reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

tiluchna super,ze jednak sn :yes: skan moze i krotki ale najwazniejsze,ze jest mozliwosc obejscia sie bez cc
Koralikowa siusiak pewnie sie "ukryl" przeciez juz 3 razy byl widoczny a waga hmmmmmmmmmm chyba przesadzil ja mam +13 na dzis a ile przytylas w pierwszej ciazy pamietasz? Ja wtedy mialam +18...
Arteobeauty no pieknie gratki 33 tc :yes:

Czekamy na dalsze wiesci :-)
 
reklama
Tiluchna super wiadomość! a wiesz na jakiej jesy wysokości teraz łożysko ? i jaka niemiła pani doktor ;/
Koralikowa ooo no to ciekawa wiadomosć z tą płcią ;) Ale dziewuszka też fajnie! Parka by była heh a co do wagi to ja mam 14, więc się nie martw Kochana, bo dniami jesteśmy łeb w łeb
 
Hej...
Ja wczoraj wizytowałam i była to moja najdłuzsza ciazowa wizyta łacząc 2 ciąze...:szok: Jak byłam u lekarza o 16 (gdzie termin miałam na 16.30 ) odrazu mnie wzieli na badania krew itp i na ktg a tam co nie mozna było znaleź tetna a jak juz odnalazło to nie dosc ze skakało z 40 na 200 to po chwili zanikało jakich ja tam pozycji nie miałam to szok i tak zeszłó 2 godz....:szok: Pielegniarka mówi ze musi mieć choć kawałek zeby było ze robili a tu jak na złość co ja sie stresu najadłam...o 18 godz mówi zebym poszła na badanie do dr. Wszystko ok ładnie pozamykane...mysle jeda dobra wiadomość...na usg wszystko ładnie mała obrócona już główka w dół ehhh kolejna dobra wiad bo chce rodzić normalnie:tak: I na USG ładnie serduszko biło wiec sie uspokoiłam:-):-) Na szczescie nie kazali mi dalej pod ktg lezec:-) Nio i mała ma już 1400g :tak:
 
polcia niezła jazda:szok: Dobrze, że dobrze, ale co się stresu najedliście to Wasze...
Może dlatego większość lekarzy nie wysyła na KTG przed 34-36 tygodniem ciąży...
Ja pierwsze miałam w 37 jakoś.

koralikowa e tam, z tą wagą to przesada...Ja mam już +12 i nikt mi nie mówił, że to dużo...80 mi zaraz stuknie. W pierwszej ciąży 10 przytyłam tylko, ale to przez to, że pracowałam, byłam bardzo aktywna, do tego w doskonałej formie fizycznej przed ciążą itd. Teraz zgnuśniałam nieco, nie ma co się dziwić, że kilogramy lecą;-)
 
Hej Laski !!
MY też juz po wizycie . 32 tydzień w pełni . Mała waży 1800g:-) Szyjka ładnie pozamykana także nie ma powodów do obaw.. Jedyne co martwi to 13 kg na plusie !!! Byłam w szoku bo to nie mozliwe zebym przez miesiac przytyla az 5 kg... Jedyne co może usprawiedliwić tak nagły przyrost wagi są moje kłopoty w wypróżnianiem... Po kilka dni moge nie być w kibelku i czasami czuję się naprawdę ociężała.. no ale pani doktor przepisała mi xenne i powinno być już lepiej :) Mała ułożona pośladkowo... Jeśli do następnej wizyty się nie obróci to będę mniała ustaloną wstępną datę na cięcie, trochę się obawiam bo wolałabym rodzić naturalnie.. Myślicie,ze po 32 tyg jest jeszcze szansa na zmianę pozycji dzieciątka ??:-)
 
laurka gratki dorodnej córci:-D
Odnośnie do ułożenia pośladkowego...Spokojnie, macie jeszcze czas:tak: Niby do 36 tygodnia powinna się odwrócić, ale np. moja córcia obróciła się dopiero w 38. Nie miałam ustalonej daty cc, z tego co wiem położenie pośladkowe nie jest wskazaniem do ustalania terminu cięcia, bo przecież Bąbel czysto teoretycznie może fiknąć w każdej chwili... Zwykle czeka się na samoczynne rozpoczęcie akcji porodowej i dopiero wtedy decyduje o cc. Ale może się mylę, jestem praktykiem laikiem:cool2:
 
polcia88 jej...ładnie się nastresowałaś...ważne, że wszystko dobrze i sn przed Tobą;-) super:-)

koralikowa no właśnie, ten lekarz to chyba coś sobie źle przekalkulował z wagą, ja na Twoim etapie miałam tyle samo i nikt mi nie powiedział, że za dużo :tak:
Laurka14 ja też cierpię na zaparcia, też rzadko chodzę do kibelka i przez to mam podobnie jak Ty na wadze, ale mi lekarz nie przepisał żadnych środków, bo powiedział, ze to może być niebezpieczne, tylko dietka i tyle...a szansa na zmianę pozycji jest zawsze, ja się przekręciłam tydzień przed terminem;-) gratki udanej wizyty:-)
 
vici ja z Matim przytylam jakos 11,5kg w calej ciazy...ale i chudsza bylam..teraz startowalam z innej wagi...
ja sie nie prezjmuje,bo dla mnie to nie jest duzo..tylko ze nastraszyl mnie hormonami tarczycowymi tymi tsh...wiec dzis rano robilam,w pon odbieram i do niego mam gnac...bo moi,ze chyba przez to przytylam...

dla mnie waga normalna,i tak zakladam jakies 15 przytyc....hyh...

laurka no spora mala..ale niech rosnie:))

mamuska no wiem ze my to samo,a zobaczymy kto sie wkluje pierwszy heee...

polcia ale musialas sie strachu najesc co?? jejciu wspolczuje...ale super ze wsio oki..kurde moje ma 1433g..a jest mlodsze od twojego...hyh,to bedzie kloc cos czuje..

teraz te wizyty nasze beda intensywniejsze...ja potem juz co dwa tyg bede chodzila...po 33tc..a u was jak??
 
Mamuska - podnioslo sie o 8 cm :tak: jest hej ho powyzej glowki:-D

Polcia - pewnie Malutka sie wiercila i dlatego tak skakalo super ze tak pozytywnie sie zakonczylo, ale pewnie stresu sie tez najadlas:baffled:

Laurka - jest szansa:tak: sa specjalne cwiczenia i nawet polozna moze probowac obrocic dziecko
trzymam kciuki aby sie obrocilo Malenstwo!

ja do tej pory czuje ze Mloda sie jeszcze przekreca - 2 razy mi sie zdarzylo:sorry2: bol czulam ogromny a potem nagle kopanie na dole.. a zawsze mnie kopie na gorze :tak:

wczoraj na wizycie jednak byla ulozona glowka w dol:-D grzeczna dziewczynka:-D
 
reklama
Witam.Ja też po wizycie.33 tydzień wyszedł. 20 min pod ktg skurcze 2.
Szyjka ok,rozwarcia brak ale główka prawie w ujściu.
Cc planowane na 38 tydzień.
Następna wizyta 23.10 na godz.11.00

Zmykam poczytam Was jak znajdę chwilkę mąż w domku więc sami rozumiecie:happy2:
 
Do góry