reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

reklama
KARPULA no coś ty biedulka, teraz najważniejsze żebyś pilnowała diety i pozbyła się tego dziadostwa

PAULETTA cudne to zdjęcie twojego synka, przepiękne aż się wzruszyłam.

Dzięki dziewczyny ja się bardzo cieszyłam że będę miała drugiego synka z dziewczynki też się bardzo cieszę tylko tak śmiesznie u mnie wyszło. Bardzo jestem ciekawa co ten mój lekarz prowadzący powie na następnym usg we wrześniu, nic mu nie powiem co ten lekarz powiedział i zobaczymy w którą stronę pójdzie.
 
Miałam dziś badanie glukozy 75g. Na początku było ok, nawet smakowało, wypiłam wszystko :-) Pielęgniarka nie pozwoliła wcisnąć cytryny, ale akurat nie trzeba było. Siedziałam już ładnie w poczekalni i... po ok 30 min zaczęło robić mi się słabo i wszystko zwymiotowałam :-( Do tej pory nic nie jadłam, bo jest mi ciągle słabo i niedobrze.. Wizytę u lekarza mam dopiero w czwartek, ale mam nadzieję, że będę mogła powtórzyć jeszcze to badanie.. :zawstydzona/y:
 
karpula o kurde, to pewnie przez to tak Cię męczyło przy badaniu...napisz, co lekarz na to...

szyszunia powodzenia na wizycie :-)

cosiek, sama jestem ciekawa, co Ci lekarz teraz powie, daj znać;-)

Aniaa na pewno pozwolą Ci powtórzyć badanie, dużo kobiet tak reaguje:tak:

Ja po usg, zostaje płeć ta sama :tak: Łożysko ok, nie przoduje, ilość wód ok, dzidzia się ładnie rozwija :-) Pomachał do nas, pokazał język i tyle na ten temat :-D Przewracał oczkami zaciekawiony, mały badacz;-)
 
Ja w 19.08 robiłam glukozę 75g i musiałam odczekać w poczekalni 2h no i doczekałam ale było ciężko.Mało brakowało i bym zwymiotowała jak szłam do wc to tak słabo mi się zrobiło że myślałam że padnę zaraz.Do końca dnia nie zjadłam ani nie wypiłam nic słodkiego:baffled: Ciekawe jak wyjdą wyniki wizytę mam 4 września a wyniki będą już u położnej więc muszę czekać.
Co do glukozy to jak robiłam będąc w ciąży z Kamilem to piłam 50g i tylko czekałam 1h a teraz podobno mają takie wymogi bo wtedy zle wyniki wychodziły i teraz powinno się czekać te 2h.

Ania ​ja słyszałam ze jak się zwymiotuje to jest konieczność zrobienia badania jeszcze raz ale wiadomo co gin to inne zwyczaje.
 
Fuuu glilukoza u nas dają lucosade czyli napój energetyczny o ogromnej zawartości cukru i to jest
Do wypicia ... Choć wole pomarańczowa a trzeba pić zwykła oryginalna , ale zeby glukoze pić feeee
 
no mój syn też się raczej nie okaże dziewczynką :) Tak się pręży, że w całęj okazałości pokazuje, co ma między nóżkami. Byłam w środę na wizycie, wyniki ok, dostałam skierowanie na glukozę, ale mam zrobić po 24 tyg. Oszczędzać się ze względu na łożysko i lepiej nie seksić (mój M bardzo niezadowolony hehe). Nie jest przodujące centralnie, więc nie jest to zakaz bezwzględny, ale lepiej nie.
 
A mój gin kazał robić poziom glukozy dobiero w 28 tygodniu, że niby badania do 28 tygodnia mogą nie wykazać cukrzycy:no:75 g glukozy i 3 pobrania krwi (na czczo, po godzinie i po 2 godzinach). Co lekarz to inne zwyczaje:baffled:miałam juz takie badanie, jak staraliśmy się z małżem o dziecko - paskudztwo, ale jak dla mnie do przeżycia. Wiadomo każda kobietka ma inny próg tolerancji słodkości:-D
 
reklama
witaj Ania ;)
ja też kiedyś miałam, bo mam Zespół policystycznych jajników, więc kontrolowałam się pod kątem cukrzycy. Paskudne, ale do zniesienia :)
 
Do góry