reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

A ja od wczoraj mam Emaljungę na podwoziu classic. Do tego zakupiłam fotelik maxi cosi cabrio. Wózek nie należy do najlżejszych dlatego nie nadaje się do dźwigania. Ja mieszkam w domku więc nie będę miała tego problemu. Gondolka w wózku jest obszerna, znajuduje się specjalna osłona na główkę. Można unieść dno, żeby główka była wyżej. W dnie gondolki są otwory wentylacyjne, które można zamknąć. Gondolka bardzo łatwo montuje się na stelażu, można ją zdjąć razem z dzidzkiem w środku. Po zdjeciu ma funkcje kołyski. W budce od strony główki jest wentylacja. Budka ma wbudowaną moskitierę. Budka składa się cichutko co ważne jak się nie chce obudzic śpiącego dziecka. Spacerówka jest obszerna, z wmontowani pasami. Sam podnóżek można zdjąć i wyprać. Do wózka jest osłona przeciwdeszczowa z odblaskami, torba, spiworek do spacerówki. Wózek ma obszerny koszyk na zakupy. Ma duże pompowane koła z łożyskami. Łatwo się składa. W wypadku małego bagażnika można bardzołatwo zdjąć koła. Rączka ma regulowaną wysokość. Spacerówkę można zamontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Nie wiem czy wszystko opisałam. Ten wózek podobno jest nie do zdarcia. Ja za swój zapłaciłam 2350. Na forum gazety jest cały wątek poświecony tym wózkom.
 
reklama
Dasia masz racje jak o tym powiedziałam mojemu mężczyźnie o tym ze można zastanowić się jeszcze nad rozwiązaniem kupna dobrej spacerówki która rozkłada się na płasko jak Emmaljunga czy Peg perego i do tego dokupić wkład dla noworodlka i fotelik czyli zrezygnować z gondolki w ogóle.
http://www.emmaljunga.co.uk/product.asp?bvid=5&artnr=22512 i do tego wkład:  http://www.emmaljunga.co.uk/accessories.asp?bvid=5

No i wtedy fotelik maxi cosi cabrio o którym pisała Moniś 77.

Lub Wózek Spacerowy AT4 firmy Peg-Perego  + wkład dla niemowlaka

Co tym myślicie??
 
Helou ;D od wczoraj jestem szczesliwą posiadaczką wózeczka firmy ARO- model lex dwa plu za 720 zeta- kupiony za 700 ;D w kolorku beżowo- oliwkowym. Wozek to spacerówka z nosidełkiem, jak nosidelko jest juz za małe to jest na dnie spacerówki taki materacyk, w którym dziecko na płasko może sobie jeszcze jeździć no i jest spacerówka- do tego torba , kosz na zakupy, resorki i pompowane koła(bardzo łatwo je mozna ściąga),przekładana i regulowaną roczkę,folię przeciwdeszczową, wózek jest masywny - ponieważ nie musze go nigdzie wciagać to nie zwracałam uwagi na wagę- choć i tak mysle, że jest stosunkowo lekki mimo tych17 kilosów- tak pisze producent ::) a ma jeszcze ochraniacz na nogi i generalnie jest śliczny - a to adres strony producenta http://www.aro.czest.pl/
 
Anetas, zgadzam się z Tobą co do gondoli. Dodatkowo stanowi ona dobra amortyzację i jesli jest z podnoszonym zagłówkiem jest rewelacyjna dla dzieci z refluksem. moj maluch na to cierpiał i cuda wianki wymyślałam, zeby mu podnieść płynnie materacyk w wózku. Co prawda te lepsze gondole sa ciezkie, ale jakoś we dwie osoby sobie poradzimy. Mama obiecała, ze będzie mi pomagała - jedna bedzie wnosila wózek, a druga dzidzie w gondoli. Straszna sprawa to 4 piętro. Jestem architektem i boli tym bardziej bezmyslnosc projektantów.
 
Cześć Dawidowa i Giza - byłam w czwartek w sklepie z wózkami i dokładnie obejrzałam sobie Roan Marita - decydujemy sie właśnie na ten wózek. Ma bardzo obszerną i głęboką gondolę (co na jesień i zimę jest istotne - dzidziuś będzie mial dopiero ok. 3 miesięcy). Miło rozczarowałam sie również w stosunku do spacerówki - montowana przodem do kierunku jazdy jest "przyczepiona" na stelażu nieco niżej niż te normalne spacerówki przerabiane z głębokich wózków - także podjęlismy decyzję - ten i żaden inny; już nawet nie chodzę i nie patrzę żeby przypadkiem jednak coś mi w oko nie wpadło. Aha no i cena nie jest potworna - w sklepie 1100 zł (dodatkowo dokupimy jeszcze parasolkę i folię przeciwdeszczową - pewnie ok. 100 zł).
Pozdrawiam, Kamila.
 
Kamila w hurtowni Pinokio,na Zaspie,na Hynka Roan Marita kosztuje 990pln!No chyba że już podrożał,ale miesiąc temu był za tyle.Dziś dowiedziałam się od kuzynki,że miała ten wózek.Z gondoli była bardzo zadowolona,ale mówi że spacerówka kichowata,no i ciężka.Jak mały siedział już na dobre to kupili spacerówke chicco.No i teraz się zastanawiam czy nie kupić wózka głebokiego ,tym bardziej że mamy już używaną,ale nie zniszczoną parasolkę!!!
 
Witam

Zainteresował mnie wózek firmy TAKO (przynajmniej w tym tygodniu bo co chwile zmieniam zdanie) czy któras z Was lub waszych znajomych miała taki wózek - napiszcie jak się sprawdzał.
pozdrawiam Maryś
 
Ha Żużaczku - czyli wypadasz z klubu i jako kolejna ulegasz gondolkom ;) :laugh: Ja jednak nadal twardo sie trzymam i zakladam ze spacerowka dla malego musi starczyc. Poza tym postanowilismy w razie klopotow z mieszczeniuem sie malucha dokupic na szybko jakąś używaną gondolke i w ten sposób "przezimowac" do czasu, gdy bedzie mógł wskoczyć do spacerówki.

Do tej pory bylam bardzo za Graco, ale teraz zobaczylam bardzo tanie wózki "BabyDream". Co prawda kolka nie wyglądaly solidnie - mają chyba gumowe oponiki ale środki sa plastikowe i nie wiem czy to sie sprawdzi. Ale tez sie rozkladaja i spelniają kryteria takie jak Graco Aerosport [dosc szeroki, stosunkowo duze kola i lekki- 8,5 kg, za to olśniewająca cena - około 400 zł!!!]. Wiecie cos na temat tej linii pojazdów dla naszych maluchow?
 
Gazelaczku, gondolkę - taka materialową miałam miec też do graco - od kumpelki, ale potem sobie pomyślałam że w takiej gondoli sztywnej to w razie co nawet przenocować bedzie maluch mógł. Mój synek przez pierwsze 1,5 - 2 miechy spał w wózku bo w lózeczku taki zagubiony malutek był :laugh:
 
reklama
A mi dzis wpadły w oko wózki wielofunkcyjne, bo tylko takie mnie intersują, firmy BM. To polska firma, ponoć dobra. Czy znacie tą marke? I co o niej sądzicie? Ponoć sprzedają się rewelacyjne.
 
Do góry