reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

Tzn. pobierają tylko krew? A USG nie robią? Jeżeli można spytać, ile płaciłaś za to badanie?

No taki właśnie wynik zapisał mi na karteczce i kazał zrobić test podwójny. Ale wydaje mi się, że jak mierzył wcześniej to wychodziło mu więcej, dopiero ta druga lekarka stwierdziła, że jest w okolicach 1,5. Stwierdziła, że badał w złej pozycji dziecka. Sam juz nie wiem co o tym mysleć.
Może lepiej wcale się nie zamartiwać, tylko myslec pozytywnie.
no miałam badania prenatalne, w tym było usg plus test pappa. Najpierw na usg wszystko mierzyła i sprawdzała, a potem krew i 2 tyg się czeka na wyniki.
Ja nie płaciłam nic, bo miałam skierowanie na badania prenatalne.
 
reklama
Hej dziewczyny!

Jestem dzisiaj po wizycie, ale wróciłam zapłakana:-(. Lekarz długo mnie badał i nawet poprosił drugą lekarkę, żeby swoim okiem oceniła - chodzi o NT, które jest podwyższone. Skierował mnie na test podwójny Pappa i zobaczymy co dalej.
NT - 1,5 cm
według OM 12tydz.
według USG 13 tydz.
CRL 67 mm
Poza tym mówił, że wszystkie inne parametry ok, tylko trochę podwyższone ciśnienie 135/75.
Napiszcie proszę jak Wam wychodził ten wskaźnik NT.


Dzięki!

Mi wyszło 1,7mm i lekarz mówił, ze norma jest do 2,5mm, wiec nie rozumiem Twojego lekarza... Nie martw sie, bo nie ma czym!!!
 
Ostatnia edycja:
No i ja uprzejmie donoszę, że na usg prenatalnym nic nie budziło podejrzeń dr. No i kamień z serca, uffff :))))))
Przezierność karkowa 1,3 mm, kość nosowa widoczna, a nawet dwie. Mały Wielki Człowiek ma już 7,5 cm.
Ryzyko wystąpienia trisomii, jak u 15-latki
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
Testy PAPP-A, niewskazane
yes2.gif.pagespeed.ce.odCVgD4k4B.gif

No i dr nie chciał zgadywać, kto u mnie mieszka, bo powiedział, że na tym etapie, to cuda wianki wychodzą.
Może na następnej wizycie (6.12) się okaże, czy to Mikołajek, czy Mikołajkowa
wink2.gif.pagespeed.ce.fmosKM3Vqe.gif




1390532_389062167892909_179374247_n.jpg
 
i ja po wizycie

z dzidzia wszystko ok nawet w pewnym momencie wydawalo mi się ze ma paluszka w buzi :-)

Maja weszla ze mna ale niestety miałam dopochwowo (przez brzuch probowal ale nie było nic widać) no i tak mi głupio było ale jak już weszla to została tylko stala z boku

na szczęście waga nie poszla tak w gore tylko 0,5kg w dwa tygodnie

no i nie wiem kto zamieszkuje dopiero się dowiem ok 20 tygodnia bo na następnej wizycie nie będę miała USG robione wiec dopiero za ok 6 tygodni

teraz powiedział ze nie ma sensu bo może mi dac pewność tylko w 50%

jutro wkleje zdjęcia nie chce mi się drukarki wyciagac
 
lawendowy_sen gratuluje udanej wizyty :*


iwonaimaja super, że wszystko w porządku z maleństwem :) Ja też płeć poznam za 6 tyg. Będziemy miały niespodziankę przed samymi śwętami :D
 
reklama
Do góry