reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza

I po kolejnej wizycie:
- okulista wykluczył wskazania do cc :tak:
- badania krwi, moczu, przeciwciała etc. - wszystko na 5 ;-)
- szyjka zamknięta i też na 5 :tak:

Wg. mojej Pani Ginki "mogę sobie zacząć rodzić" od 24 listopada. Ale tak naprawdę jak do 10 grudnia będzie spokój to też wszystko w normie będzie. Za tydzień w poniedziałek idę sprawdzić czy wymaz wyszedł ok.

I tak to u nas jest :-)
 
reklama
hej Ewa! to super, ze wszystko ok :tak::tak:

ja odebralam swoje wyniki. przeciwcial na szczescie nie ma. za to wyszly mi ponizej normy potas i magnez :angry::angry::angry: nie rozumiem, biore elevit i do tego 6 tabletek magnezu dziennie, codziennie miksuje sobie koktajl z bananow, a od pomidorow to mi sie juz robi niedobrze. i wciaz niedobor :-(
do lekarza sie wybiore w przyszly wtorek - zobaczymy co tam poradzi.

aha, czy robicie sobie drugi raz badanie WR? podobno jest potrzebne do szpitala. bo jesli tak, to bym sobie od razu przy jednym kluciu zrobila z morfologia.

belka! mialas zastrzyk z antyD w 4 miesiacu??? z tego co mi wytlumaczyl lekarz to w polsce podaje sie taki zastrzyk dopiero 24 godziny po porodzie wszystkim mamom z Rh -.
a tak to tylko 2 razy mialam sprawdzane, czy nie wytwarzam przeciwcial.
 
ewa super ze wszystko na 5:-)

soida no ciekawe co to z tym twoim magnezem...widać dzidziuś zabiera z ciebie same dobre rzeczy:-)daj znac co lekarz powie.

a jeśli chodzi o WR to mi gin powiedział ze robic nie musze bo juz robiłam na początku ciązy.ale jesli nie robiłas wogole to faktycznie badanie jest potrzebne do szpitala.
 
soida tutaj taki zastrzyk kiedys podawano w trzech dawkach :dry: Teraz podaj dwie, jedna w 5 miesiacu a druga po porodzie, ale z tego co wiem to ta po porodzie dostaje sie tylko jesli u dziecka wyjdzie przeciwna grupa niz u mamy :tak:
Ja sie nie znam :no: Fakt jest taki ze mialam jedna dawke a co z druga to sie okaze :tak:
 
Ewa super że u Ciebie i maleństwa wszystko ok:-)

Soida i belka też mam Rh- (to się chyba nazywa nie zgodność krwii czy coś) w każdym razie robiłam badanie i nie wyszły na szczęscie przeciwciała:tak: No ale co do zastrzyku to podobno sie dostaje go po porodzie ...w ciągu 24 h , tylko że najpierw bada się gr krwii maleństwa a potem zastrzyk jeżeli jest potrzebny (ale moge sie mylić) dzisiaj dopytam sie gina na wizycie:tak:;-)
 
Jeśli chodzi o ten zastrzyk przy Rh- to zdajesię że różnie bywa i w naszym kraju bo szwagierka brała jeden będąc w ciąży a drugi po porodzie. A rodziła w Krakowie.
 
A propos tych zastrzyków przy konflikcie krwi. U nas jest po porodzie, bo w Polsce nie ma tych szczepionek aby dostać je jeszcze w trakcie ciąży. Jak któraś ciężarna chce się zaszczepić to musi na własną rękę sobie je sprowadzić np. z Niemiec.
XXI wiek, a u nas jak zawsze inaczej niż w inny krajach. Oczywiście to wina NFZ-tu, bo jest to o wiele droższe, niż te podawane po urodzeniu dzidziusia.

Tyle się dowiedziałam Dziewczynki ;-) w tym temacie.
 
Na poczatek ciesze sie Ewa ,ze wszystko dobrze u was:tak:
Co do przeciwcial to ja tez mam grupe Rh(-) i przy pierwszej ciazy dostalam taki zastrzyk w ciazy a po porodzie juz nie bo maly ma tez Rh(-) teraz tylko badam p/ciala a jak dzidzia sie urodzi Rh(+) to dostane zastrzyk i dzidzia chyba tez z tego co sie orientuje;-)
 
reklama
Aneczka ma racje dla mnie tez tak tlumaczono :tak: Bo to nie robi zadnej szkoda ani dla mnie ani dla maluszka w pierwszej ciazy ale przy drugim dziecku mogloby byc nieciekawie :no:
 
Do góry