reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gina i zdjecia USG maluszków :)

My juz o usg genetycznym. Na szczescie dzidzia jest zdrowa i ma sie wysmienicie. Strasznie sie wiercil przy badaniu i sie niezle z niego usmialismy.
Ma 73mm, wszystko na swoim miejscu i slyszelismy bicie serduszka (156uderzen/min). Przeziernosc karkowa 1,4 wiec miesci sie w normach :) jestem strasznie szczesliwa :)
 
reklama
Ja mam podobnie, tylko ze się zastanawiam dlaczego jeszcze nieczuję ruchów skoro ona tak ciągle się rusza, skacze i wierci. Już sieniemogę doczekać jak ją poczuje pierwszy raz eehhhh...

Jeśli chodzi o koszt badania genetycznego to ja u swojej ginki zapłaciłam normalnie jak za wizytę 130, a jak poszłam do innego to zapłaciłam 150 zł.

A ja mam wrażenie czasami że taki kłujące nagłe bóle od środka to właśnie misiek, no bo jak to możliwe że nic się nie czuje skoro on po macicy kopie? :) Jakoś nie chce mi się wierzyć. No ale eksperci chyba lepiej wiedzą.
Też się już nie mogę doczekać wyraźnych ruchów maluszka
 
Boże, dziewczyny, ja Was strasznie przepraszam, ale moją intencja wcale nie było zestresowanie Was, ani kogokolwiek innego. Podobnie jak wy czytam niepotrzebnie milion głupot na necie, bo sama miałam niewielkie problemy z ciążą i chciałam napisać, żebyśmy się tym po prostu nie przejmowały, te wszystkie normy, granice... Jak ma być dobrze to będzie...

Jeszcze raz Was przepraszam, może faktycznie nieskładnie to napisałam i stąd to niezrozumienie... Przeslanie miało być zupełnie inne...
Kurcze, tak mi głupio...:zawstydzona/y:

Nie stresujmy się na zapas... dbajmy o siebie i cieszmy się ciążą, a nie zamartwiajmy się na zapas...
 
hej kochane mam pyt jak myślicie w środe ide na usg takie zwykłe jest szansa ze da się określić płeć czy to za wcześnie??? i tylko na 3d by się to dało określić??? bo ja postanowiłam że nie będe teraz go robić bo sama świadomość że np. ma skłonność do zespołu downa nic pozytywnego nie da to nie jest na 100% pewne a nerwy już by były.. zresztą u mnie ani u m nie bylo tej choroby.. wybieram sie na to genetyczne 3d w 18 tc ale chciałabym wcześniej znać pleć dlatego moje pyt....
 
kardamon pewnie nie miałaś złych intencji..ale wiesz każdy inaczej czyta i interpretuje. Ja się zestersowałam, bo moja dzidzia nt ma 2,0 i martwie że to dużo..dlatego jak przeczytałam Twojego posta to raczej mnie zmartwił..ale wiem, że nie taki był jego zamiar.
bafinka można już określić na zwykłym usg..ale zależy jak się dzidzia ułoży. No to raczej jeszcze nie tak na 100%..mi powiedział, ze na 90..pewnie za kolejne 4 tyg będzie można potwierdzić..albo zaprzeczyć..zobaczymy..
 
Kardamon spokojnie, nikt się na ciebie nie złości, po prostu teraz jest taki okres ciąży, kiedy są te wszystkie badania, poznajemy parametry i normy i stresujemy się wszystkim, co uważamy za nie takie jak naszym zdaniem być powinno. Teraz potrzebujemy samych pozytywów, dodawania otuchy i wspierania ;-). Także do góry nosy i uśmiechy od ucha do ucha :-):-)
 
Kochane - cieszę się bardzo, bo udało mi się znaleźć klinikę, w której w 16 tygodniu będę mogła pójść na tzw. gender scan - czyli dowiedzieć się czy chłopczyk czy dziewczynka :)
Będę miała zwykłe usg i 4D :) Dostanę zdjęcia i płytę :)
W Polsce opieka była cudowna - comiesięczne wizyty i usg... A tutaj :( Ale trudno.
Cieszę się, że jeszcze raz zobaczę moje maleństwo:):):)
 
Kurcze, Dziewczyny, ja już się gubię jak to jest - bo niby w uk usg jest tylko 2 razy podczas ciąży, ale ja np. miałam comiesięczne wizyty u lekarza, który miał w gabinecie ultrasonograf i na każdej wizycie podglądaliśmy Maleństwo. Wy tak nie macie?
 
No niestety nie. Mam tylko wizyty u położnej, która ostatnio nawet ciśnienia mi nie zmierzyła...
PObrała mi za to krew na badania, ale wyników nie znam. Miały dotrzeć pocztą. Minęły juz dwa tygodnie - i nic.
Więc tak naprawdę nic nie wiem.
Na pierwszym usg byłam w prywatnej klinice. Zapłaciłam 100 F i żałuje, że tam pojechałam - stary sprzęt, nic prawie widać nie było - na połozna kilka razy powtarzała, że jeszcze wszystko może się zdarzyć, że we wczesnej ciaąży poronienia sie zdarzają... Nie wiem po co mnie tak uświadamiała. Tylko się zestresowałam. Pierwsze usg na NHS mam 14 marca - to będzie 12 tydzień. I później długo, długo nic...
:(
Smutne to trochę. Odczuwam brak opieki - chciałabym wiedzieć czy wyniki są ok. Czy z maluszkiem wszystko dobrze...
Za tydzień usg.
 
reklama
dziewczyny zdjęcia piękne dzieciaczków:):)tak juz duzo widać:):) ja własnie jutro mam 4d wiec tez mam nadzieje ze sie pochwale:)i moze tez pokaze mi maleństwo juz co ma między nozkami:)
pozdrawiam
 
Do góry