reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki , wyprawka i inne

To zależy od modelu wózka. Na pewno NIE da wózka 3w1 - foteliki z tych wózków na ogół są o tyłek potłuc. Co do 2w1, to zależy od tego jaka jest spacerówka. Większość wózków niestety ma niedopracowane spacerówki. Nauczona doświadczeniem dziś na pewno kupiłabym używaną gondolę - bo dzieci szybko rosną i gondola nie ma szans się zniszczyć (chyba, że ktoś cuda z wózkiem robi) - i nową wypasioną spacerówkę. Opcja wpięcia fotelika - użyłam w sumie 3 razy. Praktycznie do każdego modelu wózka i popularniejszych marek fotelików da się kupić adaptery, więc jeśli ktoś ma parcie na jeżdżenie z wpiętym nosidłem, to nie jest to problem. Trzeba jednak pamiętać, że nosidło to FOTELIK SAMOCHODOWY, a nie element wózka. Dziecko nie powinno przebywać w nim dłużej niż 2 godziny.
 
reklama
Wszystko zajęte wybór wózka jest najtrudniejszy bo to wszystko zależy czego potrzebujesz. Ją osobiście chcę wózeczek zwrotny z dobrymi amortyzatorami. Musi dobrze podbijać się na krawężnikach. Chciałabym żeby był stosunkowo mały po złożeniu ale już np waga nie ma dla mnie tak dużego znaczenia. Ją osobiście chciałabym taki wózek gdzie na jeden stelaż wpina się gondole i spacerówkę i fotelik. Mi wspinanie fotelika się przyda akurat.
 
Na pewno dobre koła i amortyzacja, bo pod domem gruntówka, poza tym sporo po leśnych drogach pewnie będzie używany. Nie musi być ultra lekki, po schodach nie bede wciągać. Musi się do auta po złożeniu mieścić, ale to chyba norma. Głownie chodzi mi o to czy wielofunkcyjny faktycznie jest taki fajny. Czyli głownie na spacerówkę zwracać uwagę w takich modelach?

Jagodka fotelik wybrałam w sumie już (od tego zaczęłam), wiem, że adapter na stelaż, chociaż myślę nad pełnym zestawem maxi cosi to wtedy chyba adapter zbędny.
 
Też, ale nie tylko na spacerówkę - gondole mają różne wymiary, o tej porze roku my nie będziemy miały problemu, ale jak ja rodziłam w lipcu to dziecko do lutego przynajmniej musiało jeździć w gondoli (jest cieplej), więc z niektórych wózków już dawno dziecko by mi wyrosło (akurat moje dzieci małe, ale np dziecko Rozmaryn mogłoby się już nie mieścić do gondolki), dlatego ja patrzyłam na wymiary gondoli. Moja np też miała fajny bajer - lekko podnoszone dno z jednej strony, jak dziecko chciało więcej widzieć, ale jeszcze nie siadało, to unosiłam materac z jednej strony i miało lepsze widoki. No i patrz na ergonomię, mocowania, czy rączka jest na dobrej wysokości, czy kosz na zakupy jest pojemny i wytrzymały, czy budka rozkłada i składa się cicho i bez kołysania całym wózkiem - takie pierdoły, a potem człowiek szału dostaje jak mu rozłożenie budy budzi dziecko:/
Skoro będziesz jeździć po lesie i gruntówkach to pewnie lepsze będą pompowane koła.
 
Tu głownie chodzi o to, że jak dziecko śpi w wózku, to jednak powinno spać na leżąco, a nie zgięte wpół, albo o zgrozo, z dyndającą głową na boki. Niestety sporo spacerówek nie ma oparcia opuszczanego na płasko.
 
Zgadzam sie z jagódka, wolałabym gondola tańsza plus osobna spacerowke. Ja mam wózek 2 w 1 i spacerówka jest właśnie jak dla mnie za duza, poza tym trzeba wypinać ze stelaza żeby zmieścila się w bagazniku. Mieszkam na 2 pietrze wiec wózek jest na stałe w bagażniku auta, żeby nie nosic.
Choć przy zakupie dla mnie najważniejsze były koła, bo też jeździmy po lesie, niekoniecznie skretne, na wybojach lepsze blokowane na prosto i duży kosz. Dlatego dla mnie odpadły wózki quinny, mimo że mi się podobał buzz 4. Mają maleńkie kosze i np. model modd (pożyczyłam raz) jest mega wywrotowy.
 
Powiedzmy ze 3 w 1 może być ale z lepszych firm, które oferują foteliki maxi cosi albo cybex.
A propos fotelikow cybex z grupy zero są one bardziej "wygiete" niż maxi cosi, tzn w maxi cosi dziecko jest bardziej plasko, co dla mnie było wazne, bo do PL jeździmy autem.
 
reklama
Dziewczyny super porady dotyczące wózków.
Kasia.zosia dobrze wiedzieć o foteliku maxi cosi bo właśnie o nim myślałam. My też jeździmy autem do PL choć póki co to nie mogę sobie wyobrazić takiej drogi z takim maluszkiem... ale wszystko przede mną [emoji6]

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry