reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

reklama
Trzymam kciuki za wizyty.

Przyjęło się mniej więcej po 20 tygodniu robić test obciążenia glukozą ale to taka średnia wyjęta i można cukrzyce mieć szybciej.Gin tłumaczył mi że to taki bezpieczny środek że można jeszcze kobitkę wyleczyć i coś zrobić z ewentualną cukrzycą.Moja przyjaciółka bardzo się martwi że urodzi chore dziecko wymyśla różne wady jest w 5 tygodniu i gin już jej dał badanie na cukier żeby ją uspokoić i wykluczyć już na początku niektóre choroby.

Mój gin właśnie też mówił że tak idealnie to powinno się zbadać cukier co najmniej dwa razy ale NFZ za to nie zwróci.
 
Nawet mi o tych testach nie gadajcie:) ciekawa jestem co powie mi diabetolog i dietetyczka, zapisuje co jem o której i w jakich ilosciach(wagowo) wizytę mi niestety przełożono na poniedziałek, ale jak sobie mierzę cukier, to jest ok, wiec jakos mi idzie.
Co do czasu wykonania- to ja sie cieszę, że moj lekarz dał mi na 20tc, bo już wiem i mogę zapobiegać,zawsze to maluszek wczesniej na diecie z mamusia będzie - łudzę się, że im wczesniej tym lepiej.
A i badanie mozna zrobic odpłatnie nie jest drogie - ja placiłam za glukoze 5 pln, a za badanie ok 10pln, mała kasa, a warto wiedzieć co jest grane.
 
Dokładnie podzielam zdanie katjoshki.Lepiej zrobić szybciej.Dziwie się niektórzy gin dają skierowania około 28 tygodnia zanim kobieta wróci z wynikiem jest po 30 tygodniu i jest mało czasu żeby wyleczyć kobietę.
Katjoshka-unormowany cukier to zdrowa dzidzia i mama:-)
 
a wlasnie jak to jest jesli ja zawsze mam niską glukoze, a dwóch ciążach miałam ok to badanie obciążenia wynik prawie poniżej normy. to czy teraz mogłabym mieć ta cukrzycę? czy raczej nie?
 
Dzięki dziewczynki :) Tak nasz aniołek najbardziej uparty wczoraj był :) Lekarka cudowna :) Pierwsze USG genetyczne też z nią mieliśmy :)
Trzymam kciuki za wszystkie wizyty :)
mika- najważniejsze, że malutka zdrowa :) U nas wszystkie wymiary są między 19 a 21 tygodniem :) Ale akurat tym kazała się w ogóle nie przejmować bo żadne dziecko nie rośnie książkowo :)
 
Mi też gin powiedział, że się robi w 24 tyg. ale chyba im wcześniej się wykryje jakieś nieprawidłowości tym lepiej. Zresztą chyba lekarze wiedzą co robią:)
A dziś będzie dzień z samymi super wieściami:-D:-D:-D każda będzie szczęśliwa i zadowolona, jutro też tak będzie:-D
Ja się za godzinkę zbieram na wizyte;p
 
reklama
Do góry