reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

reklama
Aia - wow ! ludek wielkoludek ! gratki udanej wizyty :tak:
Mamuśka - większość aparatów ktg ma czułość dopiero od 19 tc ( są tańsze ) i nie każdy gabinet nfz może sobie na nie pozwolić , tam gdzie ja chodzę robią właśnie od 19 tc , ale ja miałam 1 raz w 29 tc - 2 tygodnie temu , bo mi się brzuszek spinał , ale tak " bez powodu " dla kontroli to po 34 robią :tak:Ja za tydzień znowu będę miała , 2 " zaawansowana " ciąża , obie ze skracającą szyjką i skurczami BH więc gin woli dla pewności zrobić :tak:A za tydzień to będzie 1 dzień 32 tc :shocked2:
 
Aia - wow! 2 kg:-D

ja swojego skarbka za tydzien zobacze i juz sie doczekac nie moge:-D

a ja ktg ani w pierwszej ciazy ani w drugiej ciazy nie mialam:sorry2: tylko juz na porodowce
na wizytach z polozna tylko sprawdzaja pozycje dziecka i czy serduszko bije..

teraz mialam ktg w 26 i 28 tyg przez skurcze
a jak bylam w 24 tyg nie sprawdzali - tylko polozna siedziala ze mna i odliczalismy co ile jest skurcz i przy kazdym skurczu dotykala brzuszka jak jest twardy i jak sie zachowuje dziecko:confused:
 
mamuska, ja ktg bede miala teraz 10 pazdziernika, to bedzie 33tc wg OM a wedlug USG 31tc , w niemczech np. moja siostra miala ktg od 26 tygodnia robione kontrolnie , bez zadnych wzskazan, ja jezdze na kopernika w Krakowie i widze ze tam kobiety czesto maja robione ktg.
 
koriander dokladnie...hee.ale jak u lekarza zobacze wage to az sie boje...a to za 8 dni:))

pauletta super ze na 100 wiesz ze synek...i ja mialam 75 glukoze..

aneczko tylko najpierw nasikaj,a potem wypij glukoze,bo mocz bedzie bledny jak najpierw wypijesz....i kazdy ma swoja metode oddawania moczu:)..dla mnie to normalne co piszesz...

agkrk moj gin tez mowi,ze mam starsze dziecko niz wedlug @....

afro i co..kiedy masz termin???

mamaktosia ja tez wiem kiedy,,bo to byly swieta wielkanocne na bank,bo moj chlop za granica pracuje i zjezdza w piatki w nocy i wyjezdza w niedziele..wiec dokladnie wiem kiedy...

u mnie ktg tez jakos po 34tyg....
 
Koriander - ja byłam 1 kwietnia na usg ( sprawdzić czy pęcherzyk pęknął )bo ginek miał dyżur w szpitalu i ładnie pęknął nie było jeszcze pęcherzyka ciążowego ale poszerzone endometrium i coś tam ...i gin stwierdził że pachnie mu to ciążą , ale to było 8 dni od zapłodnienia ...8 dni później miałam usg i był malusi pęcherzyk :tak:
 
Mam Ktosia no to u ciebie na 100% wiadomo kiedy ;-) Ja i większość dziewczyn to mogę tylko gdybać. Wiem jedynie, ze plemniczki długo wędrowały, być może zwiększyło to szanse na córeczkę. Dowiem się jak urodzę :tak: A ty widziałaś na USG wszytsko od podstaw, większość ciężarnych widzi dopiero w 5-6tc obraz USG
Mamusaka 88 ja zdążyłam pójść na 1 KTG a drugie już miałam przed porodem i w czasie porodu. Po całonocnych skurczach i ogromnych bólach nic nie wykazało, a rozwarcie już było. Żebym nie odezwała się, ze krwawię to by mnie nawet nie zbadali. Więc ja nie rozumiem KTG
Cosiek no to ja chociaż raz załapałam się na KTG
Aia gratki, ale synuś już duży
Tiluchna to dziwny sposób sprawdzania skurczy :baffled:
 
reklama
Dziewczynka.jpg
Nie pokazywałam Wam zdjęcia USG. Czy według was to bułeczka?? Dla mnie to jak jąderka ;-)byłam pewna że lekarz tak powie jak skierował głowicę usg
 

Załączniki

  • Dziewczynka.jpg
    Dziewczynka.jpg
    4,6 KB · Wyświetleń: 63
Do góry