reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

Arteofbeauty ja tez bym poszla do lekarza i sprawdzila co i jak i oczwiscie powiedziala co mnie dreczy i wtedy po dokladnym badaniu na pewno dojdziecie kiedy termin.Jak juz dziewczyny pisaly w razie co aby nie przenosic (za duzo)bo to ciagnie zbyt duze konsekwencje
 
reklama
Arteofbeauty - termin porodu masz liczony od ostatniej @ jednak przy nie regularnych cyklach pierwsze usg są najbardziej miarodajne ( choć wg lekarzy to w 12 - 13 tc ) ja na 100 prcent wiem kiedy zaszłam , ale dziecko jest duże co daje wg usg termin na 13 listopad zamiast 10 grudzień . Więc prawie mc różnicy .... koniecznie powiedz ginkowi , to częściej będzie sprawdzał stopień dojrzałości łożyska , oraz przepływy :tak: W poprzedniej ciąży miałam 3 tyg różnicy ,mimo 2mc chodzenia z rozwarciem na palec i "śladową " szyjką miałam wywoływany poród w terminie .
 
Ja mam termin z OM na 5 stycznia, z USG w 14tyg na 12 stycznia.
Pierwsze dziecko termin z OM na 5 sierpnia, urodziłam tydzień przed terminem 30 lipca, a 2 tyg przed terminem miałam już bolesne skurcze od 24 do 6 rano.
Tak więc szykuję się również na grudzień
MamaKtosia a skąd wesz kedy zaszłaś, ja mimo, ze wszytsko sobie zapisywałam kiedy co było, to tak naprawdę nie wiem kiedy doszło do zapłodnienia. Cykle mam 33dniowe, owulacja przypada na 19-20dc, jednak nie mierzyłam tego testami owulacyjnymi. Ostatni stosunek był w 16dc. Aż cud że zaszłam w ciążę. A z USG wynika, ze owulacja była jeszcze później nawet o tydzień
 
Marika - pewna jestem na 1000 procent nawet którego dnia . Po pierwsze jestem po długim leczeniu i operacji usunięcia jajnika i od operacji brałam antykoncepy , miałam przynajmniej 2 razy w mc robione usg , a w miesiącu w którym odstawiałam tabletki anty w okresie płodnym monitoring cyklu tj usg co 3 dni , jajeczkowanie powinno być 20.03 a było 22.03 tak a że to był 1 miesiącbez antykoncepcji i 1 mc starań i w dodatku z monitoringiem jestem tego pewna :tak:
 
Dziewczyny a ja mam pyt trochę z innej beczki. Kiedy lekarze robią ktg? Bo znajoma mi mówiła, że ona po 24 tyg to na każdej wizycie miała ktg robione. Ja myślałam, ze robi się je dopiero pod koniec ciąży ?
 
MAMUŚKA ja tez byłam w pierwszej ciąży zapisana na ktg na sam koniec, ale nie udało mi się przybyć na to badanie bo urodziłam synka przed terminem. Pewnie co lekarz to obyczaj, ale myślę że gdybyś zgłosiła lekarzowi że masz skurcze to zrobiłby ci ktg
 
Jestem po wizycie:tak: Wszystko ok:-D Synuś waży około 2 kg. Kawał chłopca już! Strasznie się cieszę.

Mamuśka ja w pierwszej ciąży miałam pierwsze KTG w 36 tygodniu, w szpitalu już, osobno od wizyt. Potem w 38 tyg, a następne co tydzień. Urodziłam na początku 42 tygodnia, więc trochę się na to badanie nachodziłam.;-)

KTG w 24 tygodniu to zdecydowanie niespotykanie wcześnie...Pewnie były jakieś specjalne wskazania do tego.
 
Aia no kawal chlopa juz nosisz pod serduchem :-) Fajnie,ze wzystko ok
Ja jeszcze 2 tyg musze na wizyte czekac..a juz bym chciala malego poogladac :tak: Tu rzadko sie lata do lekarza ale jak czuje go to wiem,ze jest oki i nie mam stresu.Tylko taka nienaogladana jestem ;-) :cool2:
Co do ktg to tu tez pod koniec ciazy dopiero,chyba ze sa wskazania o robia wczesniej.
 
reklama
Aia nooo to duży chłopaczek! Gratuluję!
vici no ja też mam usg za 2 tyg i już wyczekuję bardzo, a mój M to już w ogóle się doczekać nie może ;)

No a ta moja koleżanka nie miała żądnych wskazań, mówiła, że każdą po 24 tyg podłączali (też mi się dziwne to wydawało), a może jej się cos po prostu pomyliło ;):):)
 
Do góry