reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Będę zmieniać lekarza...To już postanowione, tak jak napisała Mama 2010 nie mam na co czekać...MOże jestem zbyt nadgorliwa, to moja druga ciąża i powinnam może troche wyluzować, ale nie potrafię. Chcę mieć dokładne i rzetelne informacje.
Baska w pierwszej ciązy przechodziłam toksoplazmoze i zagrożenie widniało w tym że u dziecka wystąpia jakieś wady rozwojowe w związku z zarażeniem. BYłam naprawdę pod świetną opieką specjalistów. Odklejenie łożyska też nie jest błachą sprawą więc chcialabym być pod równie dobrą opieką... W koncu dziecko nie dostaje tylko tlenu i pokarmu co powinno i może się przedwcześnie urodzić. Co prawda krwiaka juz nie ma ale w tym miejscu łozysko już nie pełni swoich funkcji.
AAA odklejenie łozyska w pierwszej ciąży nastąpiło w trakcie porodu, ale lekarze zorientowali się dopiero w czasie cc...MOje łozysko było juz płynną masą, więc bardzo mozliwe że teraz mam z tym problemy, chociaż odczekałam sugerowane 2 lata ;)
 
reklama
Moje łożysko odkleiło się przed cc. Byłam w szpitalu na wywołaniu porodu i 4 dnia po kroplówce zaczął się ból silny non stop i prysła krew i szybka cc stąd diagnoza odklejenie łożyska
 
U mnie było tak samo...16 godzin porodu, skurcze co minute i przy kazdym skurczu odchodzily mi skrzepy krwi ;) Non stop krwotok, usg łozyska nie wykazało nic, a jak wzieli mnie na stoł to lekarz zapytał lekarza ktory się mna opiekował "no gdzie jest łozysko, może ktos zgadnie ?" ...Myslałam, że ich pozabija ;) Na szczęscie Miki urodził sie w bdb kondycji i dostał 10 punktów :) więc zdążyli na szczęscie :):):)
Mysle własnie, że to jest przyczyną obecnych powikłań ;) Ale będzie dobrze Basiu, zarówno u Ciebie jak i u mnie :) A Ty juz wiesz ze bedziesz miała cc??
 
Tak będę miała cc a w sumie też na własne życzenie bo lekarz powiedział, ze to będzie zależało ode mnie. Dlatego zdecydowałam się na cc bo boję sie, że przy naturalnym porodzie mogłyby wystąpić jakieś komplikacje i mogłoby się coś stać z dzidziusiem. Wole mieć szybciej rozwiązaną ciążę i być spokojniejszą ja wogóle nie boję się cc bardzo dobrze wspominam moją pierwszą cesarkę.
 
To lekarz ci jeszcze nie powiedział???Pytałaś się go jak on to widzi??? Ja pokazywałam wypis ze szpitala który on wtedy podpisywał i zapisal ze odklejenie łożyska i krwotok. Spytałam sie go oficjalnie a raczej powiedziałam, ze drugą też chcę mieć cesarkę i tak zostało :)
 
Teraz dopiero odnalazłam lekarza, który robił mi cc i bede szła na wizytę po 20 tyg i zostanie moim lekarzem prowadzącym. Z tego co sie orientuje jesli przerwa miedzy cc jest krótsza niż 3 lata to on nawet sie nie pyta i zleca cc...Moja daje szanse na poród naturalny, jeśli łozysko się zasklepi i jesli okaze sie ze nie ma juz cech łozyska przodującego, więc czekamy...;) Spokojnie na razie o tym nie nie myślę, mam czas, ale i tak wydaje mi sie , że lekarz do kórego pójde nie będzie sie zastanawiał ;)
Takie osoby jak my, po przejściach już powinny miec wybór :)
 
Modlisia bardzo dobry wybór ze zmianą lekarza. Najważniejsze, że będziesz spokojniejsza i dobrze poinformowana.
Ja dziś byłam na wizycie i mamy chłopca ! :)
Spał maluszek jak go podglądaliśmy i wtulał się w macicę ale słooodki widok :)
 
reklama
a ja bym chciała mieć cc, bez względu na wszystko, trauma po porodzie z Mikiem została, więc będę naciskać
 
Do góry