reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Lysa_d,myślę,że skoro Mała rozwija się prawidłowo,to nie masz się co przejmować :tak::tak::tak:.Z tego co wiem,to dzieciaczki im starsze,tym mniej przybierają,także nie masz powodu do zmartwień :tak::tak::tak:.
A co do glutenu,to,jak to mówią,co kraj,to obyczaj ;-);-);-).
 
reklama
Ewa ja też myśle że szczepić, nam pediatra doradziła aby zaszczepić . Ja pierwszą dawke podam jak Jula skończy rok a drugą jak dwa. U nas chyba 230 kosztuje.
Lysa-d myśle że 6400 to dobrze , szczególnie że wcześniej mało przybierała. Dobrze że przybiera i się rozwija, gdyby było coś nie tak to by Tobie powiedzieli. Moja przez ostatnie 6 tyg przybrała 600 gr, też je mniej ale częściej, pediara mówiła że dobrze przybrała .A co do glutenu ja daje głęboką łyżke kaszy-manny i też nie wiem ile to jest gram. Już ok tygodnia i nic jej nie jest narazie.
 
Aadunia wczoraj po szczepienu była tylko marudna i mam wprowadzić kleik ,przeczytałam odpowiedni wątek ale i tak się boję żeby nie zaszkodzić
 
My po konsultacji z lekarzem wracamy tylko do cyca :-( Powód dwa tygodnie męczarni kupkowej i nic nie pomaga. Ani surowe jabłuszko, ani probiotyk (lekarz mówi, że i tak nie pomoże, ale ja dawałam i daje), ani duże ilości picia :-(
Boże i jak ja mam wrócić do pracy, podłamałam się :-(
 
Wczoraj bylysmy na wazeniu, Zuzia wazy 6430, niestety moja kolejna prosba o zmierzenie poniosla kleske i musimy czekac do 8 miesiaca no coz, ksiazki w ruch i sami ja zmierzymy :tak::tak: A tak wogole to w 4 tygodnie przybrala 400g i zastanawiam sie czy to nie za wolno? Zuzia w sumie jest malo ale czesto jadkiem, jest na najnizszym centylu ale zawsze powoli idzie w gore ale czasem zastanawiam sie czy nie za wolno przybiera:confused: tak czy siak, jest cala i zdrowa :tak: Pogadalam z babka na temat karmienia i glutenu i musze wam powiedziec, ze tu do tematu podchadza zupelnie inaczej, zero stresu, mam nie patrzec na gramy jezeli chodzi o gluten tylko norlamnie bez jakiegokolwiek stresu zaczac wprowadzac produkty go zawierajace, np owsianke i norlmalnie zaczac jej dawac na sniadanie i juz :tak: asienka_r czy u was tez tak bezstresowo do tego podchadza bo wiem, ze ty robisz kaszke manna i patrzysz na ilosc tego glutenu? Tak sie zastanawiam, bo lekarze w Polsce inaczej do tematu podchadza :baffled:

U nas mówiła, że w szóstym miesiącu mam zacząć wprowadzać. Teraz to nawet jajko mogę jej dawać, ale w tym przypadku stosuję się do polskich norm i tylko pół żółtka co drugi dzień wprowadziłam, gluten też po polsku. No ale u nas trwa to już miesiąc. Ale co kraj to obyczaj
 
Dawno nas tu nie było :) Witamy :)
My też zaczęliśmy wprowadzać nowe jedzonka i gluten. Kupiłam Miśkopty Nestle z glutenem i rozkruszam je do kaszki mleczno - ryżowej, swojego mleka lub nawet do jabłuszka ze sloiczka - nie jest wtedy takie kwaśne i mały chętniej wcina. Polecam :tak:
 
Filip zrobił 6 już chyba dzisiaj kupę, normalnie robi jedną, czasem dwie, 3 to już bardzo rzadko. Zastanawiam się czy to coś niepokojącego może być. Zęby może? Poza kupami wszystko ok, kupy też w porządku (śliwkowe, ale śliwki je od dawna i żadnych rewelacji nigdy nie było), pije dużo, je normalnie, bawi się, nie marudzi więcej niż przewiduje norma. Powinnam się martwić?

U nas było tak samo, tyle, że kup było nawet 10. Jeżeli są normalne, Filipek zachowuje się jak zwykle, moim zdaniem martwić się nie powinnaś :) W naszym przypadku okazało się, że to zęby.
 
reklama
Petnika mi pediatra powiedziala, że rota leczy się objawowo, że jesli to tylko częstsze i bardziej wodnite kupki i jeśli nie łączą się z wymiotami i jakimś szczególnym złym nastrojem to nie trzeba sie martwic....

jesli utrzymują się te kupki przez dłuższy czas to wtedy Lacidobaby
 
Do góry