reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

Hejo!
Miałam badanie wczoraj i to w końcu przez brzucha ;). Cieszyłam się że nie trzeba się rozbierać, szkoda tylko że to dość mocno uciska jednak :p. Oczywiście lekarz napomniał że muszę zrobić prenatalne jak najszybciej, myślę że się na piątek gdzieś zapiszę bo mam wolne popołudnie. Mam nadzieję że będą miejsca :p.
 
reklama
Pampuszek, ile masz lat, jeżeli mogę ? :)
Ja właśnie ciężko zastanawiam się nad prenatalnymi, ale mam tylko 22 lata, a lekarz nawet o tym nie wspominał... Nie wiem czy to koniecznie, ale może tak dla swojego spokoju? Do którego tygodnia powinno się je zrobić?

Mój lekarz w ogóle nie jest chętny wysyłać mnie na badania, do tej pory miałam tylko morfologię, mocz, kiłę i określenuie grupy krwi. Toxo zrobiłam sama..... parę dni temu miałam wizyte i nie dostałam skierowania na kolejne, choćby cytomegalię. :/
 
Hej, ja też mam 22 lata, dlatego sama nie wiem czy robić czy nie... W końcu to też kasa. Mi lekarz zapisał morfologię, glukozę na receptę i toxo, hiv i hcv i tarczycę ale nie na receptę, więc i tak musiałabyś to zrobić sama... Jeszcze badań nie zrobiłam, chyba idę w piątek w końcu. A nie zrobiłam bo też mi kasy brakuję na te dodatkowe a nie chciałam dwa razy iść, może w pt się uda wszystko od razu...
 
Pampuszek- prywatnie to zawsze sie znajdzie miejsce... tam gdzie ja bylam to wyszlismy kolo 22 wiec przyjmuja do wyczerpania chetnych:p

Ayran- pewnie chodzisz na NFZ co- tam oszczednie z badaniami... taka prawda..,

A co do prenatalnych i wieku to wyglada tak ,ze np Dzieci z Downe wieksza szanse maja urodzic starsze kobitki ale i tak najwiecej takowych dzieci rodza mlode kobiety z powodu ,ze do 35 rodzi sie wiecej dzieci wiec wiadomo o co chodzi..
Mi lekarz powiedzial ,ze to nasz wybor bo w moim wieku (22) to i tak mi sie nie nalezalo i musilam placic ale powiedzial ,ze mial 18 letnia dziewczyne i urodzila dziecko z Downem.. i tak bywa.., kwestia tego czy np jesli Ci wyjdzie chore Dziecko to czy zechcesz je usunac bo wlasciwie po to jest 1 badanie prenatlane lub by sie przygotowac na chore dziecko- bo nic z tym zrobic nie moga - jedynie 2 badanie prenatlane sluzy temu ,ze np jak dziecko ma wade serca to mozna operowac w lonie matki - bo juz wowczas usunac niemozna- bo wedlug prawa PL - Usunac mozna ciaze w przypadku ciezkiej choroby genetycznej do 22 tyg bodajze- bo wczesniej Plod nie moze samodzielnie zyc - i stad ten czas..
 
gratuluje wizyt i pieknych maluszow wszystkim;-)
ja po zwyklej wizycie szalu nie bylo dzis mam dzwonic po wyniki z papa i maja wydrukowac siusiaka z poprzedniego usg, wczoraj tak sie ruszal ze nie szlo go uchwycic w kazdym razie wszystko ok 3 grudnia kolejna wizyta....
 
My już po wizycie. Krwiak wiele sie nie zmienił. Dzidziol rośnie i to już chłop na 100%, nawet M widział ogonek ( sam chciał dzisiaj wejść na usg:o ) tylko nasz gość spał, ma jakieś 10 cm. Oprócz duphastonu dolozony magnez i no spa. W razie twardnienia brzucha mimo nospy będzie fenoterol.
Następna wizyta 13.12
Błagam niech te problemy już sie skończą !:(
 
reklama
Do góry