reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

reklama
Bo tak jak czytałam to chłopca szybciej można rozpoznac, a jak lekarz sisiaka nie widzi w tym 14-16tyg to mówi że nie wiadomo co bo to że go nie widac nie daje pewności że go nie będzie bo dany chłopiec może troszke później chciec nad nim popracowac, więc dziewczynki zaczną się ujawniac ok 18tygFILLIL gratuluje synusia i udanej wizyty
 
Fillil - super że same dobre wiadomości po wizycie :tak: no i oczywiście gratuluje synusia ;-) Lilianka będzie miała swoich obrońców :-p

Jadzka - mysle że najwięcej zalezy od tego czy dziecko się ładnie "wypnie" do lekarza i czy sie akurat pępowina nie majta między nogami. No bo siusiak jest albo go nie ma. Wydaje mi się właśnie że im później tym trudniej z płcią bo często bywa że dziecko wstydliwe i nóżki ściśnięte a juz się tak nie kręci jak jest mniejsze. Dokładnie taką sytuacje miały cieżarówki na wątku staraczkowym na którym się udzielałam. Prawie do samego końca nie wiedziały bo się lekarz szybko nie określił i klops. Potem juz dziecko nie chciało pokazać. A tam zresztą 100 % to i tak dopiero jak się urodzi :laugh2:
 
Ostatnia edycja:
LORI ale ogólnie jest stwierdzone że chłopcy szybciej nad płcią pracują... więc też dlatego najpierw chłopcy się ujawniają, ja tak miałam na październikówkach, najpierw sypali się chłopcy potem dziewczynki, a dziecko samo nie decyduje o tym czy chce pokazac czy nie ;-) Ja z młodym płec poznałam jakoś w 22tc, wcześniej nie podejmował się bo najpewniejsze określanie płci jest od 19tc, a potem lekarze czy w szpitalu czy prowadzący to nie mieli problemu z potwierdzeniem że chłopak, nawet w 36tc nie było problemu ;-) to zależy od ułożenia dzidzi, a w tak wczesnym etapie to tak jak jednej lekarz napisał że to jak wróżenie z fusów, wszystko ma swoje miejsce i swój czas, i niestety ale jeżeli dziecko pracuje nad czymś w 4msc to nie przeskoczy tego i nie wypracuje tego na początku 3... A wróżenie z nubów jak sama widziałaś nie jest łatwe ;-)
 
reklama
Jadzka - no chyba nie do końca tak działa. Nub zanika i się krztałtuje konkretna płeć. I to chyba nie jest tak że jedno dziecko ma np w 14 tygodniu a drugie miesiąc później. W każdym bądź razie tak Cię zrozumiałam :) No i na pewno nie jest tak że zawsze lekarz w każdej chwili jest wstanie sprawdzić płeć. Bardzo czesto tak jest że dziewczyny długo nie wiedzą bo się dziecko "zasłania". Jak bardzo komus zalezy na płci to lekarz karze pochodzić , poruszac brzuchem tak żeby sie chociaz troche ruszyło.

teraz chyba mało który lekarz czeka z okresleniem płci do 22 tygodnia. Kiedys tak było, jak na USG mało co było widać. Ja pamiętam że mi Matusia powiedzieli w 14 tygodniu i juz tak zostało :-)
 
Do góry