reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózeczki, łóżeczka i inne akcesoria :)

reklama
Ja oglądałam te szeleczki :-) nie miałam możliwości wypróbowania.
Wiem, ze Aneczka miała dla Areczka i sobie chwaliła.

Ja też się zastanawiam czy Oliwii nie kupię.
 
A ja czytałam różne opinie na temat Ramatti....no i najważniejsze dla mnie akurat to to że nie był testowany przez adac itp. Bo przecież fotelik ma zapewnic bezpieczeństwo podczas ewentualnego wypadku a to czy jest ładny i miły w dotyku :-) nie jest takie ważne.
Ale właśnie Ramatti mają wszystkie testy i bardzo dobrze wypadają w nich :tak:
A że dodatkowo mają dobry material że Dziecko się nie poci, to tylko się cieszyć :-D

W każdym razie zastanawiam się nad isofix :baffled:
Mam samochód dostosowany do tego mocowania ale w cenie jest straszna różnica jak fotelik jest z isofixem :crazy:
 
wydaje mi się, że jeśli ktoś ma auto dostosowane do systemu isofix i ma na zbyciu trochę więcej kasy to może zainwestować w isofix :tak:
tyle fotelików jest bez tego systemu i dzieci w nich jeżdżą, na pewno są bardziej stabilne z tym systemem, ale jeśli ktoś nie ma dodatkowych pieniędzy by w niego zainwestować to na pewno go nie kupi :tak:

co do 3 fotelika, to znam osoby, które 3-4 latki wożą już na tej podstawce- w końcu dziecko ma już te 15kg, ale mam czas by się zastanawiać nad kolejnym fotelikiem ;-)
na dzień dzisiejszy posiadam już 2 fotelik i póki co jesteśmy z niego zadowoleni :-)
 
Ja wczoraj zamowilam spacerowke na lato. Generalnie miala byc w lekka i wygodna dla dziecka. chcialam kupic Sprinta z Baby design, ale po wizycie w sklepie z wozkami, zdecydowalam sie na Coneco Flash ( w kolorze zielonym) FLASH_CONECO 8,9kg +WYS.0zł +FOLIA +OSŁONA (992243388) - Aukcje internetowe Allegro . Wczesniej nie podobal mi sie ten wozek, ale jak wsadzilam mlodego i sprawdzilam jak sie prowadzi, przekonalam sie, ze jest calkiem fajny. No i Cena tez jest bardzo przystepna. A jak bedie z dluzszym uzytkowaniem.. to sie okaze, ale opinie w internecie w wiekszosci sa pozytywne.
To widzę że miałaś tak jak ja hihi :-D Też nastawiłam się na sprinta w wyszłam z walker'em :-):-D:-)

My zamierzamy kupić Maxi Cosi Priori. Ale mamy na to jeszcze troszkę czasu bo Hania ani 13 kg nie ma ani głową nie wystaje z dotychczasowego pierwszego fotelika.

No Zylcia u nas identyczna sytuacja. Ale jak się dziewczyny już rozglądają to i chyba ja powinnam, bo patrząc na ceny to można oczopląsu dostać:eek:


Baśka szelki rewelacja! Mojej mamie by się przydały, bo biedna się schylić nie może. A i przyznam że sama z chęcią bym takich poużywała, bo kręgosłup dostał w ciry przez ciąże i teraz jak się nachylę to się 15 minut prostuje:-(
 
Ale właśnie Ramatti mają wszystkie testy i bardzo dobrze wypadają w nich :tak:
A że dodatkowo mają dobry material że Dziecko się nie poci, to tylko się cieszyć :-D

W każdym razie zastanawiam się nad isofix :baffled:
Mam samochód dostosowany do tego mocowania ale w cenie jest straszna różnica jak fotelik jest z isofixem :crazy:

No to nie wiem może ja jestem ślepa ale ja nie widziałam, żeby ramatti miał jakieś noty z testów adac czy oeamtc.A dla mnie to się liczy.

A co do szelek to ostatnio czytałam o nich w gazecie, tylko były troche inne niż te z linka Baśki i powiem szczerze, że się poważnie zastanawiam nad zakupem. Bo przecież jak dzidzia się uczy chodzić to z reguły oprowadza się ją za rączki, a kurcze sama jak chwile dłużej potrzymam rece w górze to mnie bolą wiec takiego malucha pewnie tym bardziej, no a z drugiej strony jak się np spaceruje przy ruchliwych ulicach to ma się pewność, że dziecko na ulicę nie wyleci.
To takie moje przemyślenia.
 
Ostatnia edycja:
Smycz dobra rzecz, choć jak zobaczyłam pierwszy raz dzieci na spacerze w szelkach to miałam mieszane uczucia. A co do pomocy przy chodzeniu, to można użyć zwykłej tetrowej pieluchy. Składa się ją w trójkąt a potem jeszcze kilka razy, wsadza pod paszki dziecku i trzyma sie końcówki. Prosto i odciążająco.
 
reklama
Smycz dobra rzecz, choć jak zobaczyłam pierwszy raz dzieci na spacerze w szelkach to miałam mieszane uczucia. A co do pomocy przy chodzeniu, to można użyć zwykłej tetrowej pieluchy. Składa się ją w trójkąt a potem jeszcze kilka razy, wsadza pod paszki dziecku i trzyma sie końcówki. Prosto i odciążająco.
To samo mialam napisac :-) Dzis babcia pokazala nam jak mozna samemu zrobic "smycz". wlasnie tak jak napisala Miranda:-)
 
Do góry