z wózkami i zacełam się zastanawiać nad Deltim Premierem.
Jego zaletą wydają się:
duże, pompowane koła, skrętne (skętne oś ale z możliwością blokady)
fajna cena (700 zł - steleż, gondola i spacerówka)
miękkie zawiesznie (zawieszenia na wahaczach)
duża i obszerna gondola z wywietrznikiem i możliwością podniesienia plecków +szelki
regulacja podnożka oraz oparcia w spacerówce
super zwrotność (jak na taki wózek)

WADY:
niestety szerkość spacerówki jest dość mala (nie wiem czy moja córcia sie tam zmieści w zimowym kombinezonie)
funkcja bujania (aż mi się robi niedobrze od samego patrzenia - ale podobno dzieci to lubią a dzięki temu wózek jest bardziej zamortyzowany)
fotelik - grillo - podobno straszna KUPA (ale stwierdziłam, ze kupię najwyżej używany Maxi Cosi i nie będę go wpinała w stelaż - zresztą taki fotel podobno starcza tylo na 8,9 miesiący więc nie ma co szalec)

Czyli chtab stanie na Deltimie, choć ta spacerówka mnie odstarsza .

 
reklama
Fuczak tyle, że w tym wózku jest starasznie mała gondola - ja rodze w maju, czyli moje dziecko jeszcze może nie siedzić w XI (a już wtedy niestety nie zmieści mi się w śpiworku czy kombinezonie do gondoli) Ty masz pewnie zimowego malucha - wtedy ma wiosnę/lato jeszcze ci się zmieści do tej gondoli :(
Myślę o Deltimie Premierze (spełnia te funkcjie wszystkie w miarę, a do tego jest taniutki, maco prada skrętną ośkę a nie same kółka ale można ją zablokować i prowadzi się go fajnie).
 
co do niewielkiej gondoli się zgadzam, nie wiem jak długo moje dziecię w niej pociągnie..., ale znam wózki o znacznie mniejszej gondolce, o deltimie dużo dobrego słyszałam, ale też sporo o awaryjności, że x-landery są znacznie mniej awaryne od deltimów, ale to jest tak że gdzie zapytasz to każdy ma inne opinie i nie ma jednego mądrego co by dobrze doradził

a tak swoją dogą to jak długo planujesz mieć małe w gondoli, bo Twój maluszek w listopadzie będzie miał 6 miesięcy to już Ci się chyba w żadnej gondoli nie zmieści, tak mi się przynajmniej wydaje...
 
głuszek pisze:
teddy - oczywiście że są takie wózki - cała masa (impalst Driver X3, X4, Bebecar Traker, bebe Confort - stelaz Trophy, Deltim Premier, X-lander XA oraz X3). Cześ ma skrętną oś część ma skrętne kólka przednie :)
jak widać takie rzeczy nie tylko w erze  8)

no tak, wszystko sie zgadza... czterokolowe maja skretna os, a trojkolowce - kolka...
ale Ty, z tego co piszczesz, chcesz 4 kola skretne... a takich cudow nie ma...  :laugh:

a z tych co wymienilas to tylko i wylacznie Bebecar - jesli ma posluzyc jak najdluzej...
ale lepszym rozwiazaniem jest kupienie na pierwsze ~4 miesiace byle jakiego wozka glebokiego na pasach lub wahaczach (b. miekkie zawieszenie), a potem extra spacerowki...


Sama mam Deltima Premiera i wlasnie na wiosne przesiadamy sie do Atlantico... powod - ciezar tego ustrojstwa...  ::)
poza tym trzeba go co chwile smarowac, bo skrzypi niemilosiernie... ale to da sie zniesc... znaczy sie smarowanie...
... no i popsul sie w nim hamulec, za latwo sie popsul jak na moj gust... reklamacja to obejmie bez problemu, ale to jednak oznacza jakis czas bez wozka, wiec zalatwie to po przesiadce... i sprzedam w cholere...

a fotelik Grillo jest bardzo dobrym fotelikiem, wiec nie wybrzydzaj... ;)
 
Ja polecam wszystkim Roan Marita.

Fuczak mojemu synkowi leci 8 miesiąc,a nadal jeździ gondolą,dlatego,że jest w niej najbardziej osłonięty od zimna.Do tego ma w środku gruby,wełniany śpiwór.Więc pod tym względem Roan jest świetny,bo gondola jest chyba największa ze wszystkich!Jak zrobi się cieplej,może za miesiąc,to zrobimy mu już spacerówkę.A i w gondoli są podnoszone plecki,więc jak nie śpi to sobie siedzi,tyle,że teraz w kombinezonie ześlizguje się na dół.Ja jestem z tego wózka bardzo zadwolona,ma miękkie zawieszenie,świetnie się go prowadzi i można sporo zakupów przewieźć w koszu. Spacerówka,nie należy do atrakcyjnych,zobaczymy jak się sprawdzi.

No ale każdemu podoba się co innego.Mnie np. nie podobają się wózki typu Tako,czyli spacerówki zrobione na gondolki.Jestem za sztywnymi i obszernymi gondolami z miękkim zawieszeniem. Żadne trójkołowce mi się nie podobają,ble :p Kiedyś próbowałam też prowadzić gondolę ze skrętnymi kołami i wydało mi się to cięższe,niż ze zwykłymi...

Głuszek,ale masz wymagania :D Ale to dobrze,przynajmniej wiesz czego chcesz!Ja też miałam swoje wymagania i spełniał je Roan Marita i El- jot Matrix,ale tego nie widziałam na żywo.Życzę owocnego wyboru i całus dla brzusia :-*
 
Ja będę rodzić na przełomie maja i czerwca a już w 99% jestem zdecydowana na Fokusa.
Moim zdaniem jego główne zalety to: waga, cena, fajny wygląd i możliwość wpięcia fotelika samochodowego.

Przeczytaj cały ten wątek od początku i wątek "wózkowa tandeta" możesz dowiedzieć się sporo na temat wózków.
 
Dzięki za podpowiedzi. Jeszcze do maja trochę czasu wiec się dalej rozglądam. Zobaczę na tą Roan Maritę.
 
reklama
teddy - oczywiście chodziło mi o przednie koła :) (nie zrozumiałyśmy się)
reni - watek czytałam + wszytskie wątki na gazeta.forum.pl
Właśnie tam teddy czytałm złe opinie i tym foteliku (że się dzieci w nim bardzo pocą i trzeba wykładac go pieluszką alobo szyć pokorowiec- a u mnie z szyciem kiepskawo :), podobno jest tez bardzo twardy i dzieciak leży prawi na plastiku)
Focus jest fajnieszy od PREMIERA ale nie ma skętnych przednich kół... i dlatego wygrał u mnie Premier
 
Do góry