reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarzy/położnych , usg , badania i inne

Szyszunia super, że chłopak :)
Patrysia a Tobie córy :D
Już zaraz wszystkie będziemy znać płecie naszych malców :D


Dziewczyny mam dość głupie pytanie. Ile przytyłyście od początku ciąży? Jaki powinien być prawidłowy przyrost masy ciała? Bo ja od początku ciąży przytyłam 2,5 kg. Czy to jest ok???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam +3kg, a jeszcze z dwa tygodnie temu miałam +1kg.

Waga zależy od tego od czego sie zaczynało. Jeśli się było drobniutkim i leciutkim to tych kg może byc dużo więcej niż u osób z lekką nadwagą. Ja w poprzedniej ciąży miałam plus 10kg ale przy mojej wadze wyjściowej to ponoc norma i nie powinnam więcej przytyc. Teraz mam nadzieje, że nie będzie więcej.

Ps. trochę mi alt świruje i raz mam polskie znaki a raz nie - sorrki.
 
K.M-B.- to różnie bywa. Ja przed pierwszą ciązą miałam wagę w górnej granicy normy, ale cały czas w normie;) Przytyłam 16,5kg. Moja koleżanka mniej więcej miała takie same BMI, a przytyła tylko 8 kg. Hormony i skłonności dużo regulują. Ja mam skłonność do zatrzymywania wody po mamie i pod koniec ciąży stopy jak u shreka, więc musiałam przytyć niestety dużo pomimo zwracania uwagi na to, co jadłam.
 
Szyszunia, gratuluję synusia :-)
ciekawe, czy rzeczywiście będzie taki wysyp chłopców, czy to kwestia tego, że dziewczynkę trudniej potwierdzić ...
ja z córami czekałam dłuuugo ... z pierwszą do 28 tyg, z drugą do połówkowego ... a synuś już od 13 tyg świecił jajkami ;-)

właśnie wróciłam z badań ... morfo, mocz, toxo i ... krzywa cukrowa :baffled: mam 4 dziury w rękach i mega mdłości ... ale bardzo się cieszę, że to już za mną ... wyniki będą za kilka godz. - mam nadzieję, że dobre :tak:

Michalina, ja jestem 2 kg na plusie ... raczej mało, ale w poprzednich ciążach było podobnie na tym etapie, a potem ruszyło z kopyta i dorobiłam się ok. 13-14 kg ...
na szczęście szybko poszły i to z nawiązką, więc się nie przejmuję ... chociaż tym razem chciałabym się zamknąć w 10 :tak:

współczuję przebojów z NFZ :no:
ja chodzę prywatnie i choć kasa idzie, to nie żałuję ...
tylko zwykle badania robię na NFZ, bo na takie rodzinny może wystawić skierowanie ...
a do obszerniejszych badań wykorzystuję pakiet medyczny z pracy, bo wszystko mamy za darmo, tyle, że muszę iść do 'obcego' gina po skierowanie ... zastanawiałam się przez moment czy nie zdecydować się na prowadzenie ciąży w ramach tego pakietu, bo wszystko byłoby prywatnie i za darmo, ale po 2 ciążach mam za duże zaufanie do swojej lekarki, żeby ją zmieniać :tak:
 
ja tez mam 6 na plusie. Jeszcze trochę i przekroczę 60, a jeszcze nigdy tyle nie ważyłam, ale cóż będzie trzeba przyzwyczaić się do takich cyferek...:szok:
 
u mnie ostatnio 3 kg na plusie ale pewnie doszło z kilo już

w pierwszej ciąży przytyłam 14...do porodu jechałam z 68kg,wychodziłam 62 kg...

teraz startowałam 55,5 kg co było dla mnie szokiem że tak mało

czuję się coraz bardziej jak ociężały babol
:sorry2:
 
reklama
Michalina -ciesz się ja mam już 64 kg co daje prawie 7 na plusie , ale mieszczę się jeszcze w zdrowej normalnej wadze , ale wiadomo to ciąża i niebawem bmi wzrośnie . Chyba (jak się nie mylę )Piękna wkleiła niedawno taki fajny kalkulator. Sprawdź sobie tam , ale ja na twoim miejscu to bym się raczej cieszyła ! Pocieszające jest to że 3 h po porodzie ważyłam prawie 11 kg mniej :szok: a dwa miechy później 57 kg , a przytyłam 34 kg więc nie ma co się tak stresować :tak:
 
Do góry