reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

reklama
Witam Majóweczki!
Gratuluję udanych wizyt i zdrowo rosnących dzieciaczków w brzuszkach.
Madziulek - wyrazy współczucia, trzymaj się mocno.

Ja też jestem po wizycie, którą miałam 8 października i po stwierdzeniu przez mojego gina zbyt dużej przezierności markowej skierował mnie na test podwójny. Po ust genetycznym i testu z krwi ryzyko zespołu Downa wyszło 1:700 i z kolei ten gin (prywatnie) dał skierowanie do poradni genetyki prenatalnej.
I tu mam pytanie do dziewczyn z Trójmiasta:
Czy wiecie na jakiej zasadzie lekarze kierują na dalszą inwazyjną diagnostykę? Co trzeba mieć, aby dostać się na nią na NFZ? Gdzie wykonują amniopunkcję i jaki to jest koszt?
Nie wiem dalej ci robić?
Umówiłam się do kliniki Invicta do tej poradni i nie wiem jak to ewentualnie dalej wygląda. Jeżeli macie jakieś informacje na ten temat to proszę poradźcie coś. Dzięki.

Niestety nie pomogę.
Googlaj, pytaj na róznych forach - zapewne znajdziesz specjalistę od genetyki prenatalnej.
Tu wygrzebałam stary temat: https://www.babyboom.pl/forum/ciaza-porod-polog-f14/amniopunkcja-robic-czy-nie-16437/index6.html

Poczytaj. Polecają badania w Łodzi. Może nie zawężaj poszukiwań do Trójmiasta?
Glowa do góry! Powodzenia!!!
 
kotka83 jakie piękne maleństwo :))))))))))) gratulacje synka :-) aby zdrowe

stazi24 To tak samo jak i u mnie :-( zaczyna się w różnych porach dniach.Ja już się pogodziłam z tymi bólami :/

Mamusia Blaneczki gratki :) malutki syneczek :) i sisiorek :-p

Te zdjęcia są takie piękne, aż łezka się kręci :)
 
Właśnie wróciliśmy z wizyty. Odczucia neutralne, bo ani nic nie widziałam na usg ani nic nie mówił w trakcie. Nie lubię leżeć w stresie. Ale powiedział ze po krwiaku została mała smuzka, a sam krwiak w żaden sposób nie spowolnił rozwoju fasolki. Właściwie to juniora bo po raz kolejny usłyszałam CHŁOPAK :) leki bez zmian tryb oszczędny, powiedział żeby nie dać sie zwariować i mozna delikatnie sie przejść ale ja juz z całego stresu i tak będę leżeć do nowego roku aż sama sie nie upewnienie.:) a z tymi zawrotami głowy, lozysko juz produkuje progesteron a im gorzej ja sie czuje tym lepiej dla niego. W takim razie wczoraj junior musiał sie czuć naprawdę wyśmienicie :/ no ale czego sie nie robi :)

A i gratuluje dziewczyny pięknych chłopaków :)
 
reklama
Aesthete dziekuje, ze trzymalas kciuki, ale juz nie trzeba, Dziadek zmarl wczoraj, w sobote pogrzeb.. :-(
bardzo mi przykro :( wiem co czujesz, ja już nie mam ani babci, ani dziadka :( moja babcia zmarła 3 tygodnie przed naszym weselem, a to była ukochana babunia ;( większość na weselu to była moja rodzina, tylko 8 osób ze strony męża... więc większość gości w żałobie... ja sama na weselu kilka razy płakałam i żałowałam że nie pozwolili mi terminu zmienić... i wiem też że żadne słowa nie przyniosą Ci ukojenia w bólu :( składam Ci jednak najszczersze kondolencje. trzymaj się ciepło :*



gratuluję, piękne bobaski :D


Oto zdjęcia:
Zobacz załącznik 595104 Zobacz załącznik 595108

Chyba gin zmieniał papier bo taki nieprzyjemny zapach zdjęć że blee...:-(
wow, jak pięknie widać :) gratuluję :) a Ty już 5 grudnia masz wizytę? :O to co ile Ty masz wizyty? co 2 tygodnie? :O

Miałam wczoraj USG:) wszystko ok:):):) dzieciaczek w lekkim wyproście 7cm:) czyli pewno ok 6,5 bez wyprostu;) bardzo ruchliwy bąbel..na 80% chłopiec.Zobacz załącznik 595314Zobacz załącznik 595315Zobacz załącznik 595316Zobacz załącznik 595317

ale wiecie co? liczyłam na córkę;-)
wow, super :) gratuluję syna :) piękne fotki :)

Moj Syneczek <3
cudowny! gratuluję :)

Właśnie wróciliśmy z wizyty. Odczucia neutralne, bo ani nic nie widziałam na usg ani nic nie mówił w trakcie. Nie lubię leżeć w stresie. Ale powiedział ze po krwiaku została mała smuzka, a sam krwiak w żaden sposób nie spowolnił rozwoju fasolki. Właściwie to juniora bo po raz kolejny usłyszałam CHŁOPAK :) leki bez zmian tryb oszczędny, powiedział żeby nie dać sie zwariować i mozna delikatnie sie przejść ale ja juz z całego stresu i tak będę leżeć do nowego roku aż sama sie nie upewnienie.:) a z tymi zawrotami głowy, lozysko juz produkuje progesteron a im gorzej ja sie czuje tym lepiej dla niego. W takim razie wczoraj junior musiał sie czuć naprawdę wyśmienicie :/ no ale czego sie nie robi :)

A i gratuluje dziewczyny pięknych chłopaków :)
no czyli już praktycznie na 100% można chłopca gratulować? :p najważniejsze że wszystko ok :) więc gratuluję udanej wizyty :)
 
Do góry