reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wody płodowe

Dziewczyny stwierdzono u mnie małowodzie przyczyna może tkwic w pępowinie jestem w 24 tyg. czy moje dziecko ma szansę na przeżycie
 
reklama
Oczywiście że tak. Moja siostra ma za sobą dwie ciąże ze stwierdzonym małowodziem. A teraz ma dwóch wspaniałych i zdrowych synów. Była pod stałą opieką lekarza - zwłaszcza w ostatnim okresie ciąży. Głowa do góry.
 
Dziewczyny stwierdzono u mnie małowodzie przyczyna może tkwic w pępowinie jestem w 24 tyg. czy moje dziecko ma szansę na przeżycie


kochana spokojnie :tak:
Jeśli lekarz stwierdzi małowodzie poniżej normy zleci zabieg w szpitalu polegajacy na " dopełnieniu wód" wtedy powędrujesz na jakiś czas do szpitala ..doleją ci troche wód( przez powłoki skórne wprowadzą cienka iogiełkę i wpuszczą wody ) i poobserwuja czy wszytko jest ok i wrócisz do domu :tak:
będziesz musiała stawiac sie częściej na wizyty kontrolne.

żeby pomóc dziecku ...dużo odpoczywaj ..staraj sie mało siedzieć z naciskiem na macice ...małowodzie= mało miejsca ...zginajac sie jeszcze bardziej zmniejszasz miejsce maluchowi .

a co powiedział ci konkretnie lekarz ? jak widzi dalszą " prace" z twoja ciążą ?
 
U mnie dopiero w ostatnim miesiącu stwierdzono że mam mało wód, a dzień przed terminem, że nie mam ich juz wcale. Poród wywołano, Lenka urodziła się zdrowiutka, tyle ze malutka ( 2400 g, 47 cm ). A Ty jak masz wczesniej stwierdzone małowodzie to jest jeszcze duzo czasu żeby to naprawić tak jak pisze L4DY
 
U mnie w 31 tyg. ciąży lekarz zaniepokoił się małą ilością wód płodowych. AFI wyniosło 8 cm. W internecie przeczytałam, że norma to 5-20cm, a zatem niby mieszczę się w normie. Ale mój gin. wysłał mnie zaraz na KTG, które było dobre (maluszek miał czynność serca od 120-160). Kazał zwracać uwagę na ruchy dzidziusia, leżeć i brać no-spę, a we wtorek prawdopodobnie stawić się w szpitalu. Przebąkiwał coś też o tym, że dziecko rozwija się dobrze (jego waga wynosi 1640 g), że nerki są widoczne i w porządku, pęcherz wypełniony i też w porządku, ale z tego zdenerwowania już sama zaczynam wątpić czy on tak mówił. Po tym co przeczytałam w internecie na temat małowodzia nie potrafię usiedzieć w jednym miejscu, a wizytę u gin., żeby jeszcze raz z nim porozmawiać mam dopiero! w poniedziałek!. Pomóżcie!
Dodam, że w 21 tc miałam robione usg 3D u innego specjalisty i wody płodowe były w normie, narządy dzidziusia były prawidłowe. Czy przez ten czas mogła rozwinąc się jakaś wada? :(
 
Witam

Mam problem, od kilku dni zauważyłam spore mokre plamy na bieliznie, nie mam pojęcia co to może byc. Podejrzewam, że to mogą byc sączące się wody płodowe ale czy równie dobrze może to byc spowodowane uciskiem dzidzi na pęcherz? Czy któraś z was miała podobne doświadczenia? Właśnie zaczęłam 39 tydzień. W poniedziałek byłam u lekarza i niby wszystko w porządku, rozwarcia nie ma, więc czy i tak wody mogą sobie tak wyciekac? Bardzo się tym martwię. :-(
 
Wody raczej nie wyciej\kaja kilka dni :baffled: Co najwyzej kilka godzin, a predzej czy pozniej i tak chlusną ;-)

Jesli faktycznie to bylyby one to oznacza pekniecie pecherza owodniowego a tzn ze powinnas byc w szpitalu lub przynajmniej do lekarza sie zglosic bo przebity pecherz moze doprowadzic do zakazenia dziecka.

Mysle jednak ze to wydzielina z pochwy - pod koniec ciazy jest jej wiecej. Ewentualnie czop sluzowy odchodzi? :-p No albo ucisk na pecherz - niektorym kobietom sie zdarza
 
Skoro to już 39 tydzień to ja poszłabym jeszcze raz do lekarza. Będziesz spokojniejsza. Przecież teraz to juz wszystko może się zdarzyć! To, że wczoraj jeszcze nie było oznak porodu, nie znaczy, że dziś nie będzie! Powodzenia:-)
 
reklama
Ja tez tak mialam. Budze sie w nocy i mam mokre majtki, mysle, o rany! zsikalam sie;-) no i zalamana do lazienki, z powrotem sie klade, za chwile znowu to samo:tak: Po kilku godzinach już pojechaliśmy do kliniki.
 
Do góry