reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza czyli co u naszego maleństwa słychać?

To jest to usg 3d z moja Amandzią:-) ciąża ok. 15tc
Amandzia.jpg wczorajsze usg później Wam wrzucę bo muszę zeskanować;-)
 
reklama
eeeh śliczne te wasze kropki!

mówiąc o usg genetycznym masz na myśli usg z przełomu 11/13 tyg? Gdzie mierzy się przezierność karkową, szuka kości nosowej tak? Ja miałam w pierwszej ciąży i teraz pewnie też zrobię- dla mojego lekarza to normalne usg, pozwalające ocenić czy wszystko jest ok.

aluśka też mam takiego małego kosmitę tyle, że z połowy 13 tyg :D Ale u ciebie córeczka wygląda ślicznie. U nas to jeszcze mały kosmita był- wielka głowa, szczuplutkie nóżki i raczki :)
 
Rzeczywiście w hiszpanii żyje się rzeczywiście niesamowicie :-) Tym bardziej że mieszkam na samym wybrzeżu, w zasadzie z balkonu widzę morze :tak: Oczywiście po kilku latach już nie robi to na mnie żadnego wrażenie, ale fakt jest że dla dzieci klimat jest niesamowity, cały rok cieplutko :tak:
Co do ciąży w polsce nie rodziłam ale chyba podobnie jak w Irlandii jest zupełnie inaczej niż w polsce. Ogólnie byłam bardzo zadowolona przede wszystkim chodziłam i będę chodzić państwowo bo to najlepsze wyjście, wszystkie prywatne kliniki mają bardzo złe opinie i korzystają z nich przede wszystkim imigranci którzy nie mają ubezpieczenia i innej możliwości. Przez całą ciąże nie musiałam za nic płacić, za darmo mam badanie prenatalne (to z krwi ) i w razie potrzeby punkcja też jest bezpłatna, tak samo jak usg prenatalne. W szpitalu także warunki super sale 2 osobowe z łazienką, sale porodowe bardzo nowoczesne 1 osobowe, oczywiście mogłam bez żadnego problemu rodzić z mężem :tak:, bardzo miły personel, dziecko cały czas przy tobie, w czasie porodu znieczulenie jest także bezpłatne. Ciekawostka to że nie znieczulają w weekend he he do dzisiaj nie wiem dlaczego więc znowu się modlę aby to było w tygodniu :-D Jedyny minus to że ciążę prowadzi matrona, ginekologa widziałam 2 razy i jak już wspomniałam nikt nie chciał mnie badać ginekologicznie i wręcz dziwiły ich moje prośby :szok: ach koniec moich opowieści nie zanudzam Was już :-) Pozdrawiam wszystkich
 
kurcze to jak u was sprawdzaja czy szyjka sie nie skraca, nie otwiera itd? tylko na usg? bo z tego co wiem na usg dopochwowym mozna zobaczyc stan szyjki ale na takim przez brzuch to juz nie bardzo... z jednej strony ci zazdroszcze opieki a z drugiej ja bym sie bała ze cos przeocza przez ten brak badan i pewnie bym dodatkowo chodzila gdzies prywatnie co pare miesiecy
 
Ja też tego nie rozumiem, ale tak jest a przynajmniej było, może teraz będzie inaczej zobaczymy :-D prywatnie nic nie da ginekolog robi tylko usg (wiem bo prywatnie chodziłam przy pierwszej ciąży - kiedy poroniłam) więc wiem że akurat tutaj prywatna opieka jest najgorsza,ściągają tylko kasę a robią dużo mniej niż powinni. No cóż oczywiście że się boję no ale pozostaje być dobrej myśli że jakoś by to wykryli, a wole wogóle o tym nie myśleć :no:
 
reklama
Vileyka ty chyba w polsce będziesz rodzić, więc wcale się nie dziwię że prywatny ginekolog , szczerze w polsce na pewno chodziłabym prywatnie nawet gdybym miała ubezpieczenie, ale jak widać co kraj jednak jest inaczej, no ale jak u Ciebie z porodem jeżeli nie masz ubezpieczenia za poród też będziesz płacić??? mam rozumieć że w jakiejś prywatnej klinice tak ????
 
Do góry