reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

hej , ja w piatek mialam prenatalne i dzidzia jest okolo 2 tygodnie mlodsza tak jak wychodzilo caly czas waga okolo 330 gram , ale w sobote poszlam na izbe bo mnie z prawej strony kulo, i okazalo sie ze to kolka jelitowa:/
a to moja dzidzia:)
DSC00673.jpg
 

Załączniki

  • DSC00673.jpg
    DSC00673.jpg
    11,9 KB · Wyświetleń: 24
reklama
tylko wiecie co ja normalnie juz sie boje , bo tak z OM wychodzi termin na 3 grudzien , z usg w pierwszym trymestrze wychodzilo na 13 grudnia ze 10 dni mlodsza , a ta stazystka w piatek wyliczyla termin na uwaga 21 grudzien a tydzien wczesniej bylam u gina przeciez i tez termin wychodzil na 13 grudzien a ta babeczka chyba zle pomierzyla bejbika bo az nie realne , najbardziej boje sie o skurcze w razie czego , bo jestem po dwoch cieciach cesarskich , napewno beda chcieli mnie polozyc wczesniej , ale czlowiek juz mysli jaka oni decyzje podejma:/
 
Marka - foteczka super! Wow ale Ci namieszali z tymi terminami:szok:
Mamaktosia - oby się facet nawrócił:tak: i czekamy na nowe fotki!
Ja mam glukozę za sobą, nie mam wyników, ale nie wydaje mi się, żeby miały być złe. Nic strasznego w sumie. Tylko w nocy były burze i brzuch mnie pobolewał i kręgosłup, więc rano byłam zaspana i zapomniałam się wysiusiać do kubeczka...:zawstydzona/y: do czwartku jeszcze zdążę
A babka w pobieralni jak mnie zobaczyła mówi:"już glukoza???? dopiero robiliśmy beta hcg!!" :-D:-D fakt - leci, ale ja i tak już nie mogę sie doczekać grudnia
 
Marka nie stresuj się , jedne dzieci rosną szybciej , drugie wolniej, mi w poprzedniej ciąży wychodziło 2 tyg na plusie , a pod koniec prawie 4 tyg , lekarz to określił , że chyba sama nie wiem kiedy zaszłam , bo na jego oko to miesiąc wcześniej , wtym problem że jana 100 procent wiem. Teraz mam to samo , każdy kto mnie bada , pyta czy nie pomyliłam terminu ostatniej @ , mały ma 16 dni na plus. Może zrób sobie usg w innym gabinecie , może albo sprzęt , albo lekarz coś nie tego ? Pozatym o błąd tu nietrudno , na tym etapie ciąży kilka mm robi dalej różnice w wyliczeniach. Ja bym sobie zrobiła kontrolne usg dla spokoju duszy , ale ja to panikara jestem i latam z byle pierdołą , ale niestety życie mnie tego nauczyło ...
Będzie dobrze zobaczysz :tak:
 
mama ktosia, wiec tak z Omn wychodzi 3 grudzien (ale wiem ze pozniej bo owulacja byla pozniej ) od poczatku mierzenia wychodzila 10 dni mlodsza dzidzia, i na slasku gdzie wczesniej mieszkalam i tu u gina tez tak wychodzilo, pozniej bylam na prenatalnym i tez wychodzilo 10 dni mlodsze , 19 lipca bylam u innego gin i tez wychodzilo 13 grudzien , a jak bylam w Krakowie na echokardiograficznym to lekarka wyliczyla termin na 17 grudzien , a ta stazystka ktora robila prenatalne teraz w piatek ze termin na 21 grudzien, (wkurzylam sie ze lekarz tego nie robil tylko siedzial przy biurku , a dwie stazystki obslugiwaly pacjentki, jak ta druga stazystka wolala lekarza zeby jej pokazal gdzie jest szyjka bo chciala sprawdzic to sobie pomyslalam ze oni chyba sobie jaja robia , a ta co mi robila , lekarza wolala bo zle nerki widziala, i wyszla z zalozenia ze jak jestem szczupla to powinna wyraznie widac:/ ale lekarz stwierdzil ze ok, i pozniej kuzwa taki wynik dostajesz ze jest ok a i tak nie masz pewnosci , masakra i to kuzwa szpital uniwersytecki:/ druga babka dostala zrybki ze tak poznop robi (21 tc miala ) bo dziecko wazy okolo 450 gram i jest juz za duze zeby wykluczyc wady ktore normalnie sie wykrywa, masakra przeciez to oni robia terminy a pacjent nie ma nic do gadania:/
 
marka nie martw sie terminami, bo juz na tym etapie to lekarze trzymaja sie tych z pierwszych USG bo teraz dzieci nierowno rosna, zreszta tak jak juz urodzone tez jeden nierowny drugiemu wiec nie martw sie :) u mnie na jednym USG tez byly rozbieznosci a na kolejnym maluch nadrobil.
 
marka dzidzia cudna :) A z terminami Ci nieźle namieszali, ale tak jak mamaktosia pisze zrób sobie kontrolne usg, na pewno będziesz spokojniejsza :) Tak to jest, jak się nowi lekarze uczą zawodu, ale powiem Ci, że u nas w szpitalu zazwyczaj stażyści nie wykonują usg, jedynie obserwują, a jeśli już, to robią je osobom, które leżą na oddziale i pod okiem lekarza...Ja też niestety przez te zaparcia mam problem z jelitami i to przez nie mam bóle, chociaż ostatnio jest lepiej :)

Anulk@ no tak, ja też odczuwam bieg czasu :) Ja glukozę mam za tydzień, ciekawe czy wytrzymam ;)
 
U nas na 90% drugi chłopczyk...chował się co prawda niemiłosiernie, ale nawet ja widziałam tak coś dyndającego. Jąderka jeszcze nie zeszły, niby powinny. Nie wiem co to oznacza, mały ma już 305gr. A ja jak zwykle nie za dużo wód, choć w normie i termin wg. USG na 31 grudnia, czyli tak jak z Filipem pewnie znowu urodzę małe dziecko;) No i dopiero 19 sierpnia powie mi na 100% jaka płeć...no ale raczej chłopak.

Edit.: Już doczytałam jąderka schodzą między 7, a 9 mies. także wszytsko ok;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mamaktosia, super, ze wszystko OK :)

Marka, dzidzia cudna :)
A pomiarami się nie martw ... to jest tylko sprzęt i każdy mm robi wielka różnicę...

Moja pierwsza córa miała mieć ponad 4 kg ... pod koniec ciąży miałam USG co chwilę bo byłam po terminie i każdy lekarz mówił, ze duże dziecko, a urodziła się w 42 tyg. 3600.

Druga całą ciążę była poniżej normy ... prawie 2 tyg do tylu ... ale brzuszek malutki, dzidzia malutka - wszystko pasowało... miała nie mieć 3 kg, a urodziła się równo w terminie z waga 3680 :)

Także tym razem już nie patrzę na żadne wyliczanki z USG, tylko na termin z OM :)

Pauletta ,gratuluję drugiego synusia :)
 
Do góry