reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

Ewa - duphaston w 6 mn ciąży to przepisał chyba dla spokoju własnego sumienia , jest dobry ale do 3 mc ( choć nie ma konkretnych badań pokazujących jego skuteczność ! ) ja brałam w 3 ciążach i w 1 nic nie dał :zawstydzona/y: w 6mc to się przepisuje tokoferol , nospę albo czopki rozkurczowe oraz magnez ... po 3 mc to łożysko przejmuje funkcje jajników i produkuje progesteron , gdyby w 3 mc było niewydolne ciężko było by dotrwać bez obiawów do 6 mc ... ale to moje doświadczenia i wiedza lekarzy którzymnie leczyli przez 7 lat !
 
reklama
Ania - ja miałam jeszcze troszkę więcej po 2 h z Frankiem i Lekarka stwierdziła że super, że nie muszę się niczym przejmować cukrzycy nie ma. Ale może na czczo i po godzinie miałam mniej - poszukam i sprawdzę.
mamaktosia - też mi się dziwny ten lek wydał poza tym Aspargin mam brać 3 razy dziennie, dzisiaj w sumie mnie nic nie boli.
 
Ostatnia edycja:
mamaktosia- masz absolutną rację. Duphaston z tego co mi wiadomo zawiera hormony wspomagające pracę jajników m.in. w pierwszym trymestrze ciąży...głupota totalna przepisywać go później:/ mi dali w 5 miesiącu, ale wtedy byłam tak przestraszona, że wzięłam. Dopiero po jakimś czasie się dowiedziałam, że bez sensu...a do tego otrzymałam w pakiecie fenoterol :-)- dawkę tak małą, że inny lekarz mi potem powiedział, że mogę równie dobrze w ogóle go nie brać, bo to chyba działa tylko i wyłącznie na moją podświadomość. Odstawiłam go w 33 tyg., a urodziłam w 39. Także bez sensu dziecko faszerowałam lekami. Natomiast zabronił mi ten sam lekarz brać magnez...a drugi wręcz nakazał. I bądź tu mądry i pisz wiersze...
 
Mi aspargin nie pomaga na skurcze i moja zaufana pani w aptece powiedziała że on wcale nie jest polecany kobietom w ciąży, poleciła mi MAGNE B6 zalecany kobietą w ciąży i nie wiem czy uwierzycie ale skurcze nóg w nocy ustały jak ręką odjął. Kazała mi brać 2 razy dziennie, pierwsze dwa dni brałam 3 razy dziennie żeby uzupełnić braki i teraz super się czuje biorę raz dziennie.
 
Magnez to raczej taka norma , jak trafia się ze skurczami do szpitala to kroplówa z magnezu i fenoterol izoptin ew nospa...Mi gin kazał z potasem kupować jak byLy upały , a na " potem " dał mi magnez z b6 . Ale żeby lekarz magnezu nie pozwolił ,? wiem że ten z potasem trzeba ostrożnie i tylko prxy dobrych wynikach moczu ...

Ania - poczekaj na wizytę , poczekaj co gin powie. Ja mam dopiero za 9 dni...
 
Karpula - ja postanowilam jak narazie najeśc się przed tą dietą:-)diabetolog we wtorek, także podjadam z lodówki, by potem nie kusiło:no:
ewa81 - dzięki za info o Twoim cukrze, ech moze nie bedzie tak tragicznie
 
reklama
Do góry