reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

LORI więc właśnie w złą strone mnie zrozumiałaś, piszę że jak dziecko ma moment na to żeby pracowac nad płcią to pracuje nad nią, i że nie ma siły na to żeby to przeskoczyc o miesiąc szybciej... A w tym 12-13tyg to to jeszcze nuby są... I właśnie ponoc to chłopcy szybciej mają wypracowaną płec... Przynajmniej u mnie wkoło taka jest opinia, we wszelkich kalendarzach z jakimi miałam doczynienia to są takie opisy, wiadomo że lekarz to lekarz, i że to co on mówi jest ważniejsze niż to co książka jakaś pisze, ale w książkach medycznych wiedzy z kosmosu też nie biorą
W 100% zgadzam się z tobą że czasem nie sposób dojrzec płci bo dziecko jest akurat tak ułożone, ale nie jest to z wyboru dziecka, i czasem dziewczyn dowiadują sie w ostatnim momencie, ja piszę jak było w moim wypadku
A mój lekarz oceniał płec dopiero w 22tc nie dlatego że ma zły sprzęt, a dlatego że jest lekarzem który nie lubi niepokoic dziecka badanimi USG, ja również jestem osobą która jeżeli wsio jest oki, to się tych usg nie domaga, bo serduszka słucham u niego nawet jak usg nie robimy...

Najważniejsze że wszystkie dzieciaczki zdrowe, a to czy chłopcy czy dziewczynki to i tak na drugim planie...
 
reklama
ja płeć u Filipa poznałam dopiero w 36 tc bo zasłaniał własnie i nie dało się zajrzeć a bylismy nawet na 3d w 28 tc i nie było rady miął tam rączke i koniec :)
z Lili poznalismy w 28 tc na 3d wczesniej nie chciała pokazać na 3 d natopmiast zasłoniła buzie rączkami a nogi rozlozyła hehe :)

teraz poznalismy w 17 tc zobaczymy czy potem potwierdzą ale raczej tak powiedziła że widziala i jajeczka i prącie :)
 
fillil - ale super!!!!!!!! :) Faktycznie chłopocki górą u wrześniówek.
galaxia - robisz tą listę?
 
Ja tez mam taka "wiedze" na temat plci jak Jadzka, ze chlopcy sie wczesniej ujawniaja, na tym etapie te dzieciaczki ktore wygladaja jako ewentualne dziewczynki moga sie jeszcze okazac chlopcami. I ponoc z dziewczynkami latwiej sie pomylic.
 
a ja mam nadzieje że ten chłopczyk szybko a dziewczynko późno jeszcze troche i będzie juz stereotypem :tak::tak::tak:
kiedyś było tak że lekarz mówił" oho tutaj odstaje to pewnie chłopczyk" lub "tutaj nic nie odstaje to pewnie dziewczynka".
Teraz najczęściej lekarz robi dokładne przybliżenie i tłumaczy że tutaj są kulki, jedna i druga, tutaj prącie etc. To samo z dziewczynką. Lekarz robi przybliżenie i tłumaczy że tutaj są wargi sromowe. Na szczęście wszystko idzie do przodu i dzięki dobrym sprzętom i lekarzom którzy się szkolą bardzo często za granicą z robienia USG różne choroby są szybko wykrywane, kiedys lekarz wcale by ich nie widział, teraz dziecko ratują już w brzuchu u mamy :tak::tak::tak:
 
LORI no niestety ale w większości nadal się to potwierdza...;-).

Ah i jeszcze jedna myśl mi się nasunęła, lekarze podają coraz szybciej płec, ale też coraz częściej słyszy się o pomyłkach ;-) Takie moje zdanie
 
Ostatnia edycja:
To moze i lepiej, ze w Uk mowia dopiero po 20tc. Chociaz nie zaluje, ze przycisnelam babke od usg:p Najwyzej bedzie druga dziewczynka, a przynajmniej latwiej mi mysleci mowic o fasoli jako o kims bardziej konkretnym:p
 
reklama
Melduje się po wizycie :)

Dzidziuś zdrowy piękny i duży :-) SZOK już 180 gram!
Jak duży to nie wiem bo nie mówił nic na ten temat !
Serduszko 152 przepływy eleganckie !

I UWAGA WSTĘPNIE 75% SYNUŚ !
 
Do góry