reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki,mebelki, ciuszki, kosmetyki-czyli wszystko dla naszych maleństw!! :)

Chusteczki - Pampers lub Nivea. Nivea są nieco suchsze od Pampersów, więc pewnie wygodniejsze będą Pampersy. Krem do pupci - Sudokrem i kropka! ;) Do mycia najlepiej jakiś żel, bo nie cierpie mydła. Obecnie testuję na sobie i starszaym dziecku - J&J Top-to-toe. Ładnie się pieni, nie pachnie, jest delikatny i wygodny bo w dużej butelce z pompką (planuje dla obu dziewczynek jeden płyn). Po kapieli - mleczko Bubchen. Smarowałam tym mojego wczesniaczka i uważam, że to rewelacyjny kosmetyk. Wszelkie pudry, oliwki odpadają.
Proszek - najprawdopodobniej Dzidziuś (teraz w nim piorę ubranka dla maluszka) ale może przerzucę się na Lovelę - płyn, bo przy Tali byłam z niego bardzo zadowolona.
 
reklama
Hej!
My zamówiliśmy wózek! Roana Maritę brązowy sztruks :) Bo ten co go pojechaliśmy oglądać był sztruksowy ale granatowy i nie miał kwiatuszków wyhaftowanych więc go nie chciałam :)
Problem mam za to z łóżeczkiem, bo komodę kupiliśmy w Ikea taką odrazu z przewijakiem, który można złożyć jak już nie jest potrzebny i wyglada jak półka no i nie mogę dobrać łóżeczka choćby w podobnym kolorze! Zastanawialiśmy się przez chwilę czy by nie kupić łóżeczka też w ikea z tej samej serii ale one jak wszystko w Ikea są nie wymiarowe (117x57 jakby nie mogli zrobić 120x60 :mad: ) a wszystkie materacyki Ikeowskie są tylko z pianki + jeden co ma jeszcze w środku sprężyny. No i jestem w kropce!
 
bylam dzis w sklepie zapytac o ceny kolderki materacyka i paru rzeczy.spytalam babke o jedna rzecza odpowiedziala cene i poszla sobie.gdy do niej podeszlam powiedziale ze ona nie ma czasu tlumaczyc co ile kosztuje i dlaczego tyle bo zajelo by jej to pol dnia.stwierdzilam ze juz tam nie wroce moja tesciowa byla potem pytac o wozek ona jej tez nie ma w tej chwili czasu prosze przyjsc pozniej.bezczele sa niektore sprzedawczynie i jak ona chce cos sprzedac? stwierdzilam ze kupie wszystko w lodzi nie u siebie
chusteczki dzidzius sa po5,5zl uzywa ich moja siostra i chwali je
krem na odparzenia i na kazda pogode nivea
oliwke i mydelko bambino

jak myslicie czy przewijaki na lozeczka sa uzyteczne
 
Ja kupiłam zestwaw mebelków w tym komodę z przewijakiem. Słyszałam o przewijakach na łóżeczko, że po jakimś czasie zaczynają przeszkadzać, ale nie każdy ma miejsce i kasę na komodę ;)
 
Ja dzis na przecenie w Auchanie znalazlam przecudne jeansowe ogrodniczki na pol roczku z kwiatuszkami. :D Wiec je wzielam,a do tego kupilam rozowe skarpetusie z motylkami. :D Matko,juz sie w domu u mnie smieja,ze moja Zuzia codziennie bedzie chodzila w innym ubranku,tyle ich jest,ze nawet nie bede musiala nic prac. ;D :p
Do tego wzielam jeszcze patyczki do uszek malutkich a zarazem do pepusia i myjke Canpola z mieciusiej frotki. :D
 
Agutko, słyszałam że nie jest wskazane mycie dziecka jakimikolwiek myjkami czy gąbeczkami bo po myciu nie da się ich dobrze wypłukać i rozwijaja się w nich bakterie. Dlatego ja nie kupowałam takich rzeczy, nawet nie jestem zachwycona, że leżaczek do wanienki musiałam kupic z gąbki bo innego nie było. :)
 
Renee,ja to wiem spokojnie. ;) Nie chce tego uzywac,jak Zuzia bedzie malutka. Ja mam zamiar ja myc kawalkiem pieluszki,bo tak najlepiej,no i na dno wanienki tez klade pieluszke,a nie jakies lezaczki. :)
 
Dziewczynki spokojnie. Bez paniki.
Powiem tylko tyle.
Artykuły w prasie dla młodych mam i programy telewizyjne - to jedno
a życie i tak pokaże co jest dobre dla dzidzi a co nie, co uczula a co nie.
Jedno dziecko reaguje tak na dany produkt a drugie inaczej.
Ja np. uzywała od samego początku i gąbeczek i tego podkładu do wanienki z gąbki i nic się nie działo.
Jak już wsześniej pisałam nie da się wychować dziecka w sterylnych warunkach - to nawet niezdrowo dla dzidz - wiec spokojnie i bez paniki.

Co do przewijaka to ja przy Krzysiu miałal możliwość korzystać z niego ale powiedziałam koleżance (która chciał mi go pożyczyć), że po co ma mi miejsce zajmować jak ja mogę przebierać dziecko na wersalce - no i mialam swoje przebieranie na wersalce i strasznie bolący mnie kręgosłup i teraz powiedziałam, że biore ten przewijak!


 
reklama
Ja juz dawno zdecydowalam sie na pieluszke na dnie wanienki,ze wzgledu na zaoszczedzone pieniazki m.in. :)
Jesli chodzi o przewijak,to fakt - jest on spora wygoda,wiec ja sie bardzo ciesze,ze dostalam go od swojej ciotki. :D
 
Do góry