reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

Aniu - zdecydowanie termin z OM :tak: u mnie terminy (przy corci) z usg sie zmienialy, mialam na 22 lutego, potem na 15 lutego a w koncu urodzila sie 28 lutego czyli blizej OM;-) a miala 3850

dzieci rosna jedne szybciej i bardziej inne mniej i te terminy z USG zmieniaja sie jak w kalejdoskopie

ja mam termin OM 4 grudnia a z pierwszego usg wychodzi mi 28 listopad - a trzymam sie grudniowek:-D
 
reklama
Ania, łepek do góry, trzymaj się terminu z OM i nie wmawiaj sobie cukrzycy !!!
te pomiary są bardzo orientacyjne ... najbardziej wiarygodny jest pomiar z ok. 8 tyg, a potem dzieciaczki rosną bardzo różnie, a i lekarzowi może się zmierzyć 1mm za dużo lub za mało ...

ja już kiedyś pisałam, że u mnie pomiary z USG zupełnie się nie sprawdziły

z pierwszą córą termin bardzo się wahał ... mam późne OWU, więc na pierwszych USG i na połówkowym była ok. tydzień mniejsza, a potem nagle 1,5 tyg większa ... w drugiej połowie ciąży szybko rosła i miała być bardzo duża ... wyganialiśmy ją giga dawką oksytocyny prawie 2 tyg po terminie, bo nigdzie się nie wybierała - urodziła się 3620.

druga całą ciążę była mniejsza niż wskazywał termin z OM, miała mieć max 3 kg, a urodziła się idealnie w terminie z wagą 3680 ... strach pomyśleć co by było, gdybym ja przenosiła tyle, co pierwszą :laugh2:

teraz jestem bardzo ciekawa jaki będzie młody - pierwsze USG zgodne z OM, na połówkowym minimalnie większy od terminu z OM ... ale ta ciąża jest z bardzo przyspieszonej OWU w porównaniu do poprzednich (spokojnie 10 dni) więc jak donoszę do terminu albo (tfu tfu) przenoszę, to obawiam się, że 4 kg pęknie jak nic :szok: strach się bać :laugh2:
 
Dzień dobry z rana
:-)
cosiek, tak mam takie zdjątko jej narządów kobiecych/;) jak byk widoczne są wargi sromowe:-D:szok:

ja też sugeruję się datą OM i nie zmieniłam też ani razu suwaczka bo to raczej nie ma sensu. I tu chodzi o to, że właśnie dzieci rodzą się różne, jedne większe, a drugie mniejsze. Chociaż ja nigdy nie miałam jakichś większych odchyleń. Zawsze to było max. do 3 dni.
 
Dzień dobry z rana
:-)
cosiek, tak mam takie zdjątko jej narządów kobiecych/;) jak byk widoczne są wargi sromowe:-D:szok:

ja też sugeruję się datą OM i nie zmieniłam też ani razu suwaczka bo to raczej nie ma sensu. I tu chodzi o to, że właśnie dzieci rodzą się różne, jedne większe, a drugie mniejsze. Chociaż ja nigdy nie miałam jakichś większych odchyleń. Zawsze to było max. do 3 dni.
MB a wstawiłabyś mi takie zdjątko chociaż na chwilkę żebym mogła sobie "w głowie" porównać z moim????
Oczywiście jeśli to nie problem
 
Cosiek proszę bardzo zdjęcie. Z tym, że to jest czarno białę więc już aparatem kiepsko uchwyciło, ale coś widać. Na jednym obrysowałam siśkę:-) SDC12001.jpgSDC12001 - Kopia.jpg
 

Załączniki

  • SDC12001.jpg
    SDC12001.jpg
    18,2 KB · Wyświetleń: 34
  • SDC12001 - Kopia.jpg
    SDC12001 - Kopia.jpg
    17,3 KB · Wyświetleń: 27
Ania lekarze trzymają się terminu z OM i ja też taki wolę;-) U nas wychodzi z OM 1 grudzień, a z usg wcześniej 3 dni, ale ja grudniową mamusią się już czuję :tak:
Dzieciaczki różnie rosną, to prawda i nie ma się co sugerować wagą, bo waga maluszka zależy od wielu czynników, a genetyka też nie jest bez znaczenia :-)

Gratki dziewuszki zdrowych i dużych dzieciaczków, dawno mnie nie było w tym wątku i tyle napisałyście, że ciężko się połapać co u kogo, ale cieszę się, ze ogólnie jest ok :tak:

My po wizycie, wyniki w normie, waga i ciśnienie też, glukoza również w porządku, więc odetchnęłam :tak: Serduszko ładnie bije, aż przyjemnie było słuchać :-) Zrobiłam dziś przeciwciała jeszcze i za miesiąc kolejna wizyta :tak:
 
Ja dzisiaj po wizycie ogólnie ok ale mówię mu, że mnie boli podbrzusze wczoraj i dzisiaj a on że to mogą być skurcze grożące poronieniem i zapisał mi duphaston:crazy: chyba poczekam do prywatnej wizyty... bo w sumie to juz mnie teraz jak sie przespałam po południu to nic mnie nie boli....
 
reklama
Obebrałam wyniki mojej glukozy :
na czczo - 93,9 norma 60-99
po 1h - 186,3 norma 180
po 2 h - 146,8 norma 140
czyli wychodzi cukrzyca:baffled:we wtorek pogadam z diabetologiem, szok!
 
Do góry