reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

reklama
AgKrK powiem Ci, że wymiary wcale mnie nie martwią ;) ja jakaś wyrośnięta też nie jestem, więc niech On sobie będzie mały ;) Śmiejemy się tylko, bo wszystkie wymiary (głowka, uda itp) ma jakieś 3-4 dni do tyły, a obwód brzucha 2 dni do przodu hehehe i tak samo był na poprzednim usg ;););)
Marika jeśli wszystko jest ok, to lekarze mówią, że można wsółżyć!
Swoją drogą mogę już i ja ;) Bo też przez pewnien moment miałam zakaz przez łożysko ;););)
 
marika nie martw się na zaś. Poczekaj cierpliwie do wizyty u swojego gina, a tego, u którego teraz byłaś omijaj szerokim łukiem, jak dla mnie skrajnie niekompetentny człowiek, a wcale nie jestem z plemienia ciętego na lekarzy. To co Ci powiedział dosyć mocno rozmija się ze współczesną wiedzą medyczną - współżycie w prawidłowo przebiegającej ciąży jest dozwolone, szyjkę bada się nie tylko ręcznie, ale poprzez USG dopochwowe i nie określa się przyczyn przedwczesnego porodu bez danych medycznych i wyników badań...
Słusznie napisała natomiast mamaktosia, że ze względu na niezmierzoną prawidłowo szyjkę poczekaj ze współżyciem i postaraj się nie forsować do czasu następnej wizyty.
 
Mnie też gin szyjke bada ręcznie:) I ja nie wiem ile ma. Zawsze mówi że wszytko w jak najlepszym porządku...to po co mam się stresować centymetrami:)

Czuję, że coraz częściej stawia mi się brzuch..co prawda w normie i bez boleśnie, ale już zaczynam mysleć o godzinie "0":) tym bardziej, że umówiłam się wczoraj na wizytę przedporodowa do kliniki..na 7 listopada
 
Ja tak samo, jak mb89 nie mam pojęcia, ile cm ma szyjka, bo lekarz mówi mi zawsze, że wszystko w porządku, więc też się nie przejmuję:tak: i pozwolił współżyć, ja sama już na początku o to zapytałam i powiedział, że nie ma przeciwwskazań:-) i zgadzam się z Wami dziewczyny, że jak ciąża prawidłowo przebiega, to nie ma przeciwwskazań do tego:tak:
 
Witam ja po wizycie i chyba tego trzeba mi bylo bo i humor lepszy :-) Wszystko jest cacy,wyniki krwi,moczu dobre maluch wazy prawie 2400g co do wielkosci to nie wiem na co patrzec bo sa 3 rozmiary -86 , 300 , i 66 i nie wiem co do czego:eek: .Maly otwieral buziale i pokazywal piastki przy czym wiercil sie niemilosiernie :-D Klejnotow nie bylo widac ale dalej mysle ,ze plec sie nie zmienila hehehe

Nastepna wizyta u gina i ostatnia zarazem 13 listopada
 
Ostatnia edycja:
Witam
Dziś znowu miałam hardcore z lekarzami. Strasznie dusi mnie w piersiach, co oddech to i dziwny suchy kaszel. Kiedyś, jak tak miałam, to dopiero RTG klatki piersiowej pokazało, ze to zapalenie płuc. No a teraz mi prześwietlenia nie zrobią. Osłuchowo czysto. Mam pić drosteux, ale już mi wszytsko boli od tego dziwnego suchego płytkiego kaszlu
Lekarka dla wszystkiego wysłała, mnie na EKG serca. Później ne podobał się jej wynik. Poszłą skonsultować to z inną lekarką, później powiedziała, że musi zadzwonić skonsultować to ze znajomym kardiologiem telefonicznie. Później mnie zawołała i powiedziała, zęby jechała do kardiologa, że ona już do niego dzwoniła, że przyjmie mnie na cito. Pojechałam tam, kardiolog mnie przyjął, ale stwierdził, ze nic niepokojącego w zapisie EKG nie widzi, ciśnienie 108/70. JAk będzie jakiś ból w klatce to wziąść przeciwbólową i jak coś podjechać na IP żeby mi zrobili badanie czy nie mam żadnych zatorów, ale on nc takiego nie widzi, tylko mówi, ze to tak w ostateczności
Mamaktosia ten gin taki jest anty na współżycie w czasie ciąży. Moja koleżanka prowadzi u niego ciąże, to już na początku powiedział, ze cała ciążę nie współżyć. JA po swoim traumatycznym porodzie mogłam współżyć dopiero pół roku po porodzie to taki prawie półtorej roczny celibat nic dobrego by nie wróżył
:-D.
Masz racje poproszę lekarza o USG szyjki, po co mam się zamartwiać
Angelika to i wszędzie o tym piszą, że jak wszystko ok to można :tak:
Mamuśka będzie u Ciebie normalny przeciętniaczek, nie ma co sie martwić wymiarami i wagą dziecka, aby było zdrowe
Aia Bo opowiadałam temu lekarzowi, ze miałam te wczesne skurcze, bolesne a KTG ich nie wykazywało i do domu chcieli odesłać, ale jak powiedziałam, ze wciąż krwawię to dopiero zbadali i tak krwawiłam aż straciłam ponad litr przez cały poród i było nieciekawie. Mnie jedno tylko przekonało, ze muszę sobie prywatnie zaklepać CC bo nie chce, żeby sytuacja się powtórzyła, a widać w szpitalu nikt mi jej nie zrobi
Vici to spory już ten maluch. Super, ze wszystko w porządku, ale teraz dzieciaczki szybko rosną
 
reklama
ja po glukozie na ostatnia chwilę...zwymiotowałam po 30 min i trudno poszłam nic nie mówiąc pilęgniarce na pobranie krwi...nie mam zamiaru powtarzać..prawie umarłam:no:
 
Do góry