reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

reklama
alez ja wam zazdroszcze tej wiedzy o plci :) ja ciagle zyje w przeswiadczeniu ze najprawdopodobniej mam chlopaka, no ale nic nie wiem na 100% ... mam siostre w Anglii (do wrzesnia) i ona moglaby tam kupic jakies ciuszki w primarku ... no i ciagle czekam zeby sie dowiedziec ;)
wizyte mam tak jak Koralikowa-14sierpnia ;) i chyba tez nie wyjde dopoki sie nie dowiem!:) a co ! :)
 
mb89 Gratki udanej wizyty:-)

mamaktosia super wieści, teraz na pewno odetchnęłaś z ulgą :tak: mam nadzieję, że już się uspokoiłaś :-)

polcia88 gratki córeczki! nie ważna płeć, ważne, że malutka zdrowa :tak:

W ogóle gratuluję wszystkim udanych wizyt i dzieciaczków, ja prywatnie na usg nijak nie wiem, kiedy się umówić, bo chcę męża zabrać, a jego od pon do piątku nie ma na miejscu i muszę poczekać, aż załapie wolny piątek :) I wtedy obejrzymy maluszka :)

https://www.babyboom.pl/forum/members/vici-16699.html
 
Gratuluję dzieciaczków kochane :-D Najważniejsze żeby zdrowe były :-)
Mam pytanie do Was. Czy robiłyście lub będziecie robić badanie na cytomegalię? Ja w pierwszej ciąży robiłam (chodziłam prywanie i za wszystko płaciłam więc lekarz chętnie wypisywał mi długie listy badań do zrobienia, a ja po poronieniu robiłam wszystko co się dało). Teraz chodziłam do lekarza na nfz, to nawet nie wspomniał o cytomegalii. Byłam też u lekarza prywatnie (mam dodatkowe ubezpieczenie z którego za to płacą) i on powiedział o cytomegalii i się zastanawiam bo inne badania z tego dodatkowego ubezpieczenia mi sfinansują (w tym rzucie będę robiła toksoplazmozę, hbs, hcv i hiv) a za cytomegalię musiałabym zapłacić.
Czytałam że jakby co to tego się i tak nie leczy i nie wiem czy wydawać kasę czy nie. Robiłyście?

A tak przy okazji to zmieniam lekarza na tego prywatnego, mój lekarz na nfz otwiera prywatną praktykę i nie będzie w przychodni przyjmował a skoro tego innego lekarza mam też za free to wracam do tamtego :) Byłam u niej w poniedziałek i nie robiła problemu, tylko spytała czy będę u niej ciążę prowadziła dalej. Z każdej strony malucha pooglądała i pomierzyła. Przełączyła też na 3d, na buźkę ale jak to ujęła "jeszcze niewyględny" był maluch :-D Faktycznie jak szczurek albo dinozaur. Pućki jeszcze chudzińkie :-) W czwartek mnie zaprosiła na strzelenie fotki, nie wiem czy dużo się zmieni do jutra ale pójdę i zobaczę :-) Takich bajerów w pierwszej ciąży nie miałam ;-)
A no i potwierdziła, że to chłopak. Zresztą maluch nogi rozkłada i się chwali co ma między nóżkami.
 
malutka80 z tego co mi wiadomo to lekarze często nie dają na to skierowania żeby nie denerwować pacjentek w razie złych wyników, bo tego faktycznie w odróżnieniu od toxo się nie da leczyć w ciąży. Ja osobiście chyba bym zeschizowała gdyby się okazało że mam jakieś dziadostwo którego teraz nie mogę leczyć:-):szok:
 
malutka najwazniejsze abys byla zadowolona a z tym dodatkowym ubezpieczeniem i prywatnymi wizytami to fajne rozwiazanie

Tym kotre jeszcze nie wiedza plci to zycze owocnych wizyt i aby watpliwosci zostaly rozwiane :tak:
 
Witam.Ja już po wizycie..
Usg nie było ale badano mi tętno dziecka i badanie ginekologiczne nic nie prawidłowego nie wykazano.
Ciecie cesarskie bede miała na 100% takze kazał mi Fenoterol brać 4razy po całej tabletce i na astmę i przeciwskurczowo.
Badnia mam na 26.08 do zrobienia obciążenie glukoza,hiv,różyczkę,toksoplazmozę,wr,p/c anty hcv no i mocz oraz morfologię .Nastepna wizyta 4 września.
 
reklama
Do góry