reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

Pauletta ,gratuluję chłopczyka :)
marka, jak będzie u swojego lekarza to potwierdź termin i nie sugeruj się tym co inni mówią, ludzie się przecież mylą. Ale to prawda, że połówkowe powinno się robić w 20tc. Jak bobas szybko rośnie to może się nie zmieścić na ekranie ten tydzień, dwa później.
 
reklama
Ananaska, ja połówkowe też mam późno, bo ginka była na urlopie i wypadnie dopiero w 23 tyg. ... mam nadzieję, że maluch nie jest gigantem i ładnie wszystko będzie widać ;)
 
Marka cudne zdjęcie, ja też będę miała robione 3D i filmik 22 sierpnia

Co do tych terminów to wielka rozbieżność i teraz nie wiadomo co tu myśleć hmmm

Ja na szczęście wiem kiedy i gdzie zaszłam w ciążę :-D, bo się broniłam przed grudniowym dzieckiem:-p, chciałam przeczekać na styczeń ale nie wytrzymaliśmy z mężem i dałam się złapać już po owulacji i po wszystkich dniach płodnych :-D, a wcześniej staraliśmy się 5 cykli w dni płodne i wszystkie inne cuda i nic. Tak więc chyba nic od nas nie zależy tak było nam pisane :happy2:.

Pauletta najważniejsze, że wyniki ok, a powiedz jak czułaś że będzie synek? U mnie jest tak jak u ciebie na 90% chłopak, więc myślę że już tak zostanie :tak:. Pewność pewnie będę miała po tym usg 3D
 
Pauletta - gratki synka :)
Cosiek -fajnie miałaś , ja leczyłam się od września i kiedy w marcu odstawiłam leki ...kwietniowa @nie przyszła , pozatym miałam monitoring cyklu i owu 23 marca :)

A co do usg to czytałam coś zupełnie odwrotnego :baffled: tj że powinno się je robić między 22 a 24 tc a najlepiej równo 23 tc bo wykształca się jakaś tam tkanka i łatwiej wykryć wady płodu , w klinice mi też tak wyliczyli wizytę tj jutro mam 22 i 1 dzień czyli 23 tc . Jutro zapytam tej pani profesor , podobno dobra jest i znana , jak wróce to wam napisze, ale pewnie ilu lekarzy tyle opinii .
 
Pauletta - gratulacje synka! dwóch chłopaków to fajna sprawa, beda sie kumplować przeciw rodzicom :D

marka - no to masz niezłe zamieszanie :) rozstrzał terminów konkretny :) niech fasoleczka rośnie spokojnie :)

mamaktosia - niech tak dobrze pozostanie :)
 
Paulettta gratuluję synusia :) Kolejny chłopczyk na naszej liście :)

Ja znów czytałam, że powinno się robić połówkowe między 20-22 tyg, ale z tego co w praktyce zauważyłam, to lekarze je robią między 20-24 tyg :) Ja miałam w 21 tyg. i lekarz mi nie powiedział, żeby to był zły tydzień na połówkowe :) Wypytywałam też koleżanek przed moim usg, kiedy miały one to robione i właśnie ten przedział od 20 do 24 funkcjonował wśród nich :) Tu wszystko tak na prawdę zależy od lekarzy :)
 
Cosiek- czułam, ze będzie dziewczynka:/ Także niezłą jestem wróżką...za to z Filipem wiedzieliśmy od początku, że chłopak...i jak lekarz zapytał co ustrzelilismy to oboje wykrzyczeliśmy, że syna! Nie ukrywam, że jestem trochę niepocieszona, ale taki lajf i tyle. Nie można mieć wszystkiego tego, co się chce;)

Awunia- dlaczego to był zły tydzień na połówkowe?
 
Doczytałam że tydzień powinno się dostosować do rozwoju i wielkości dziecka, pisze że dla bliźniaków to nawet 26 tc bo w tedy najlepiej widać serduszko. I chyba nie ma tu większej różnicy czy 22 czy 24 bo dziecko nie urośnie nagle 2kg w ciągu tych 2 tc . Ale tak jak piszecie ilu lekarzy tyle opini :tak: czytałam na rodzice.pl to większość ma 24 tc. Powiem wam że miałam opory przed tymi genetycznymi , i gdyby gin nie kazał to bym nie robiła , to dziecko jest tak wyczekane że choćby nie wiem co to i tak bym urodziła. Tyle musiałam przejść , tyle łez wypłakać , że liczy się tylko to że jest :tak:
 
reklama
Do góry