reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u gin, zdjęcia USG, mama w połogu.

Kluseczko nasza nie zamartwiaj się... dobrze, że lekarz w porę to zauważył i zadziałał...

Smerfi, hm... a mi połozna mówiła, że teraz tych badań (tzn tego wymazu) wymagają podczas przyjęcia do szpitala...
 
reklama
No właśnie, w Kaliszu podobno nie wymagają. On mówi, że kiedyś w szpitalu sami każdej kobiecie robili a teraz zaprzestali bo to i tak nie wpływa na rodzaj porodu. I że nic nie zmienia.:eek::eek::eek:
 
Dziewczyny byłam wczoraj na wizycie u mojej gin. Najpierw myślałam, że nie wyrobie ze stresu, bo byłam umówiona na 16.45, a weszliśmy po godzinnym opóźnieniu. Wyniki mam dobre i co najważniejsze nie muszę iść do szpitala. Mój Filipek waży 1903 gramy i w ciągu dwóch tygodni przybrał 417 gram. :-):-):-) Gin powiedziała, że duży nie będzie ale najważniejsze, że jest zdrowy. Tak wczoraj szalał, że nie mogła go zmierzyć- to ma chyba po tacie :wink: Następną wizytę mam za dwa tygodnie, ciąża nie jest zagrożona i mały obrócił się główką w dół. :-D

Bardzo dobre wiadomości:-)
 
A ja sie tak glowię... wlasnie przeczytalam w mojej ksiazeczce [ :-p ] zeby do porodu zabrac rowniez wyniki badan na obecnosc Antygenu HBs... mialyscie robione juz to badanie?
 
Miałam ostatnio HBS robione. Ale nie wiem, czy jest obowiązkowe w ciąży? Ale chyba tak, bo żółtaczka typu B, to poważna choroba? :confused:
 
U nas po ostatnich spokojnych aczkolwiek średnio wesołych 4 tygodniach, kiedy to u małżonki stwierdzono wielowodzie i stopniowy wzrost AFI z 26 do 28cm w minionym tygodniu, jest na szczęście już lepiej.

W niedzielę USG pokazało AFI 23, dzisiaj 20.6, najprawdopodobniej 3 tygodniowy wzrost AFI spowodowany był szybszym wzrostem dziecka w tamtym okresie, wymiary miał jakieś 2-3 tygodnie wprzód w stosunku do OM.

Przeczekaliśmy to na spokojnie, obyło się bez pobytu na patologii. Według dzisiejszego USG nasz mały (kurcze wciąż wahamy się nad imieniem, Kajetan czy Stanisław...) ma jakieś 2500-2600 gram, 35 tydzień ciąży. Bardzo ruchliwy i strasznie ciężko mu KTG zrobić.

Tak więc teraz już powolutku i wciąż na spokojnie czekamy bez obaw. Mały zdrowy i to najważniejsze. Stres twój wróg! :-)

Pozdrawiamy!
 
No ja po wizycie:-(Chyba miałam pzrczucie ze sie tak denerwowałm:-(Ciśnienie miałam dziś 160/80(do tej pory cału czas120/70)Jakl oglądnął moje opuchnieta nogi i jeszcze bardziej opuchnięte ręce,to tylko zapytał czy mnie czasem stawy nie bolą.No bolą.od ostatniej wizyty przybyłam 2,5kg(!!)a jem cały czas tak samo.Sprawdził sobie ostatnie wyniki badań i jak powiedział wszystko mu sie poukładało .Dowiedziałam sie ze mam zatrucie ciążowe.Iszyjka mi sie niewiedzieć czemu wygięła do tyłu.Idę do niego we wtorek,bo niepokoją go te skurcze i to zatrucie ,którego trzeba pilnować.
Mam mega doła:-(

Kluska zmartwiłaś mnie tym zatruciem.

Asheara ja też nie miałam antygenu hbs i prawdę powiedziawszy nie wiedziałam że to obowiązkowe.
Za 2 tyg mam wizytę więc zmuszę lekarza by mi dał skierowanie. A swoją drogą jak byłam szczepiona na żółtaczkę to czy mogę być nosicielem?

Ja nic nie pisałam ale w ciągu tyg i 2 dni przytyłam 2 kg:szok: dla mnie to az nie możliwe bo nie jem więcej. Wczoraj po wizycie u lekarza postanowiłam ograniczyć jedzenie maksymalnie a dziś rano wchodzę na wagę i jeszcze 400g więcej.Ciśnienie mam niskie ale ta waga mnie przeraża. Fakt wczoraj zdjęłam skarpetki, a na nogach każde jej zagięcie odciśnięte, palce jak małe serdelki, a kostek to tylko zarysy, ale czy to możliwe ze aż tak by mi się woda zatrzymywała w organizmie???
 
Ja też melduje się po wizycie z małą wszystko ok :tak::-D:tak:, ładnie sobie leży , serduszko równo puka. Szyjka długa i zamknięta:-). Ponieważ też czasem mnie swędzi skóra powiedziałam jej o tym i dostałam skierowanie na próby wątrobowe i kreatynine, lepiej sprawdzić . TYlko ciśnienie miałam za duże 130\95 nie wiem czy to przed ważeniem czy po wczorajszym myciu okien lub po stresie ze strony mojego M. Mam wizyte za 2 tyg i powiedziała że zobaczymy jak nie spadnie to mnie do szpitala położy na obserwacje , ale takiej opcji nie ma nigdzie nie ide i to pewnie z nerwów bo ogólnie czuje się bardzo dobrze , nie puchne , i nie lubie bezczynnie siedzieć a ona mi powiedziała że ewentualnie krótkie spacerki, hmmmm...:eek::szok::eek::szok::-p Mała fajnie buszuje w brzuszku choć mnie nic to nie boli.:happy:. Więc ogólnie wszystko ok.:cool2:
Ashera ja miałam już hbs na początku , u mnie w szpitalu wymagają orginału z grupą krwi i mi dziś gin dała mam zrobić ksero a sama wziąść oryginał :) i od dziś wyniki wszystkich badań sobie kseruje i zostawiam;-)
Aha przez ostatni miesiąc przytyłam 1.6 kg , ogólnie od początku ciąży 5,3kg więc jestem zadowolona.
 
Ostatnia edycja:
reklama
No kurcze.. ja juz nie mam sily na to :(
Zastanawia mnie czy moj lekarz zapomnial o tym badaniu... czy nie jest ono KONIECZNE... ale wydaje mi sie, z tego co czytam, ze jednak jest... ehhh

Dentico - Milo slyszec, ze z malutka wszystko w porzadeczku
 
Do góry