reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :)

To krótkie streszczenie:
Bpd 49
Fod 63
Hc 176
Ac 154
Fl 32
Waga ok 344g
Położenie glowkowe
Lozysko ściana tylko brzeznie przodujaca
Pępowina trojnaczyniowa
Prawidłowy kształt czaszki
Obraz półkul komór bocznych, srodmozgowia i tylnego dołu czaszki prawidłowy
Kręgosłup bez rozszczepu
Obraz oczu nosa i żuchwy prawidłowy
Brak obrzeżu skory / wodniaka karku płuca prawidłowe serduszko prawidłowe
Powłoki brzuszne i układ pokarmowy prawidłowy
Układ moczowy prawidłowy
Kończyny prawidłowe
Płeć prawidłowe męskie narządy płciowe
Analiza ryzyka II trym wszystkie markery nieobecne

Ze wzgl na krótka kość nosowa oraz obecność torbiele splotu naczyniowkowego omówiono możliwości oceny kariotypu płodu.

A tu nasza buzka i klejnociki pięknie widoczne ;)))
ImageUploadedByForum BabyBoom1399620342.043134.jpgImageUploadedByForum BabyBoom1399620350.001431.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1399620342.043134.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1399620342.043134.jpg
    30,5 KB · Wyświetleń: 53
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1399620350.001431.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1399620350.001431.jpg
    26,5 KB · Wyświetleń: 51
Ostatnia edycja:
reklama
EmKa śliczny chłopiec, ja również trzymam kciuki aby maluch był zdrowy.
W porównaniu do mojej to jest malutki ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Emka, ja czegoś nie rozumiem- co znaczy "odmówiono możliwości oceny kariotypu płodu"- bo kariotyp to badanie z krwi stwierdzające ewent. wady- to c ich nie robili w 12-13 tyg. czy nie chca wyniku podac czy jak to rozumiec?
 
Emka, super fotki, zwłaszcza ta z klejnotami. Też taką teraz dostałam. Pani dr. specjalnie druknęła zaznaczając, że to dla tatusia ;-) A z małym napewno okaże się w rezultacie, że wszystko jest w najlepszym porządku. Trzymam za to mocno kciuki :tak:
 
Joani zle słowo wskoczyło bo pisze z tel, jak wejdę z kompa poprawie , miało byc omowiono - i finalnie jak pisałam w głównym wątku zrobiliśmy ten test nifty.
A przy pierwszym prenatalnym miałam robione wyniki pappa i wyniki wyszły bardzo dobrze bo:
21: 1:2593
18,13: <1:20 000

pani polozna powiedziała ze przy takich wynikach by sie nie obawiała bo ryzyko jest bardzo małe wręcz sprawiła wrażenie zaskoczonej ze lekarz nas skierował ...
Ale umowmy sie spokój nie zna ceny.
 
EmKa, zgadzam się z Tobą w 100%. Po badaniach dowiecie się, że wszystko jest dobrze i będziecie szczęśliwie przeżywać kolejne miesiące :-)
swoją drogą, cudne zdjęcia, jakie wyraźne :D pierwszy raz widzę takie uwidocznione klejnoty ;) naszego małego jeszcze nie widzieliśmy bo płeć poznaliśmy dzięki nifty właśnie ;)
 
EM ka mam nadzieję, że na wynikach będą same dobre wieści, nie ma innej opcji:tak:

No to ja napiszę co u nas po wczorajszej wizycie:)

Lekarz pierwsze co to spytał czy wiemy jaka płeć, po naszym stanowczym :no: stwierdził, że idziemy patrzeć:) Na początku maluch był odwrócony dupką i nie chciał współpracować, ale lekarzowi udało się zbadać serduszko(wszystko jest na swoim miejscu, ładnie pracuje, no i biję 131 razy na minutę), główka i mózg prawidłowe, widzieliśmy żołądek, jelita, nerki i pęcherz, wszystko pracuje prawidłowo:) No i w trakcie badań okazało się, że Bąbelek się obrócił i jest ewidentnie chłopcem, bo zaświecił nam swoimi jajeczkami:-D Waży 314 gram i według pomiaru kości udowej cały mierzy ok. 21 cm:) Tatuś przeszczęśliwy i rozpiera go duma:)


A o to nasz synuś:
Zobacz załącznik 623539

I jego buziolek:))
Zobacz załącznik 623540
 
reklama
Do góry